گروه: اخبار استان خبر: 194601 / تاریخ انتشار : 1400/9/8 ساعت : 16:48
همزمان با سراسر کشور؛

مانور زلزله و ایمنی در مدارس کهگیلویه برگزار شد+تصاویر

مانور زلزله همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان کهگیلویه و به طور نمادین در مدرسه شهید مطهری دهدشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس آموزش و پرورش دهدشت   در حاشیه مانور زلزله با اشاره به اینکه ۸ آذرماه هر سال این برنامه    در سراسر مدارس کشور برگزار می شود، گفت: در این رزمایش هدف افزایش سطح آگاهی دانش‌ آموزان در زمان بروز حوادث طبیعی  و ایجاد آمادگی در زمان وقوع لزلزله است که دانش آموزان با  چگونگی مقابله با این حوادث و نحوه پناه گیری اشنا می شوند.

 

فضل الله گنجی پور  با بیان اینکه مانور برگزار شده دارای استانداردهای لازم بود و با آمادگی کامل دانش آموزان برگزار شد افزود: در این رزمایش دانش اموزان نحوه پناه گیری و خروج اضطراری ایمن  که ۲اصل  مهم و اساسی در هنگام وقوع زلزله بخصوص در مدارس است  را  فرا گرفته و با آموزش هایی که از قبل با کمک هلال احمر دیدند  آنها با امکانات موجود در مدرسه به کمک مصدومین احتمالی شتافتند و یادگرفتند که در زمان وقوع زلزله از حداقل امکانات بهترین استفاده ها را ببرند.

 

---

معاون امور پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش دهدشت نیز گفت: همزمان با سراسر کشور  بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار«مدرسه ایمن، جامعه تاب‌ آور» باهدف ارتقای آگاهی دانش‌آموزان با رویکرد خروج اضطراری و پناهگیری ایمن در مدارس کهگیلویه برگزار شد.

 

حقانی افزود: زنگ مانور زلزله در شهرستان کهگیلویه و صورت نمادین در مدرسه شهید مطهری دهدشت نواخته شد و دانش آموزان شرکت کننده در این رزمایش توسط نیروهای هلال احمر با اصول صحیح خروج اضطراری و پناهگیری آشنا شدند.

 

 وی تصریح کرد: در این برنامه چند تیم امدادی از دانش اموزان اموزش دیده به برخی مصدومان  مانور تا رسیدن نیروهای هلال احمر و مرکز فوریت‌های پزشکی اورژانس ۱۱۵ خدمات‌رسانی کردند.

 

 

تصاویر تکمیلی:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.