گروه: اخبار استان خبر: 194567 / تاریخ انتشار : 1400/9/8 ساعت : 09:03
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد:

واکنش مدیر کل صمت به قیمت کپسول گاز در یاسوج

مدیر کل صمت استان با بیان اینکه قیمت حمل کپسول گاز شناوراست، گفت: موضوعی تحت عنوان سهمیه کپسول گاز برای روستا وجود ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ تعدادی از شهروندان در شهر یاسوج با بیان اینکه قیمت کپسول گاز ازاد در اصفهان و و لردگان 20 هزار تومان است اما در یاسوج 25 هزار تومان است، اظهار داشتند: در روستایی مانند گنجگان بویراحمد کپسول گاز  که باید سهمیه ای باشد قیمت سهمیه ای هم 25 هزار تومان است در صورتی که در جایگاه های اصلی با نرخ 12 هزار و 500 تومان یک کپسول گاز پر می شود.

 

مدیر کل صمت استان در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص مطالبات  شهروندان یاسوجی گفت: موضوعی تحت عنوان سهمیه کپسول گاز برای روستا و منطقه ای وجود ندارد از طرفی سهمیه  برای استان در نظرگرفته می شود و مقدار و میزان آن در اختیار شرکت نفت است و به سه سکو در پاتاوه، سرآبتاوه، چرام تحویل داده می شود.

 

حسین پور به قیمت گذاری سازمان حمایت از مصرف کنندگان برای کپسول گاز اشاره کرد و گفت: با توجه به بعد مسافت،  قیمت کپسول های گاز افزایش دارد به عنوان مثال نزدیک ترین سکو به مشمی زیلایی بخش پاتاوه است و یک راننده سایپا با قیمت 12 هزار و 500 تومان گاز حمل نمی کند و باید منفعتی برای او کسب شود در این راستا شاهد افزایش قیمت کپسول گاز خواهیم بود.

 

وی  قیمت کپسول گاز تا فاصله 5 الی 10 کیلومتر را 12 هزار تا 12 هزار و پانصد تومان اعلام کرد و اینکه قیمت ها شناور است افزود: یکی از موضوعات سازمان حمایت قیمت سیلند گاز است اینکه قیمت سیلندر گاز با چه قیمتی به مصرف کننده در فاصله نزدیک یا دور از سکو های عرضه کپسول گاز به فروش برسد مورد توجه است.

 

این مسئول به هزینه حمل و نقش آن بر قیمت تمام شده سیلند گاز اشاره کرد و افزود: یک وانت سایپا که 100 کپسول گاز را حمل می کند و باید مسافتی در دورترین مناطق روستایی را طی کند هزینه سوخت، استهلاک را می پردازد بنابراین قیمت یک سیلندر گاز تا رسیدن به آن مناطق قیمت بالایی است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.