گروه: اخبار استان خبر: 194622 / تاریخ انتشار : 1400/9/9 ساعت : 12:28

روایتی از سقوط هواپیمای آنتونوف نیروی هوایی سپاه و شهادت یک کهگیلویه و بویراحمدی+تصاویر

سرگرد شهرام روزبهی اهل استان کهگیلویه و بویراحمد در سانحه سقوط هواپیمای آنتونوف متعلق به نیروی هوایی سپاه در سال 85 به درجه رفیع شهادت نائل امد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس 15 سال پیش در چنین روزهایی هواپیمای آنتونوف متعلق به نیروی هوایی سپاه، به همراه ۳۹سرنشین ساعت ۷ و ۶دقیقه لحظاتی پس از برخاستن در منطقه مسیل رودخانه کن واقع در انتهای باند فرودگاه سقوط کرد و ۳۷سرنشین آن کشته شدند.

 

لحظاتی پس از حادثه ماموران آتش‌نشانی فرودگاه و چند ایستگاه دیگر با ریختن کف بر روی هواپیما سعی کردند آتش‌سوزی آن را مهار کنند. ولی شدت این آتش‌سوزی به حدی بود که تمامی مسافران آن در آتش سوختند. دو تن از این مسافران که به بیرون از هواپیما پرتاب شده بودند، زنده مانده و به بیمارستان منتقل شدند.

پیکر یکی از شهدای سانحه هوایی مهرآباد در یاسوج تشییع شد.
 
 
پیکر شهید سرگرد پاسدار شهرام روزبهی ازجانباختگان سانحه هوایی هواپیمای آنتونف نیروی هوایی سپاه در فرودگاه مهرآباد، روز نهم آذرماه سال 85 با حضور اقشار مختلف مردم در یاسوج تشییع و در زادگاهش روستای دشت روم از توابع شهرستان بویراحمد به خاک سپرده شد.
 
 

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درخصوص سانحه سقوط هواپیمای آنتونف نیروی هوایی سپاه بیانیه‌ای صادر کرد .

این بیانیه به این شرح است :.

بسم رب الشهدا و الصدیقین.

با عرض تسلیت به پیشگاه حضرت ولی عصر "عج" و فرمانده کل قوا و امت شهید پرور به اطلاع می رساند, در سانحه سقوط هواپیما آنتونف نیروی هوایی سپاه پاسداران که صبح امروز در فرودگاه مهرآباد تهران رخ داد, متاسفانه 30 نفر از پاسداران جان بر کف انقلاب اسلامی به همراه 6 نفر از خدمه پرواز عازم ماموریت به مناطق عملیاتی جنوب ایران بودند به شهادت رسیدند.

ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بلافاصله با تشکیل تیم فنی وتخصصی اقدام به بررسی دقیق کارشناسانه این حادثه کرده است که نتیجه آن به اطلاع عموم خواهد رسید

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درخصوص سانحه سقوط هواپیمای آنتونف نیروی هوایی سپاه صبح امروز بیانیه‌ای صادر کرد . این بیانیه به این شرح است :. بسم رب الشهدا و الصدیقین. با عرض تسلیت به پیشگاه حضرت ولی عصر "عج" و فرمانده کل قوا و امت شهید پرور به اطلاع می رساند, در سانحه سقوط هواپیما آنتونف نیروی هوایی سپاه پاسداران که صبح امروز در فرودگاه مهرآباد تهران رخ داد, متاسفانه 30 نفر از پاسداران جان بر کف انقلاب اسلامی به همراه 6 نفر از خدمه پرواز عازم ماموریت به مناطق عملیاتی جنوب ایران بودند به شهادت رسیدند. ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بلافاصله با تشکیل تیم فنی وتخصصی اقدام به بررسی دقیق کارشناسانه این حادثه کرده است که نتیجه آن به اطلاع عموم خواهد رسید.
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.