گروه: اخبار استان خبر: 195127 / تاریخ انتشار : 1400/9/20 ساعت : 13:52

شناسایی 106 هزار و 797 بیمار کرونایی در استان /کهگیلویه و بویراحمد همچنان در صدر واکسیناسیون نظام آموزشی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون 106 هزار و 797 بیمار در استان شناسایی شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدان‌پناه در نشست ستاد کرونای استان عنوان کرد: تاکنون ۴۵۸ هزار نفر به مراکز بهداشتی و درمانی استان مراجعه کرده که از این تعداد ۲۸۹ هزار و ۳۴ نفر بستری و ۲۸۸ هزار و ۱۷ نفر تشخیص شده است.



وی خاطر نشان کرد: در طی چند روز گذشته تقریبا کمترین آمار موارد مثبت و موارد بستری در بخش های ویژه را طی یک سال گذشته داشته ایم که امید است این روند ادامه پیدا کند.



رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج یادآور شد: ۹۶ درصد بیماران مبتلا به کرونا استان تاکنون بهبود یافته و بالغ بر 2 هزار و 400 نفر هم اکنون در قرنطینه هستند.



وی میانگین سنی فوتی ها را بالای ۷۰ سال عنوان کرد و گفت: میانگین سنی مبتلایان نیز ۴۰ سال میباشد.



یزدان پناه گفت: کهگیلویه و بویراحمد و استان خراسان جنوبی بیشترین میزان بروز بیماری را در کشور دارند ولی در حوزه واکسیناسیون خوشبختانه بعد از استان‌های اردبیل و آذربایجان سومین استان برتر هستیم.

 

وی اذعان داشت: واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ سال در نوبت اول ۹۲ درصد و نوبت دوم ۷۷ درصد تزریق شده که بیشترین میزان تزریق واکسن در شهرستانهای لنده و دنا بوده است . خوشبختانه در حوزه واکسیناسیون نظام آموزشی نیز همچنان در صدر هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: تاکنون یک میلیون و ۱۴۵ هزار دوز واکسن وارد استان شده که از این تعداد ۹۶۶ هزار دوز تزریق و واکسیناسیون کل جمعیت در نوبت اول ۶۸ درصد مناسبت دوم ۵۸ درصد بوده است.



رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ابراز داشت: با توجه به اینکه میزان بروز بیماری نسبت به گذشته کاهش یافته ولی همچنان شاهد عادی انگاری و کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم.

 

به گزارش وب دا؛ بازگشایی پارک ها و سرویس های بهداشتی در پارک ها به شرط رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تاکید بر رعایت فاصله ها و دستورالعمل های بهداشتی در مدارس و تاکید بر سیستم تهویه در مدارس از مصوبات این نشست بود.

 



 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.