گروه: اخبار استان خبر: 194810 / تاریخ انتشار : 1400/9/12 ساعت : 14:42

مطالبه گری از جنس دانشجویی در گچساران/از سهم خواهی برخی ها در انتخاب شهردار تا غیر بومی های کثیر شاغل در پتروشیمی

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزادگفت:از شورای شهر و استاندار استان تقاضا دارم هرچه سریعتر به موضوع انتخاب شهردار دوگنبدان رسیدگی و دست هایی که در این موضوع به دنبال سهم خواهی هستند را کوتاه بکنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ سید محمد مجتبوی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران در سخرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته به مناسبت روز دانشجو گفت:در سال ۱۳۳۲ پس از گذشت ۴ ماه از کودتای ۲۸ مرداد که با طراحی و حمایت مالی و اجرایی بریتانیا و آمریکا صورت گرفته بود،در ۱۶ آذر نیز دانشجویان دست اعتراضات گسترده ای در دانشگاه تهران زدندکه موجب شهادت سه تن از دانشجویان و مجروح شدن ۲۷ تن دیگر شد .

وی افزود: این واقعه نشان دهنده روحیه ضد آمریکایی و استکبار ستیزی دانشجویان در همه مقاطع است،همواره ۱۶ آذر به عنوان یکی از اولین حرکت های استکبار ستیزی و مبارزه با نظام سلطه در کشور بوده که دانشجوبان در صف اول آن قرار داشتند.

مجتبوی تصریح کرد:بنابراین در اندیشه امام خمینی(ره) از دانشجویان به عنوان عنصری تاثیر گذار در حیات سیاسی یک جامعه یاد می شود و ایشان نقش اساسی دانشجو را ایحاد تحولات در عرصه سیاسی کشور می دانستند، ازهمین رو پیوسته آنان را به مبارزه علیه نظام حاکم تشویق می کردند و پیشبرد نهضت اسلامی و کمک به مردم در ایجاد تحول و افشای نقشه های استعمار و دشمنان داخلی و خارجی را از اهم وظایف دانشحویان برشمردند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران درادامه گفت:پس از پیروزی انقلاب و تاسیس حکومت اسلامی دانشجو همیشه از جایگاه تاثیر گذاری در منظر امام بزرگوار برخوردار بود و امام(ره) به طور کلی دانشگاه را مرجعی برای انسان سازی می دانستند و معتقد بودند دانشجویان باید از دو جهت تخصص و ایمان تربیت شوندتا به عنوان یک قشر تحصیل کرده محوریت روشنگری جامعه را در دست بگیرند.

وی افزود:البته روشنگری نیازمند صراحت کلام است که متاسفانه امروزه شاهد آفتی به نام محافظه کاری و مصلحت اندیشی واهی در محیط دانشجویی هستیم و مع الاسف گاها شاهد این هستیم که بعضی مسئولان دانشگاهی، شهری و کشوری دانشجو را به سمت محافظه کاری سوق می دهند درحالی که شهید بهشتی در تفسیری زیبا از دانشحویان به عنوان مؤذن یاد می کند و میفرمایند دانشجو مؤذن جامعه است و اگر خواب بماند امت و مردم خواب می مانند.

مجتبوی تصریح کرد:با این وجود نیز وظایف سنگینی بر عهده دانشجویان است،دانشجوی حقیقی کسی است که در قبال اتفاقاتی که در زمینه های مختلف سیاسی اجتماعی و معضلات گوناگون جامعه که در اطرافش رخ می دهدباید جریان ساز باشد و نسبت به این مسائل بی تفاوت نباشد،دانشجوی حقیقی کسی است که روحیه آرمانخواهی، تحول خواهی، مطالبه گری و کنشگری دارد درحالی که دانشجو پرچمدار عدالت خواهی حقیقی است و دانشجو موذن جامعه و بیدار کننده مردم است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران درادامه گفت:حالا که رسالت دانشجو و وظایف و صفات دانشجویان روشن شد و وظیفه سنگینی به اسم مطالبه گری بر دوش دانشجو است خوب است که به یکسری مطالبات و دغدغه های شهرمان  هم بپردازیم.

وی ادامه داد: بحث اول نیز پتروشیمی است که متاسفانه همه شما بزرگواران از اجحاف و ظلمی که  با استخدام غیر بومی ها در حق جوانان این شهر می شود آگاهید، و آگاهید که جوانان این شهر از آن سهمی ندارند مگر به مقداری ناچیز.

مجتبوی گفت:در اوج شیوع کرونا و در زمانی که خوابگاه های دانشگاه آزاد با نظر فرمانداری و شبکه بهداشت بر روی دانشجو بسته بود و به دانشجویان راهِ کرایه منازل دانشجویی با تمام خطرات و معضل ها نشان داده شد، همان خوابگاه ها بدون مخالفت فرمانداری و شبکه بهداشت در اختیار غیر بومی های کثیری که از شهرها و استان های همسایه و غیر همسایه که در پتروشمی شاغل بودند قرار داده شد،!آیا پروتکل های بهداشتی فقط مختص دانشجویان است؟.

وی تصریح کرد:الحمدالله در موضوع غیر بومی های کثیر شاغل در پتروشیمی نماینده محترم را دغدغه مند و پیگیر دیدیم اما کافی نمی دانیم و انتظار داریم هرچه سریعتر به این موضوع رسیدگی شود و جلوی این ظلم گرفته شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران درادامه گفت:موضوع بعد نیز بحث شهردار است که بنده قصد ورود به آن را نداشتیم اما با توجه به طولانی شدن پروسه انتخاب شهردار لازم دیدیم از شورای شهر و استاندار محترم تقاضا دارم هرچه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنند و دست هایی که در این موضوع به دنبال سهم خواهی هستند را کوتاه بکنند و با انتخاب یک شهردار کارآمد،متخصص و با تجربه و انقلابی، شهر را از این بلا تکلیفی خارج کنند.

وی افزود:موضوع بعدی نیز بحث سد چمشیر است که از آن به عنوان گتوند دوم یاد می شود که با آبگیری این سد با توجه به بافت گچی و نمکی پشت سد امکان بروز خطرات زیادی وجود دارد از جمله نشست زمین و شور شدن آب پشت سد که موجب زیان رسیدن به محیط زیست خواهد شد و موضوعات عدیده دیگر که هزینه ای به مراتب بیشتر از هزینه ای است که برای ساخت این سد شده است پس مجددا از استاندار، نماینده محترم و دیگر مسئولین ذیربط تقاضای کارشناسی سد را داریم که ان شاءالله فاجعه دیگری رخ ندهد.

مجتبوی گفت:در آخر از همه مسئولان انتظار ارتباط بیشتر با دانشجویان و حضور در جمع و جلسات دانشجویی و پاسخگویی به سوالات دانشجویی را دارم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.