گروه: اخبار استان خبر: 195649 / تاریخ انتشار : 1400/10/4 ساعت : 11:09
در نشست ستاد استانی کرونا مطرح شد:

چند درصد کهگیلویه و بویراحمدی ها واکسن کرونا تزریق کردند؟/تعطیلی و بازگشایی مدارس استان در سویه امیکرون

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به مهمترین چالش های کهگیلویه و بویراحمد در بحث شیوع کرونا از میزان تزریق واکسن توسط مردم استان در مراحل مختلف خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدان پناه در نشست ستاد کرونای استان با بیان اینکه ۴۹۸ هزار نفر کل مراجعات سرپایی به بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی بوده است، گفت: کل افراد بستری شده در بیمارستان ۲۹۲ هزار ۲۸ نفر است.


وی کل افراد ترخیص شده را ۲۹۲ هزار و ۲۸ نفر عنوان کرد و گفت: افراد ترخیص شده از بیمارستان ۲۹۱ هزار و ۱۸ نفر است.رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه کل بستریها ۱۱۰ نفر و بستری موجود با تست مثبت ۲۸ نفر است گفت: ۱ میلیون و ۲۰ هزار نفر  واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

 وی در ادامه با تاکید بر اینکه  در استان پوشش واکسیناسیون در نوبت اول ۹۲ درصد و نوبت دوم ۸۲ درصد است افزود:  چالش های مانند تجمعات عروسی ،تشییع جنازه ها، تجمعات ورزشی با حداکثر جمعیت در حال برگزاری است و از طرفی در استان رعایت پروتکل ها روند نزولی دارد.

 

نظری با بیان اینکه مشکلات در حوزه کرونا اعلام و باید راهکاری در خصوص آن ارائه شود، گفت: برای سویه جدید  باید سوال شود آیا امکان شناسایی وجود دارد یا کیت  در استان موجود است؟رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی استان  با بیان اینکه شیوع بیماری در استان بالا است، گفت: شیوع در استان به نسبت کشور دو برابر است از طرفی دستگاه ها وظایف خود را خصوص رعایت پروتکل ها را انجام نمی دهند.


یزدانپناه در پاسخ با اشاره به اینکه ۲۲ هزار کیت برای استان ارسال شده است، گفت: نیروهای شرکتی باید از درآمد های اختصاصی دانشگاه استفاده شود، امروز مصوب با تخصیص مبالغ به دانشگاه مطالبات نیروهای شرکتی پرداخت شود.


زارع پور تزریق دز اول واکسن کرونا به فرهنگیان را  ۹۸ و نیم درصد و در مرحله دوم ۹۲ درصد عنوان کرد و گفت: دانش آموزان در مرحله اول ۹۲ درصد و دز دوم ۸۳ درصد واکسن را تزریق کردند.


مدیر کل آموزش و پرورش استان به مصوبه ۹۷۷ آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: آزمون های پایه هفتم ، هشتم ،دهم و یازدهم بازده زمانی برای امتحانات از ۱۱ دی ماه  تا ۲۸ دی به شهرستان ها اعلام شده است.  


وی افزود: امتحانات  پایه اول کیفی و توصیفی است و  از ۱۱/ ۱۰ تا ۲۰ / ۱۰ ارزشیابی آنها اعلام شده است.


ساداتی به ارایه طرح پیشنهادی در خصوص طرح شهید سلیمانی پرداخت و گفت: در مجموع اورژانس ۱۱۵ و هلال احمر برنامه پیشنهادی ارایه شده تا با تقسیک بندی مناطق حدود مشخص شود.


مسئول بسیج جامع پزشکی سپاه فتح گفت: امورات نیروهای شرکتی به سختی می گذرد و تقاضا داریم از مجموعه دانشگاه که برای پرداخت این مطالبات کمک شود.


وی افزود: رسانه ها امنیت روانی جامعه در فضای فعلی استان را در نظر بگیرند و صحت و سقم هر خبری را قبل از انتشار  بررسی کنند.


مدیر کل ارشاد استان با بیان اینکه خبرنگاران همه مسائل جامعه را منعکس می کنند و کمک کار مسئولان هستند گفت: تنها چند مورد اندک  از رسانه های استان برخی اخبار منفی را منعکس می کنند که باید برخورد شود.

 

وی گفت: برای برخی اخبار منفی باید شاکی خصوصی وجود داشته باشد.

 

معاون سیاسی استاندار استان در این نشست با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و سردار رشید سپاه اسلام شهید سلیمانی گفت: مطالبات نیروهای شرکتی مصوب شده و به زودی اعتبارات در اختیار دانشگاه قرار گرفته می شود.


وی افزود: با توجه به اینکه در خصوص اموزش ها موضوع خاصی اعلام نشده است آموزش ها همچنان حضوری است.


هاشمی با بیان اینکه رسانه ها در موضوعات و مشکلات مختلف اطلاع رسانی دارند گفت: رسانه ها باید برای اخبارشان صحت سنجی را در نظر بگیرند و در مرحله بعد اقدام به انتشار داشته و یار دوازدهم مسئولان باشند.

وی با بیان اینکه برای سویه جدید باید مراقبت ها و پروتکل ها بیشتر شود، گفت: نظارت بر پروتکل ها باید در دستور کار قرار گیرد و مردم باید همکاری کنند.


هاشمی با بیان اینکه واکسیناسیون با شدت در حال انجام است، گفت: انتظار این است برای واکسیناسیون در نقاط مختلف شهرستان دسترسی وجود داشته و استفاده از ماسک در دستور کار قرار گرفته شود زیرا همچنان تهدیدات جدی است.

 

انتهای پیام./

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.