گروه: اخبار استان خبر: 194569 / تاریخ انتشار : 1400/9/8 ساعت : 01:23

ویروس "امیکرون" با سرعت در حال انتشار است/ کرونای آفریقایی در کمین واکسن نزده ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از خطر ابتلا به ویروس آفریقایی امیکرون خبر داد و گفت: ویروس آفریقایی در کمین واکسن نزده ها است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 1017 نفر خبر داد و گفت:  طی 24 ساعت گذشته دو بیمار جان خود را از دست دادند.


 دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 172 بیمار در بیمارستان های استان بستری می باشند که 74 نفر مبتلای قطعی و 16 نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.


وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 82 هزار و 264 نفر بهبود یافته گزارش شده است.وی بیان کرد: از 437 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت که شامل تست های PCR و رپید تست می باشدحدود 24 درصد موارد مثبت بودند بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، دنا و کهگیلویه می باشند.


یزدان پناه افزود: سوش  جدید ویروس کرونا ( امیکرون )با سرعت زیادی در  انتشار است، این سویه مسری‌ترین ویروس شناخته شده است به طوری که در کمترین زمان ممکن تنفس در هوای آلوده یا در کنار یک فرد آلوده می‌تواند باعث ابتلا شود. احتمالا طی هفته های آینده این ویروس به کشورمان خواهد رسید لذا خواهشمند است کسانیکه اصلا واکسن نزده اند و یا دوزهای واکسن را کامل نزده اند به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند تا چنانچه مبتلا به کرونای آفریقایی شدند شاهد مرگ و میر و عوارض احتمالی نشوند.

 

انتهای پیام/ 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.