گروه: اخبار استان خبر: 194857 / تاریخ انتشار : 1400/9/13 ساعت : 12:55
مؤلفه‌هایی برای توسعه کهکیلویه و بویراحمد:

ضرورت شکل‌گیری اجماع نخبگانی در بدنه مدیریتی استان/فرصتی که باید طلایی شود!

جای خالی بسیاری از جلسات و نشست‌های آسیب‌شناسی خالی است، نخبگان کارگری، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، مجازی و... کمترین تحرک و ارتباط را در چارچوب‌های مشخص و برنامه‌ریزی‌شده دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمود محمدی، پژوهشگر و فعال مجازی – در کمتر برهه‌ای از زمان شاهد ایجاد این حجم از هماهنگی‌های مدیریتی در بدنه نظام و میان سه قوه بوده‌ایم، فرصتی طلایی در رأس که می‌تواند تا ذیل هم ادامه داشته باشد.

در کهگیلویه و بویراحمد این فرصت شگرف به وجود آمده است و در این روزها شاید به‌ندرت می‌بینیم که از چنین رویکردی دفاع می‌شود و یا حتی مسیر آن در پیش‌گرفته می‌شود.

همه باید با همگرایی لازم و ریل‌گذاری مناسب و با استانداردسازی‌های مشخص بر مشکلات پیش رو فائق شویم و این حرکت نیاز به شتاب بیشتری دارد.

سال های بعد نباید اندوه فرصت‌های گذشته را بخوریم، در هرم مدیریتی استان جایگاه گردش نخبگانی و مصداقا اجماع نخبگانی در معنای واقعی خودش دیده نمی‌شود.

اگر نگاهی به تغییرات و تحولات در وزارتخانه‌ها بیاندازیم به راحتی مشاهده می‌کنیم که زنجیره‌های مناسب مدیریتی و حضور نیروی انسانی در حال پایه‌گذاری است و قطعاً ثمرات آن تا سال دیگر دیده می‌شود.

در استان ما شکل‌گیری این مهم به تأخیر افتاده است و مسلماً آثار و نتایج آن نیز به این زودی‌ها قابل‌نمایش نخواهد بود.

اینکه چرا این اتصال صورت نمی‌گیرد و یا فرصت عرض‌اندام مناسبی برای نخبگان دیده نمی‌شود مباحثی کارشناسی است که باید در جلسات کارشناسی اهل فن به بیان آن بپردازند.

ناگفته پیداست حدود چند ماهی که از روی کار آمدن دولت می‌گذرد جای خالی بسیاری از جلسات و نشست‌های آسیب‌شناسی خالی است، نخبگان کارگری، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، مجازی و... کمترین تحرک و ارتباط را در چارچوب‌های مشخص و برنامه‌ریزی‌شده دارند.

در هر کدام از حوزه‌های بیان‌شده باید قرارگاه‌های جهادی خدمت به مردم شکل بگیرد، هر کدام از ادارات باید مرجع و منبع نوای خدمت و توسعه باشند که هم‌اکنون این رویه دیده نمی‌شود.

این فرصت ارزشمند را باید قدر بدانیم و قدر ندانستن آن قطعاً در آینده نزدیک فضای مناسبی را برای جریان‌های حاکم رقم خواهد زد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.