گروه: اخبار استان خبر: 194705 / تاریخ انتشار : 1400/9/10 ساعت : 14:52
نماینده ولی فقیه در استان:

تریبون نماز جمعه مهم‌ترین پایگاه فرهنگی، مذهبی و سیاسی است/دشمن بیکار ننشسته است+تصاویر

نماینده ولی فقیه در استان تریبون نماز جمعه را مهم‌ترین پایگاه فرهنگی، مذهبی و سیاسی دانست و گفت:نماز جمعه یک جریان هفتگی و از بین برنده این توطئه ها است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پیش از ظهر امروز گردهمایی فصلی ائمه موقت جمعه و مسئولان ستادهای نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد با حضور نماینده ولی فقیه در استان به میزبانی دهدشت برگزار شد.

 

 نماینده ولی فقیه در استان در این آیین با اشاره به اینکه ستاد ها و ائمه جمعه نقش مهمی در هدایت آحاد مردم جامعه بر عهده دارند، گفت: فرماندهی این  پایگاه و قرارگاه فرهنگی را ائمه جمعه و مسیولان ستاد نماز بر عهده دارند.

 

آیت الله سید نصیر حسینی افزود: انقلاب اسلامی گوهر گرانبهایی است که با رنج ها و خون های زیادی به دست آمد که در طول سالیان متمادی علمای برجسته، خردمندان و دانشمندان بسیار تلاش کردند  تا این انقلاب به ثمر برسد.

وی تصریح کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون دشمنی های سرسختانه ای با انقلاب اسلامی شده است، که تاریخ معاصر و انقلاب های به وجود آمده در این سطح از دشمنی ها، توطئه ها و فشارها بی سابقه است.

 

امام جمعه یاسوج بیان کرد: انقلاب  اسلامی متعلق به همه مستضعفان عالم بوده و در مقابل  همه مستکبران و زورگویان جهان ایستاده است و محدود به یک جغرافیا و جبهه خاص نیست، بعد از انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار ارزشمندی در حوزه های مختلف به دست اورده ایم  و در  شرایطی هستیم که به عنوام یک قدرت جهانی در همه ابعاد نظامی ، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در جهان حرف برای گفتن داریم.

 

وی گفت: امروزه در سراسر کشور هر هفته  اجتماعات باشکوه در اختیار مبلغان اسلام و ائمه جمعه قرار داشته که تریبون ها و ستاد نماز جمعه  مهم‌ترین پایگاه فرهنگی، مذهبی و سیاسی است و از این موقعیت باید بهترین استفاده جهت روشنگری جامعه انجام شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان افزود: دشمن نیز این جریان را فهمیده است و بیکار ننشسته است و برنامه های گوناگونی تدارک دیده و تلاش می کند  به اشکال مختلف این جایگاه را تضعیف کند.

آیت الله حسینی با اشاره به اینکه  حفاظت از انقلاب، اسلام و خون شهدا و ملت  کار ساده ای نیست، تصریح کرد: هر جمعه در ۹۰۰ پایگاه مهم اثرگذار در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی،  عبادی و ... در سطح کشور شکل می گیرد و اگر این انقلاب در مقابل این همه سختی ها و جنگ مقاومت کرده است علت آن حضور همین پایگاه ها در بین مردم است.

 

وی ادامه داد: وقتی توطئه ای علیه مذهب و انقلاب شکل می گیرد مردم با یک اجتماع بزرگ همه نقشه های دشمن را خنثی می کنند و نماز جمعه یک جریان هفتگی و از بین برنده این توطئه ها است.

 

امام جمعه یاسوج اظهار داشت: فلسفه اینکه نماز جمعه را هفتگی فرار دادند این است که اجتماع و انسجام  بیشتری بین مردم شکل بگیرد، هوشیاری و بیداری مردم در مقابل دسیسه ها باید حفط شود و پایگاه های نماز جمعه  این وظیفه خطیر را بر  عهده دارند، اگر مردم هوشیار نباشند و بستر عمومی جامعه هوشیاری کافی را نداشته باشند قطعا ضربات مهلکی از طرف دشمن خواهیم خورد.

 

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه  جایگاه ستاد نمازجمعه مهم و ارزشمند است، افزود: رسانه های بسیار گسترده ای امروزه در جهان فعالیت می کند که با تحلیل‌های غلط درصدد تغییر افکار مردم ما هستند، هر کسی که با تحلیل‌های غلط به میدان بیاید قطعا تصمیم اشتباه نیر خواهد گرفت و وقتی که تحلیل ها و داده های غلط  رسانه ای به مردم داده شد مردم طبیعتا تصمیم درستی نخواهند گرفت، تحلیل هایی که از تریبون های هفتگی نماز جمعه بیان می شود خنثی کننده تمام دشمنی های مستکران خواهد بود. 

امام جمعه دهدشت نیز گفت: اقامه نمازجمعه در کشور یکی از مهمترین ثمرات ماندگار و همیشه جاوید نظام اسلامی است و باید باشکوه تمام ادامه پیدا کند.

 

 حجت‌الاسلام علی وحدانی فر با اشاره به جایگاه و نقش اقامه نماز و  رسالت ستاد و ائمه جمعه  در جذب جوانان و پیگیری منویات مقام معظم رهبری گفت: تحقق این امر در گرو همکاری همه آحاد مردم و مسئولان و داشتن روحیه انقلابی و مدیریت جهادی است .

 

وی تصریح کرد: همایش فصلی ائمه جمعه در راستای شنیدن دیدگاه  و پیگیری مطالبات در سطح استان  نقش مهمی در برنامه‌ ریزی و پیگیری اهداف ستادهای نماز جمعه ها دارد.

 

تصاویر تکمیلی؛

 
 
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.