گروه: اخبار استان خبر: 195441 / تاریخ انتشار : 1400/9/28 ساعت : 17:30

مراسم ترحیم همسر استاندار کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج+تصاویر

مراسم ترحیم همسر استاندار کهگیلویه و بویراحمد با حضور جمعی از مسئولان دستگاه های دولتی، نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، مسئولان نظامی و انتظامی ، چهرهای سیاسی و فرهنگی این استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مراسم ختم همسر سید علی احمد زاده،  با حضور شخصیت‌های برجسته   استانی و کشوری و اقشار مردم استان  در مسجد فاطمه زهرا (سلام الله علیها)   محمود اباد  در حال برگزار شد.

 

آیت الله حسینی در مراسم ختم همسر مکرمه استاندار استان با تسلیت فوت وی گفت: خداوند در آیات قرآن با بندگان خود سخن گفت است که در این دنیا مورد آزمایش قرار خواهید گرفت، ترس، گرسنگی، کمبود ثمرات و مشکلات اقتصادی و همچنین مصیبت های وراده بر انسان برای صبر و استقامت بشر است.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در رهگذر آزمایش همه باید سرافراز بیرون آییم، گفت: وقتی خالق هستی و مدبر عالم خداست خواهیم فهمید همه چیز حکیمانه است و این انسان باید خود را به درستی بشناسد تا با شناخت خود به معرفت خداوند نائل آید.
وی با بیان اینکه همه انسان با همه قدرت ها و ثروت ها از دنیا خواهد رفت و این مجالس درس عبرت است، گفت: خداوند فرموده است هر انسان و هر نفسی و جن و نباتات خواهند مرد و در پیشگاه خداوند حاضر خواهند شد اما کسانی سرافراز خواهند بود که خداوند را فهمیدند.
وی با بیان اینکه همه به سوی خدا خواهیم رفت و باید پاسخگوی اعمال خویش باشیم، گفت: آنچه که سبب می شود پرونده انسان مقبول باشد اعمال و رفتار درست انسان است.
آیت الله حسینی با بیان اینکه فرشتگان بعد از مرگ انسان از کتاب اسمانی، پیامبر و قبله انسان سوال خواهند کرد، افزود: روز قیامت که روز نهایی است، از چهار چیز سوال می شود از عمر وی که در چه راهی سپری شده و کدام مسیر بوده سوال خواهد شد، از جوانی و دوران او سوال خواهند کرد، از نماز انسان سوال می کنند در این شرایط برخی مواقع انسان احساس خطر می کنند بنابراین انسان باید خود و اهل خود را به نماز هدایت کنند.امام جمعه مرکز استان با بیان اینکه در روز قیامت از مال و ثروت انسان سوال می کنند، گفت: انسان از امانتی مانند بیت المال  که در اختیار دارد سوال می کنند.
وی با اشاره به اینکه برخی زندگی و مال آنها در راه حرام است و آنها زندگی را باخته اند، گفت: انسان باید در برابر وسوسه های نفسانی صبور باشد و در برابر حجمه هایی که به ارزش های دینی می شود مقاومت کند.  آیت الله حسینی گفت: وقتی بیان می شود از خداییم و به سوی خدا می رویم مورد رحمت خدا قرار خواهند گرفت.

 

احمد زاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم در سخنانی کوتاه با تشکر از همه کسانی که در مراسم تشییع، ختم در گچساران و باشت و شهر یاسوج  حضور داشتند، گفت: در پیشگاه خداوند و مردم شهادت می دهم از وی راضی هستم و در شرایط و سختی ها همگام و همراه من بود و بعد از نماز صبح تا نیمه های شب که مشغول کار بودیم همراه ما بود و وی بانوی مومنه ای بود که نسبت به دیگران نیات خیر داشت و از خداوند متعال می خوام کوتاهی خودم را نسبت به وی ببخشاید و او را همنشین حضرت زهرا سلام الله در روز حشر قرار دهد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.