گروه: اخبار استان خبر: 194844 / تاریخ انتشار : 1400/9/13 ساعت : 13:58
مدیر کل بنیاد مسکن استان در گفتگو با صبح زاگرس:

1700واحد مسکونی در شهرستان زلزله زده دنا بازسازی شد

مدیر کل بنیاد مسکن استان از بازسازی 1700 واحد مسکونی در شهرستان زلزله زده دنا خبر داد و گفت: دریافت تسهیلات 50 و 40 میلیون تومانی می تواند به پایان برخی واحدهای مسکونی تا پایان آذرماه کمک کند.

باقری در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت بازسازی ها در مناطق زلزله زده دنا گفت: 1700 واحد مسکونی در شهرستان دنا بازی سازی شده است و از این تعداد 1500 واحد مسکونی در شهر و روستا سقف آنها تکمیل شده است و از 1500 واحد هزار مورد آنها تکمیل و 500 واحد باقی مانده با دریافت وام های 50 و 40 میلیون تومانی می تواند به تکمیل این واحد ها کمک کند.


مدیر کل بنیاد مسکن استان علت تاخیر پرداخت تسهیلات 50 و 40 میلیون تومانی را عدم ابلاغ توسط عاملین تهران  اعلام کرد و گفت: این تسهیلات در شرایط حاضر بانک های ملت و سپه  در هفته های گذشته ابلاغ شده است اما بانک های تجارت، صادرات پرداختی ها خود را انجام داده اند.

 

وی به معرفی بنیاد مسکن به بانک ها برای دریافت تسهیلات  50 و 40 میلیونی اشاره کرد و گفت: این تسهیلات می تواند به پایان برخی واحدهای مسکونی تا پایان آذرماه کمک کند.

 

این مسئول در ادامه افزود: در خصوص نهضت ملی چندین جلسه با ریاست جمهوری و معاونین برگزار شد و سه شهر یاسوج، باشت و دنا زمین ندارند اما مابقی شهرستان ها زمین برای نهضت مسکن در اختیار آنها قرار داده شده است و این سه شهرستان که زمین ندارند اگر از طریق های مختلفی مانند منابع ملی، اوقاف تامین شود به عنوان کارگزار و قائم مقام مسکن و شهرسازی  در شهرهای زیر 100 هزار نفر عمل کرده و با تحویل زمین ساخت شروع می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.