گروه: اخبار استان خبر: 194771 / تاریخ انتشار : 1400/9/11 ساعت : 13:02
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مطرح کرد:

همگرایی مجلس و دولت/انتظار از دولت سیزدهم و مجلس یازدهم برخورد با مفاسد اقتصادی است

نماینده کهگیلویه بزرگ گفت: در شرایط کنونی که تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی باعث ایجاد مشکلات داخلی و اقتصادی شده است، همگرایی و هماهنگی دولت و مجلس می‌تواند در حل مشکلات و جلوگیری از بحران موثر باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به سخنان روسای قوه مجریه و مقننه در مورد هماهنگی بین دولت و مجلس، با اشاره به جایگاه رفیع مجلس در قانونگذاری و نظارت، گفت: همگرایی و همراهی مجلس و دولت در جایگاه‌های مختلف یک ضرورت است و باید این همگرایی وجود داشته باشد و دولت هم وظایف خود در پاسخ‌گویی به مجلس را با دقت انجام دهد.

 

حجت‌الاسلام محمد موحد افزود: وظیفه دیگر مجلس نظارت بر قانونی است که مصوب کرده و برای اجرا به دولت داده است، اگر مجلس توانست در کنار مسوولیت نظارتش بر عملکرد دولت به تمام معنی نظارت و صادقانه ورود کند، به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل کرده و این عین همراهی و همکاری با دولت است.

 

وی اضافه‌کرد: اگر مجلس در همراهی با دولت به وظیفه نظارتی خود عمل نکند، ایراد بزرگ و مشکل اساسی است. مجلس زمانی می‌تواند مجلس همراه باشد که هر جا احساس کرد تذکر دهد و ورود کند و به وظیفه و تکلیفش عمل کند؛ در حال حاضر این همگرایی و همکاری بین دولت و مجلس وجود دارد.

 

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده، برخورد با مفاسد حوزه اقتصادی را یکی از مطالبات مردم از مجلس عنوان کرد و گفت: مجلس و دولت در این زمینه حرکت جدی داشتند. به‌طور قطع همه توقعات و انتظارات از دولت سیزدهم و مجلس یازدهم برخورد با مفاسد اقتصادی است. یکی از مطالبات جدی و اساسی مردم این است و همه این مساله را نظاره می‌کنند که آیا مجلس به وظیفه‌اش در این زمینه عمل می‌کند؟

 

موحد بیان‌داشت: روندی کنونی در مقابله با مفاسد حوزه اقتصادی امیدوارکننده است، اما کافی نیست. به‌طور قطع باید دولت محکم‌تر پای کار بیاید و مجلس گام جدی بردارد، زیرا مردم در این رابطه دغدغه جدی دارند.

 

وی تاکید کرد: مجلس زمانی می‌تواند توانمند، لایق و مورد رضایت رهبری و مردم باشد که به تمام معنی در این حوزه ورود کند. دولت نیز زمانی می‌تواند مورد رضایت رهبری و مردم باشد که هر جا احساس کرد آثاری از مفاسد وجود دارد با همه توان و قدرت ورود کند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.