گروه: اخبار استان خبر: 194525 / تاریخ انتشار : 1400/9/7 ساعت : 12:18
گزارش ویژه:

دولت سیزدهم در کنار واکسیناسیون عمومی امید را به جامعه تزریق کرد+تصاویر

یکی از عوامل موفیقت در دولت ها ایجاد فضای امید بخشی در بطن جامعه است و از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم در حوزه واکسیناسیون عمومی اقشار جامعه این مهم به درستی و با اتخاذ تدابیر لازم و ضروری اجرایی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، یکی از عوامل موفیقت در دولت ها ایجاد فضای امید بخشی در بطن جامعه است و از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم در حوزه واکسیناسیون عمومی اقشار جامعه این مهم به درستی و با اتخاذ تدابیر لازم و ضروری اجرایی شده است که به هیچ وجه ممکن قابل مقایسه با دوران دولت دوازدهم نیست چرا که روحیه جهادی و پیگیری شبانه روزی آیت الله رئیسی و تیم جدید توانستند در چندماه از شروع به کار خود تا سطح قابل قبولی میزان دریافت واکسن را از کشورهای مختلف افزایش دهند.

توجه به تولیدات داخلی واکسن مورد نیاز کشور یکی دیگر از اقدامات شاخص دولت سیزدهم بود که در راستای امیدآفرینی در جامعه شاهد آن بودیم به طوری که میزان تقاضا برای واکسن ایرانی برکت پس از تزریق به مقام معظم رهبری با سیلی از متقاضیان همراه شده است.


بر اساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در کشور تا روز شنبه ششم آذرماه سال جاری مجموعاً ۵۷ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۸۵۳ نفر دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

تا امروز ۴۶ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۳۳۷ نفر دز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند. همچنین ۹۴۸ هزار و ۱۶۸ نفر دز سوم واکسن را نیز دریافت کرده‌اند که با احتساب این تعداد مجموع دزهای واکسن تزریق شده در کشور به شمار ۱۰۴ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۳۵۸ مورد رسید.

 

این درحالی است که در دولت قبل کمتر از ۲۸میلیون دز بوده است که وقتی صحبت از درخواست واکسن می شد همه چیز را به برجام و سایر معاهده های ننگین خود منتسب می کردند در حالی که با روی کار آمدن دولت جدید نه تنها این شروط را اجرایی نکرد بله از طریق دیپلماسی اقتدار توانستند بیشتر نیاز کشور را با همین ارتباطات جهانی دریافت کنند که این اقدام آیت الله رئیسی موجی از امید آفرینی را به بطن جامعه همراه با واکسن تزریق کرد.

تلاش گسترده دولت سیزدهم با بسیج عمومی همه امکانات و تجهیزات خود و با کار جهادی و تلاش شبانه روزی کادر درمان امروز آمار مرگ و میر ها از روزی 800نفر به کمتر از 100نفر رسیده است که همین امر به خودی خود نشان از تلاش بی وقفه و امید آفرینی در جامعه است.

 

بر اساس آخرین آمار ها میزان تزریق واکسن در نوبت اول در تمام استان های کشور بالای 70درصد می باشد و در نوبت دوم نیز بالای 40درصد است که در مقایسه با دوسال گذشته یک آمار بسیار امیدوار کننده است.

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.