گروه: اخبار استان خبر: 195392 / تاریخ انتشار : 1400/9/27 ساعت : 12:51
در نشست ستاد استانی کرونا مطرح شد:

کرونا 491 هزار کهگیلویه و بویراحمدی را روانه مراکز درمانی کرد/آخرین وضعیت رنگ بندی کرونا در استان/کمبود واکسن در استان نداریم+تصاویر و فیلم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تشریح آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در استان گفت: کرونا 491 هزار کهگیلویه و بویراحمدی را روانه مراکز درمانی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدانپناه در نشست ستاد کرونا کل مراجعات سرپایی به بیمارستان ها و مراکز  بهداشتی درمانی را ۴۹۱ هزار نفر اعلام کرد و گفت: کل افراد بستری شده در بیمارستان ۲۹۰ هزار و ۷۴ نفر است.

رئیس دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج کل افراد ترخیص شده را ۲۸۹ هزار و ۶۰ نفر اعلام کرد و گفت: کل بستری موجود ۱۱۴ نفر است.

 

وی وضعیت باشت، کهگیلویه و بویراحمد را زرد اعلام کرد و گفت: ۹۹۳ هزار در واکسن کرونا تزریق شده است که این پوشش در افراد بالای ۱۲ سال  در نوبت اول ۹۱ درصد و در نوبت دوم ۸۰ درصد است.


یزدانپناه تجمعات و برگزاری حداکثری مراسمات تشییع جنازه و عروسی اشاره کرد و اینکه سبب بیماری می شود، گفت: رعایت پروتکل ها در استان نسبت به استان های دیگر کم است، از طرفی باید آمادگی مقابله با نوع جدید ویروس اومیکرون وجود داشته باشد.


وی افزود: مشکلاتی در حوزه پرداخت حقوق ، خرید کیت و وسایل درمانی از منابع درون استانی وجود دارد.

 

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه گفت: در رنگ بندی کشور رنگ قرمز و نارنجی وجود ندارد، از طرفی فر را رسیدن شب یلدا سبب نگرانی هایی می شود که با ساده انگاری ها احتمال شیوع بیماری وجود دارد.


بانشی افزود: اپیدمی سیر کاهشی دارد اما نمی توان امیدوار بود که این سیر کاهشی افزایشی پیدا نکند ، ۱۰ درصد نوبت اول و ۲۰ درصد نوبت دوم واکسن کرونا را تزریق نکرده اند.


این مسئول حوزه سلامت استان با بیان اینکه حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار نفر مشکلاتی در حوزه ایمنی دارند گفت: انتظار این است تدابیر لازم برای افرادی که واکسن دریافت نکرده اند اتخاذ شود.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره  به تزریق واکسیناسیون  بالغ بر 98 درصدی معلمان در مرحله اول  و تزریق بیش از 91 درصدی در مرحله دوم گفت: دانش آموزان ۹۴ درصد دز اول و ۸۴ درصد دز دوم را دریافت کرده و همچنان رتبه اول را دارا هستیم.


زارع پور  افزود: در مناطق سردسیری به دلیل محدودیتت منابع امکان کمک رسانی وجود ندارد.


وی  به تجمع ارزیابان در مناطق مختلف استان برای جمع آوری ارزیابی های کرونایی اشاره کرد و گفت: در مدارس مدیریت و کنترل و فاصله گذاری رعایت می شود.

 

حجت الا سلام و المسلمین موسوی با بیان اینکه برگزاری مراسمات  ایام فاطمیه در چند شب گذشته  برگزار می شود، گفت: برای برگزاری مراسم تذکرات برای ارئه ماسک و تجهیزات بهداشتی ارائه شده است.


 رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بویراحمد با بیان اینکه در شب های محرم مراسمات عروسی برگزار می شد و وجهه فرهنگی ندارد، گفت: در ایام فاطمیه مشاهده می شود مراسمات عروسی در تالارهای عروسی  برگزار می شود در این راستا توسط نهادهای فرهنگی و متولیان اجازه برگزاری مراسم داده نشود.

 


ساداتی مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه فتح  به برنامه یک ساله در حوزه های مقاومت و اقشار بسیج و ارایه به دانشگاه علوم پزشکی استان اشاره کرد و گفت: تقسیم کار برای ادامه طرح شهید سلیمانی به صورت منسجم در دستور کار است.


وی به تماس ها با نهادهای نظارتی برای ممانعت از برگزاری از مراسمات در ایام فاطمیه در جاده اقلید اشاره کرد و اینکه باید از برگزاری مراسمات جلوگیری شود، گفت:در مدارس حاشیه شهر ۲۰ هزار ماسک توزیع شد.

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان به ادامه گشت های مشترک در دو نوبت صبح و عصر  با ۲۱۹ مورد بازرسی و ۵ پلمپ اشاره کرد و گفت: برای تشیدد نظارت ها در دو نوبت آمادگی وجود دارد.


صالحی نیا با متخلفان برخورد خواهیم داشت و گفت: به دلیل عادی انگاری نظارت های بر رعایت پروتکل های بهداشتی  با کمی مشکل مواجه شده است.

 

نظری رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی استان در این جلسه به بالاتر بودن میزان شیوع  استان از  میانگین کشوری اشاره کرد و گفت: در ستاد کرونای استان باید دلایل بالارفتن شیوع کرونا مورد بررسی و حل قرار گیرد.


پیرسبزی به برگزاری مراسمات به صورت نیمه متمرکز اشاره کرد و گفت: آموزشگاه به صورت تک نفره و به صورت انفرادی برگزار می شود از طرفی برای کنسرت ها و مراسمات خیابانی از ابتدای سال تمام روزهای ممنوع به همه موسسات و گروه ها اعلام شده است در این راستا میراث فرهنگی می تواند این ایام را به تالارها و اماکن که مراسمات در آنها برگزار می شود اعلام شود.

 

یزدانپناه با بیان اینکه کمبود واکسن وجود ندارد، گفت: در استان های زاگرس نشین موضوعات فرهنگی و برگزاری مراسمات سبب اثرگذاری بر بالارفتن میزان شیوع بیماری می شود.

 

جهان‌بین رئیس هلال احمر استان در این نشست گفت: با تفاهم‌نامه با وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر آمادگی داریم نیروهای هلال احمر برای مبارزه با کرونا همکاری داشته باشند هر چند مطالباتی از نیروهای های هلال احمر برگزار نشده است و  در طرح شهید سلیمانی آمادگی همکاری وجود دارد و از طرفی ماسک و تجهیزات در مناطق مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

 

معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه در استان ما، که استانی سراسر شیعه است برگزاری مراسمات شادی در ایام فاطمیه جای نگرانی دارد، گفت: برگزاری مراسمات شادی در ایام فاطمیه توجیهی ندارد و متولیان امر باید توضیح دهند زیرا پیش بینی این مراسمات کار دشوار و سختی نیست.
 
هاشمی به دستور کاری برای  جلوگیری از مراسمات شادی در ایام عزاداری  و مراسمات عزا اشاره کرد و گفت: از وضعیت نگران کننده ای که دو رقمی بود و امروز یک رقمی دارد جای تقدیر دارد اما به دلیل سویه جدید کرونا و سرعت گسترش آن این وضعیت اطمینان بخش نیست هر چند موارد مشکوکی رصد شده است.
 
 
 
وی به ابلاغ دستورالعملی برای جلوگیری از  ورود  پرسنل اداری توسط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان اشاره کرد و گفت: پرسنل اداری  که واکسن تزریق نکرده اند باید از ورود آنها جلوگیری شود. 
 
 
این مسئول به تبیین  رسانه ای برای تزریق دز سوم واکسن کرونا اشاره کرد و گفت: جایگاه ۴ کشوری در بستری و ابتلا نگران کننده است و باید با تلاش ها برطرف شود.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.