گروه: اخبار استان خبر: 194793 / تاریخ انتشار : 1400/9/11 ساعت : 19:09

واکنش دفتر مرکزی روشنفکر به خبر مطالبه گری صبح زاگرس/کدام پیگیری های نماینده بویراحمد،دنا و مارگون به ثمر نشسته است؟

دفتر مرکزی نماینده مردم شریف شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی در جوابیه ای به خبر صبح زاگرس واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دفتر مرکزی نماینده مردم شریف شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی در جوابیه ای به خبر صبح زاگرس واکنش نشان داد.

در متن این جوابیه آمده است:

 

مدیر محترم پایگاه اطلاع رسانی صبح زاگرس

سلام علیکم

9 آذرماه ماه خبری با عنوان «نتایج دیدار های پیاپی نماینده بویراحمد، دنا و مارگون با مسئولان ارشد کشوری به کجا رسید/مردم منتظر گزارش هستند» بروی خروجی آن رسانه قرار گرفت(خبر را اینجا بخوانید) که ضروری است با هدف آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به مخاطبان در این زمینه، مختصراً توضیحیاتی ارائه شود.

ابتدا لازم است که از دغدغه مندی پایگاه اطلاع رسانی صبح زاگرس در زمینه پاسخگویی مسئولان و تمرین مطالبه‌گری توسط مردم تقدیر و تشکر لازم را داشته باشیم. لازم به ذکر است که نماینده مردم شریف شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مدت سپری شده از عمر یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، خود را مبرا از عیب و نقص در رفتار و عملکرد ندانسته و از نقد مشفقانه و دلسوزانه رسانه‌ها با آغوش باز استقبال می‌کند، بطور کلی جریان مردمی ندای وحدت نقد رسانه‌ها را عاملی موثر جهت رشد و شکوفایی خود دانسته و این اعتقاد وجود دارد که نقد منصفانه رسانه‌ها منجر به توسعه دیارمان خواهد شد، لذا دست دوستی به سمت همه رسانه‌ها برای کمک به توسعه استان دراز می‌کنیم.

و اما لازم است توضیحی مختصر در زمینه خبر منتشر شده در آن رسانه به منظور آگاهی و اطلاع‌رسانی به مخاطبان ارزشمند ارائه شود.

در آغاز ذکر این نکته ضروریست که مهمترین نقطه قوت مهدی روشنفکر به عنوان خادم مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی «تغییر در روش‌ها» بوده است، که در ادامه همین مطلب با ذکر بخشی از تلاش‌ها و پیگیری‌های ایشان، این موضوع برای مخاطبان عزیز نمود بیشتری پیدا خواهد کرد.

-مهدی روشنفکر قبل از شروع نمایندگی مجلس با درک صحیح و دقیق از شرایط اقتصادی کشور سعی در دیدار با مسئولان کشوری و ارائه ظرفیت‌ها و نیازهای استان کهگیلویه و بویراحمد و بویژه شهرستان‌های حوزه انتخابیه داشت و تا حدود قابل توجهی نیز در این زمینه موفق عمل کرد تا جایی که در کمترین زمان ممکن یک برنامه کوتاه و جامع شامل نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها را ارائه می‌کرد.

-مهدی روشنفکر این را خوب می‌دانست که برای تسریع در رشد و توسعه اقتصادی، توزیع درآمد و کاهش فقر راهی جز سرمایه گذاری نیست و با توجه به وضعیت موجود استان(کمبود زیرساخت‌ها از جمله حمل و نقل اعم از هوایی، ریلی و زمینی) و نبود سرمایه گذار توانمند نمی‌شود که فقط بر جذب سرمایه گذار بخش خصوصی تکیه داد و از همین رو به سراغ سازمان‌های توسعه‌ای و هلدینگ‌های شبه دولتی رفت.

- مهدی روشنفکر 27 اردیبهشت 99 یعنی قبل از آغاز بکار رسمی مجلس شورای اسلامی به دیدار محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی می‌رود و درخواست ایجاد و راه اندازی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را می‌دهد و در همان نشست خواستار خرید سهام عمده کارخانه قند یاسوج به عنوان نماد صنعت کهگیلویه و بویراحمد می‌شود. که هم اکنون حاصل نشست‌های مختلف نماینده بویراحمد، دنا و مارگون با مخبر برای همه مشهود است و الحمدالله ستاداجرایی استان با وجود مدیری انقلابی، جهادی و توانمند در حوزه‌های مختلف از جمله راهسازی، مدرسه سازی، سالن ورزشی(نقارخانه و بنستان)، خانه بهداشت، اشتغالزایی و ...به سرعت به محرومیت زدایی در مناطق کمتر برخوردار ادامه می‌دهند.

- نماینده بویراحمد به سراغ سازمان‌های توسعه‌ای از جمله ایدرو و ایمیدرو می‌رود، که ایمیدرو در راستای تلاش‌ها و زحمات سال‌های اخیر در استان و مساعدت دکتر غریب پور از فرزندان شایسته استان بعنوان ریاست سابق این سازمان، هم اکنون اکتشاف گسترده را در استان آغاز کرده و امیدواریم که نتایج امیدبخش و مفید آن را در فرداهای استان ببینیم، و ایدرو نیز بعد از حضور کارشناسانش در استان و بررسی‌های دقیق برای اجرای 3 طرح اقتصادی به صورت مشارکتی با سرمایه گذار شامل:

1- طرح تولید لاستیک اتیلن پروپیلن دی ان مونومر

2- طرح تولید اتیلن ونیل استات

3- طرح تولید رزین اوره فرمالدئید

اعلام آمادگی می‌کند و هم اکنون اگر سرمایه گذاری باشد که به صورت مشارکتی کار را آغاز کند در کمترین زمان ممکن شاهد شروع عملیات اجرایی خواهیم بود، البته ناگفته نماند که پیگیری‌ها از طریق مختلف برای مشارکت 100 درصدی ایدرو ادامه دارد و امیدواریم منتج به نتیجه شود و البته این را بدانیم اجرای این طرح‌ها در شرایط فعلی مستلزم مشارکت سرمایه گذار است.

- هلدینگ‌های بزرگ از جمله شرکت‌ سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) و هلدینگ بزرگ شستان از زیر مجموعه‌های وزارت دفاع هم اکنون در حال بررسی و مطالعه کارشناسی برای سرمایه گذاری در 3 شهرستان بویراحمد، دنا و مارگون هستند و شاید این کارشناسی‌ها در نهایت با تاخیر به سرانجام برسد ولی همینکه مهدی روشنفکر راه را درست می‌رود ستودنی است و اگر این نگاه و شناخت از فرایند توسعه در زمانی که کشور مشکل اقتصادی و محدودیت اعتباری و سرمایه گذاری نداشت، در استان کهگیلویه و بویراحمد حاکم بود، اکنون با توجه به ظرفیت‌های خدادی موجود، باید نیروی کار را از استان‌های دیگر وارد می‌کردیم.

نماینده بویراحمد، دنا و مارگون برای کمک به توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد در کنار مسئولان دولتی بوده و یک همگرایی قابل تقدیر وجود دارد، ولی این دلیلی نبوده که کارها و موارد متداولی را که پیش‌بینی شده و انجام گرفته را بنام خود تمام کند، هرچند برای تسریع در روند اجرایی و تخصیص اعتبارات به صورت مستمر پیگیر بوده است. در چنین شرایطی ذکر این نکته نیز ضروریست که بی‌انصافی است که اگر اعتباراتی که با پیگیری‌ها، تلاش‌ها و رایزنی‌های مهدی روشنفکر برای تکمیل پروژه‌ها و رفع محرومیت‌ها اخذ شده‌اند، اطلاع رسانی نشوند. و در ادامه برای سرورانی که شاید تاکنون از این مسائل آگاهی نیافته‌اند، موارد مهمی را تیتروار بیان می‌کنیم.

- با تلاش مجمع نمایندگان و نگاه ویژه دکتر پناه معاون وقت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 335 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام کهگیلویه و بویراحمد در دو بخش سدسازی و راه در قالب ماده 56 اختصاص یافت که 165 میلیارد تومان برای سد تنگ سرخ، 25 میلیارد تومان سد سقاوه، 100 میلیارد تومان سد آبریز و مابقی برای پروژه راهسازی یاسوج-شیراز پیش بینی شده است. و هم اکنون سهم سد تنگ سرخ و سقاوه نهایی شده و جذب مابقی بستگی به تلاش دستگاه‌های اجرایی متولی از جمله راه و شهرسازی دارد.

- پیش بینی نزدیک به 300 میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله زده دنا در بودجه عمومی که بدون شک کشاندن پای تعداد زیادی از نمایندگان مجلس به مناطق زلزله زده و شهر سی‌سخت و پیگیری‌های نماینده مردم شریف و نجیب این مناطق در سطوح بالای حکومتی و دولتی در به سرانجام رسیدن این مهم نقش مهمی را ایفا کرد.

- پیگیری برای افزایش تسهیلات بانکی یک هزار و 19 واحد مسکن شهری مناطق زلزله زده دنا به مبلغ 50 میلیون تومان و 40 میلیون تومان نیز برای 680 واحد روستایی

- پیگیری برای آغاز عملیات اجرایی بیمارستان سی سخت و رفع مشکلات سد راه بیمارستان پاتاوه که الحمدالله نتایج خوبی حاصل گردیده است.

-تامین اعتبار اجرای 21 پروژه شامل 8 پروژه در حوزه ورزش، 4 پروژه مدرسه سازی، 6 طرح هادی روستایی و 3 خانه بهداشت از محل هدیه وزارت نفت در نشست با وزیر وقت.

-پیگیری برای گازرسانی به بخش محروم زیلایی که انشالله تا دی ماه امسال پیمانکار پروژه با اعتبار 145 میلیارد تومانی انتخاب و عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

-طی نشست و رایزنی با دکتر امید، معاونت سابق مناطق محروم ریاست جمهوری در دولت قبل که نهایتاً ۱۰۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و ۲۰ میلیارد نیز جهت اجرای پروژه‌های عمرانی مناطق محروم شهرستانهای حوزه انتخابیه اختصاص یافت.

-توسعه و تعمیم ایستگاه پمپاژ نقارخانه در سطح 350 هکتار که مطالعه آن انجام گردیده و تخصیص آب به میزان 175 لیتر در ثانیه با همکاری شرکت آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی اخذ شده است.

-پیگیری برای پرداخت مطالبات کارکنان و پزشکان دانشگاه علوم پزشکی، تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه‌های عمرانی  حوزه بهداشت و درمان و کمک تجهیزاتی و مالی با نشست‌های مستمر با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون توسعه و برنامه ریزی وزارتخانه.

-پیگیری برای ارئه تسهیلات کم بهره از طریق پست بانک در روستاها با هدف تولید اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت.

- پیگیری برای تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ بن‌زرد، توتنده، احمدغریب، سمرون، نقارخانه و دروهان که امسال 20 هزار میلیون ریال مصوب و در تخصیص مرحله اول نزدیک به 16 هزار میلیون ریال به استان ارسال شده است.

-در نشست نماینده بویراحمد با معاون صنایع کوچک و مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران مقرر شد برای ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های شهرک صنعتی استان تفاهم نامه‌ای با استانداری به صورت مشارکتی 50 درصد منعقد شود که این مهم اجرایی و  100 میلیارد تومان تفاهم نامه برای مدت دوسال منعقد شد که تاکنون سازمان شهرک‌ها 15 میلیارد تومان اعتبار داده است.

-پیگیری برای اختصاص اعتبار برای مطالعه سدهای مخزنی پراشکفت، سادات، شبلیز، عزیزی و دشتروم.

-پیگیری برای تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در دو شهرستان دنا و مارگون که منوط به اجرای برخی تعهدات در استان شده است.

-پیگیری برای استقرار ادارات در شهرستان تازه تاسیس مارگون

-پیگیری و تامین نهاده‌های مورد نیاز دامداران عشایر نشین و روستایی.

-پیگیری برای راه اندازی دفتر وزارت امور خارجه در استان که هم اکنون در سازمان امور استخدامی کشور منتظر اخذ مجوزهای لازم است.

- پیگیری برای اخد اعتبار لازم برای کمک به شهرداری‌های استان از طریق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور.

-پیگیری برای طرح توسعه بیمارستان شهدای گمنام یاسوج که با اعتباری افزون بر 39 میلیارد تومان با زیربنای 9500 متر مربع در 5 طبقه بزودی آغاز می‌شود( هم اکنون پیمانکار انتخاب و بزودی پروانه توسط شهرداری صادر می‌شود).

-احداث سد سقاوه/ که هم اکنون در بودجه عمومی 15 میلیارد تومان اعتبار دارد و از محل ماده 56 توسط دو بانک توسعه تعاون و رفاه کارگران نیز 25 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

- ناگفته نماند نماینده بویراحمد، دنا و مارگون با یک زمان‌شناسی دقیق در پایان دولت قبل به این نتیجه رسید به جای پیگیری اجرای پروژه‌های جدید باید بفکر افزایش تخصیص اعتبارات پروژه‌های در دست اجرای استان از محل ردیف‌های ملی از جمله محورهای ارتباطی اصلی باشد و در این زمینه به صورت مستمر پیگیری‌های لازم را از طریق مسئولان و متولیان امر از جمله رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام داد.

این تنها بخشی از پیگیری‌های منتج به نتیجه مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی است و گرنه کیست نداند که هم اکنون در بسیاری از روستاهای این دیار اینترنت پرسرعت وجود دارد در حالیکه در برخی کلان شهرها شاهد نقاط کور هستیم.

به امید آینده‌ای پربار برای همه ایرانیان

دفتر مرکزی نماینده مردم شریف شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
منتظر
1400/9/14 - 01:19
ممنون از تلاشهای دکتر روشنفکر ولی ای کاش یک قدمی هم برای مجموعه روستاهای کره بر میداشت
rateup 0
 ratedown 0
منتظر
1400/9/14 - 01:20
ممنون از تلاشهای دکتر روشنفکر ولی ای کاش یک قدمی هم برای مجموعه روستاهای کره بر میداشت
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.