گروه: اخبار استان خبر: 195654 / تاریخ انتشار : 1400/10/4 ساعت : 18:35
آنچه درستادکرونای کهگیلویه گذشت:

اُمیکرون باید جدی گرفته شود/ضرورت واکسیناسیون عمومی اقشار مختلف مردم/پلمپ بازاریان متخلف کرونایی+تصاویر

جلسه ستاد کرونای شهرستان کهگیلویه با محوریت آمادگی همه جانبه همه دستگاه ها برای مواجه با موجد جدید بیماری کرونااُمیکرون برگزارشد و تدابیر لازم برای آمادگی دستگاه های مختلف طرح شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جلسه ستاد کرونا شهرستان کهگیلویه همزمان با ستاد استانی و با حضور فرماندار کهگیلویه و اعضای ستادکرونای شهرستا برگزار شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در جلسه ستاد کرونای شهرستان با اشاره به اینکه ۱۱۰ پایگاه ثابت و سیار پذیرای شهروندان برای عمل تزیق واکسیناسیون کرونا  هستند گفت: ۱۰۶ هزار نفر بالای ۱۲ سال  از جمعیت این شهرستان مشمول دریافت هستند که تا کنون  ۸۵ درصد دز اول و  ۷۴ درصد نیز دز دوم  و ۱۰ درصد نیز دز سوم را دریافت کردند.

 منصور تقوی مفرد با اشاره به اینکه شهرستان کهگیلویه در وضعیت نارنجی کرونایی است، افزود: در تست های کرونایی سرعت جواب بالا رفته و از طریق تلفن جواب تست ها اعلام می شود.

وی درصد رعایت پروتکل ها در  مدارس را قابل قبول ندانست و تصریح کرد: با رصد های انجام شده اگر شخصا می توانستم مدارس را تعطیل می کردم و اگر به سرعت امر واکسناسیون به بالای ۹۳ درصد نرسد مثل ان است که کاری صورت نگرفته است.

تقوی مفرد سرعت دریافت واکسناسیون را مطلوب ندانست و بیان کرد: تزریق دز دوم و سوم به کندی انجام می شود و انتظار داشتیم برای دریافت دز سوم تقاضای دریافت بیشتر باشد و دریافتی های دوز دوم سریعتر اقدام به دریافت کنند.

---

رییس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در ادامه با تاکید بر اینکه  افرادی که دوز اول واکسن خود را تزریق کرده اند به سرعت اقدام به دریافت دز دوم کنند گفت: شهروندانی که حداقل سه ماه از دریافت دز دوم آن‌ها گذشته جهت دریافت دز سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

تقوی مفرد با تاکید بر اینکه مراکز  واکسیناسیون از صبح تا شب باز است افزود: منظور سهولت در روند دریافت واکسن خانواده های که تمایل داشته باشند واکسناسیون درب خانه‌ نیز انجام خواهد شد و این امادگی را داریم.

وی در این جلسه  به سرعت انتشار بالای اُمیکرون اشاره و تصریح کرد: تشدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک در مکان های عمومی و  مهمانی های خانوادگی جدی گرفته شود.

---

تقوی از همه مردم خواست که فاصله گذاری اجتماعی را با حساسیت بیشتری پیگیری کنند و در صورتی که کار مهمی ندارند از ورود به مکان های عمومی، شلوغ و تجمعات خودداری کنند.

رئیس امور صنفی کهگیلویه نیز گفت: با رصد ها گزارشات ادارات زی ربط در خصوص عدم کارت  واکسناسیون بازاریان رصد و اقدام به پلمپ این واحدهای صچصنفی صورت گرفته است.

اخوان افزود: واحدهای که پلمپ می شوند بعد از انجام مراحل واکسناسیون و ارائه مدارک فک پلمپ انجام شده و داشتن کارت واکسیناسیون برای همه کسبه و بازریان الزامی است.

معاون عمرانی فرمانداری کهگیلویه نیز با اشاره به اینکه ۶۰درصد مصوبات جلسات تکراری است گفت: با توجه به عادی و ساده انگاری با توجه به ضعف فرهنگی باید اقدامات بهتری در این خصوص انجام شود.

---

اروس وضعیت کلینیک تخصصی کهگیلویه را بحرانی ترین نقطه شهر دانست و افزود: در خصوص حوزه سلامت دستورالعمل های بهداشتی انجام نمی شود و باید فکری اساسی در این خصوص صورت گیرد.

دادستان کهگیلویه نیز در این نشست با اشاره به اینکه در کمتر از ۲۴ ساعت قاتل دیشموکی شناسایی و دستگیر شد گفت: در تشیع مقتول تاکنون سابقه نداشته در این بخش مراسمی به این حساسیتی برگزار و تیراندازی صورت نگرفت.

سعید کریمی زاد از تلاش های شورای تامین شهرستان، نیرهای نظامی و انتظامی و رئیس دادگاه عمومی دیشموک و ریش سفیدان تقدیر تشکر کرد، و افزود: با تلاشه های به عمل آمده در این بخش سه روز پر التهاب را با ارامش سپری شد و این یک موفقیت بزرگ است.

وی در خصوص واکسناسیون کرونا نیز با بیان اینکه شبکه بهداشت و درمان با یک رصد امار جامعی تهیه و ارائه داده که علت عدم دریافت دز اول از سوی شهرواندان چیست، گفت: اگر کسانی هستند که بدون هیچ عذر موجهی امتناع می کنند از نظر ما تهدید علیه بهداشت عمومی خواهد بود.

کریمی زاد تصریح کرد: عدم استفاده از ماسک در مکان های عمومی بدون عذر و بهانه باشد برخورد صورت خواهد پذیرفت.

فرماندار کهگیلویه نیز در پایان نشست کرونا با جمعبندی مطالب، با اشاره به خدمات حوزه سلامت شهرستان گفت: در حدود دو سال از شیوع ویروس کرونا بیمارستان امام خمینی ره دهدشت با کمترین امکانات و منابع نسبت به ۲ شهرستان دیگر استان که دارد اما بیشتر خدمات را مردم به سه شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده داده است.

دارا کریمی نژاد افزود: در استان درصد کمترین مرگ و میر و بیشترین امار واکسناسیون را داشته که خود نشان می دهد جلسات ستاد کرونا مفید بوده است.

وی تصریح کرد : برای جلسه بعدی ستاد کرونا شبکه بهداشت آمار واکسینه شده های ادارات ، بازار ، مدارس و ... را دریافت کرده و جلسات بعدی بررسی شده و ادرات و نهادهای مربوطه درخصوص سهل انگاری در امر واکسناسیون باید پاسخگو باشند.

تصاویر جلسه؛

---
---
---
---
---
---
---
---را

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.