گروه: اخبار استان خبر: 195065 / تاریخ انتشار : 1400/9/18 ساعت : 14:05

عملکرد شبکه استانی دنا در پوشش اخبار سانحه تصادف اتوبوس دهدشت چه بود؟

عملکرد صداوسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد در خصوص پوشش اخبار سانحه تصادف مرگبار اتوبوس دهدشت مورد انتقاد برخی سیاسیون و افراد مختلف قرار گرفته بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حادثه تلخ تصادف مرگبار اتوبوس دهدشت-تهران و جان باختن تعدادی از هم استانی ها در این سانحه؛ تلخ ترین اتفاق هفته گذشته کهگیلویه و بویراحمد بود ، ماجرایی که کام بسیاری را تلخ کرد و آزرد.

 

اما از جمله حاشیه هایی که پس از این سانحه دردناک به وجود آمد این بود که برخی به دلیل بی اطلاعی، یا تحریک دیگران و یا حتی مطامع سیاسی و غرض هایی که داشتند، عملکرد شبکه استانی در پوشش حادثه دلخراش اخیر را زیر سوال بردند اما شواهد و تحقیقاتی که صورت گرفت موضوع دیگری را نشان می دهد.


از لحظه اول این سانحه ناگوار اولین خبرها در سایت خبرگزاری و فضای مجازی شبکه دنا بارگذاری شد و بلافاصله هماهنگی هایی با معاونت خبر صداوسیمای مرکز اصفهان انجام می شود تا یک خبرنگار اختصاصی ویژه شبکه استان کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از ماجرا را تهیه و ارسال کند.

 

همچنین رادیو و تلویزیون در ارتباط با متولیان استان تسریع در درمان مجروحان و انتقال پیکر جانباختگان را مطالبه می کند؛ از طرف دیگر گزارش این سانحه در صدر خبرهای روز گذشته رادیو و تلویزیون بود به طوری که این رویداد در بخش خبر ساعت 20 و 45 دقیقه شبکه خبر هم به وسیله خبر استان منعکس و برجسته شد و طبق اطلاعات دریافتی همان روز نیز با تاکید مدیرکل صداوسیمای مرکز استان، ارتباط تلفنی با نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در برنامه های سیما و صدا برقرار شد.موضوع دیگری که مورد انتقاد قرار گرفته بود پخش برنامه های طنز و موسیقی های شاد در شبکه استانی بود که این موضوع نیز با وجود اعلام نشدن عزای عمومی از سوی متولیان استان از کنداکتور شبکه حذف شد، هر چند گفته می شود تاکنون هیچ مرجعی عزای عمومی اعلام نکرده است و فرماندار کهگیلویه فقط برای این  شهرستان به صورت شفاهی عزای عمومی اعلام کرده است.

 

همچنین در بخش سوم خبری سیمای استان در روز 16 آذر بنا به تاکید مدیرکل صداوسیمای استان، نطق پیش از دستور حجت الاسلام والمسلمین موحد نیز پخش شد.

به گفته مسئولان صداوسیما روز گذشته مراسم تشییع پیکر این عزیزان پوشش داده شد و اعلام کردند همچنان ما در رسانه کار حرفه ای خود را دنبال می کنیم.

---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.