گروه: اخبار استان خبر: 194541 / تاریخ انتشار : 1400/9/7 ساعت : 13:50

پاتک محیط زیست به شکارچیان کبگ در بویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از دستگیری 6 نفر شکارچی و کشف 4 قبضه اسلحه و 40 قطعه کبک در 6 روز اخیر خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اسد اله هاشمی از شبیخون یگان حفاظت محیط زیست استان و شهرستان بویراحمد به متخلفین شکار کبک خبر داد و گفت : در 6 روز اخیر 6 نفر متخلف شکار کبک دستگیر و اعمال قانون شدند که از این شکارچیان 4 قبضه اسلحه و 40 قطعه کبک شکار شده  کشف و ضبط گردید .


وی تصریح کرد : هر 6 نفر متخلف به همراه آلات مکشوفه جهت اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شدند .


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به هوشمند سازی مناطق با کمک دوربین های مداربسته خبر داد و گفت : با نصب دوربین های چرخشی 360 درجه ای در مناطق حفاظت شده ، بخش اعظمی از این مناطق بصورت آنلاین و هوشمند حفاظت و پایش می شوند .


هاشمی گفت : تمامی پاسگاه های محیط بانی در مناطق حفاظت شده به 4 دوربین حفاظتی مجهز شده اند که به کمک این دوربین ها بخش دیگری از مناطق رصد می شوند .


وی به همکاری محیط زیست و دانشگاه در حفاظت آنلاین مناطق اشاره کرد و گفت : با کمک دانشگاه یاسوج در بخشی از مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان  16 عدد سنسور حساس به دود، آتش، صدای شلیک گلوله و اره برقی نصب شده که بصورت هوشمند کار پایش منطقه را انجام می دهند و  پیش بینی شده مابقی مناطق به چنین سنسورهایی مجهز شوند .
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.