گروه: اخبار استان خبر: 194922 / تاریخ انتشار : 1400/9/15 ساعت : 13:04

پروژه های مهم شهری که در پیچ و خم وعده ها گرفتار است/شهردار یاسوج: پل چهارم بشار در دو ماه آینده بهره برداری می رسد

در شرایطی که پل چهار بشار در سال 94 کلنگ زنی شد اما با گذشت 6 سال هنوز به بهره برداری نرسید تا همچنان اتمام آن به ماه های آینده موکول شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از مهمترین مشکل شهر  یاسوج حمل و نقل و ترافیک است که علت آن را می توان طراحی  قدیمی خیابان ها و عدم تناسب با افزایش روز افزون جمعیت و تعداد خودروها با بافت خیابان ها است.

 

برای کاهش ترافیک و همچنین توجه به کاهش هزینه های ایجاد  شده برای شهروندان احداث پارکینگ و همچنین فرهنگسازی در استفاده از حمل و نقل عمومی و همچنین توجه به توسعه و رونق پروژه های شهری و عمرانی باید مد نظر قرار گیرد.در این رابطه دو پل چهارم و  پل سوم بشار از  پروژه‌های استان است که بار ترافیکی شهر یاسوج  را کاهش می‌دهد، و با اتمام فازهای مختلف آن در هزینه های مختلف شهروندان شامل استهلاک خودروها، اتلاف وقت و کاهش سوخت شاهده خواهد شد.

 

در این راستا پروژه پل چهارم بشار در سال ۹۴ کلنگ‌زنی شد اما عملیات اجرایی آن  از نیمه دوم سال ۱۳۹۶ آغاز شد و با توجه به بودجه‌ریزی مناسب ،سرعت و پیشرفت خوبی داشته است.


این پل که به گفته مسئولان می‌تواند بار زیادی از ترافیک شهر یاسوج در مواقع شلوغی را به دوش بکشد، طبق گفته نستهن مقدم شهردار یاسوج قرار بود در شهریور امسال زیر بار ترافیک برود.


در هیمن رابطه شهردار یاسوج در گفتگو با رسانه ها در خصوص آخرین وضعیت پل چهارم بشار گفت: مشکلات به وجود آمده در تأمین ستون‌های پل باعث کندی روند اجرایی شده بود و با اجرای ستون‌ها در دو ماه آینده این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

در این راستا پیمانکار پروژه پل چهارم بشار مبلغ قرارداد این پروژه را 36 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون قریب به 22 میلیارد تومان از اعتبار این پروژه وصول شده‌ و این پروژه تا سال 96 فقط 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و قریب به 12 میلیارد تومان مطالبات داریم.

 

گفتنی است بعد از گذشت 6 سال  پل چهارم بشار همچنان به بهره برداری نرسیده است تا  انتظارات شهروندان برای تکمیل یکی از مهمترین پروژه های شهری محقق نشود و همچنان دل خوشی به وعده های عملی نشده مسئولان شهری ادامه داشته باشد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.