گروه: اخبار استان خبر: 194481 / تاریخ انتشار : 1400/9/6 ساعت : 11:08
در نشست ستاد استانی کرونا مطرح شد:

کهگیلویه و بویراحمد آماده شیوع ویروس آفریقایی کرونا باشد/ خدمات سلامت در استان الکترونیکی شد/تامین تجهیزات بهداشتی و ماسک برای دانش آموزان روستایی ضروری است+تصاویر و فیلم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به جهش ویروس کرونا در جهان گفت: کهگیلویه و بویراحمد باید آمادگی ورود ویروس را داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست  استانی ستاد کرونای کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز به ریاست هاشمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار، مدیران و مسئولان استانی برگزار شد.


پرویز یزدانپناه به آمار مراجعات سرپایی به بیمارستان ها و مراکز بهداشت درمانی از ابتدا تا امروز  اشاره کرد و گفت:در ایام کرونا ۴۷۱ هزار نفر به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کل افراد بستری شده در بیمارستان را ۲۸ هزار و ۵۵۲ نفر اعلام کرد و گفت: کل افراد ترخیص شده از ابتدا تا امروز ۲۸ هزار و ۳۸۵ است و کل بستری موجود ۱۶۷ نفر است.

وی بستری موجود با تست مثبت را ۷۲ نفر اعلام کرد و ادامه داد: ۱۶ نفر در بخش های ویژه بستری هستند.


یزدانپناه با بیان اینکه ۸۲ هزار و ۷۰ نفر به بهبودی کامل رسیده اند، عنوان کرد: ۲ هزار و ۴۰۰ نفر به بهبودی نسبی رسیده اند و تعداد فوتی ها با تست مثبت پی سی آر ۹۹۲ نفر است.

 

یزدانپناه به جهش ویروسی آفریقایی و میزان سرایت پذیری آن اشاره کرد و افزود: واکسیناسیون برای ویروس آفریقایی موثر است و در استان باید آمادگی برای ویروس وجود داشته باشد و واکسیناسیون در دستور کار قرار گیرد .


رئیس دانشگاه علوم پزشکی به عدم پرداخت منابع برای خرید کیت، دارو اشاره کرد و افزود: آنژیو گرافی در استان اجرا شده است و سبب درآمد ۳۵۰ میلیونی برای دانشگاه شده است آنژیوگرافی در استان با هزینه و بیمه ۱۱ میلیون تومانی در استان های دیگر هزینه ۳۰ میلیونی دارد.


وی به الکترونیکی شدن خدمات سلامت در اول دی ماه اشاره کرد و افزود: آمادگی کامل برای خدمات الکترونیکی وجود دارد.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی به ۲۱۵۲ بازدید از صنوف استان اشاره کرد و گفت: ۱۲۳ نتخلف کرونایی صنوف به مراجع قضایی معرفی و ۱۶ صنف پلمپ صورت گرفت.


وی به جلسه اضطراری وزارت بهداشت جهانی اشاره کرد و گفت: پوشش ایمنی شامل پوشش واکسیناسیون از نکاتی است که در پیک ششم کرونا مورد توجه است.بانشی زمان ایمنی برای واکسیناسیون را کمی نگران کننده دانست و این موضوع را برای مدارس و معلمان مهم ارزیابی کرد و تاکید کرد: از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر ماه آزمایش اچ آی وی صورت گرفت و ۶۲۹ تست اچ آی وی در استان گرفته شد و از استان های تهران فارس تعداد تست ها  بیشتر بود.


مدیر کل‌ آموزش و پرورش به تزریق ۹۸ و سه دهم درصد واکسن معلمان  اشاره کرد و گفت: برای دانش آموزان واکسیناسیون یک روند مطلوبی دارد و رتبه اول کشوری تزریق واکسیناسیون در کشور کسب شده است.


زارع پور به تصمیمات ستاد ملی کرونا به بازگشایی ۴۰۳ مدرسه دوره ابتدایی و متوسطه با گروه بندی و نوبت بندی  و همچنین زوج بندی توسط شورای مدراس اشاره کرد و گفت: تا امروز  گزارش منفی در خصوص کرونا مشاهده نشده است.

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان به ۲۳۷ بازرسی بهداشتی از صنوف و پلمپ ۱۶ صنف اشاره کرد و  گرفت: ۱۰ درصد نیروهای تعزیرات در مرکز استان به کرونا مبتلا شدند.صالحی با بیان اینکه عادی انگاری در مراسمات و امکان شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: بر برگزاری مراسمات  باید نظارت بیشتری صورت گیرد.فرماندار بویراحمد به صدور مجوز مراسمات عزا برای ۷ تا ۹ صبح اشاره کرد و اینکه موارد استثنا برای عصر وجود دارد،  گفت: برای مراسمات عروسی به رعایت پروتکل های بهداشتی و ارایه کارت واکسن تاکید شده است.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار در این نشست به خطرات ویروس جهش یافته آفریقایی برای مقابله با گسترش احتمالی این ویروس اشاره کرد و گفت: دانش آموزان ۶ الی ۱۲ سال واکسیناسیون آنها انجام نشده است و با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی از آموزش و پرورش خواست تا در این رابطه نظارت داشته باشند.

 

وی افزود: از طرفی مشاهدات نشان می دهد پروتکل ها در مدارس رعایت نمی شود و باید توسط مدیران این موضوع مورد نظارت ویژه قرار گیرد.


هاشمی به جلسه نقش راه کرونا با ۶ کارگروه برای تدوین نقش راه یکساله اشاره کرد و اینکه نظرات کارشناسی سبب اثر گذاری مثبت خواهد شد، گفت: در دستگاه های اداری برای رعایت پروتکل ها نظارت شود و در ارائه کارت ها دقت بیشتری شود.


معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به ضرورت تامین ماسک و تجهیزات بهداشتی برای  دانش‌ آموزان در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: اگر شخصی کوتاهی کند اتفاقات ناگواری رخ خواهد داد بنابراین انتظار مضاعف برای مدیریت بیماری کرونا توسط مدیران وجود دارد.وی  نظارت تعزیرات حکومتی و میراث فرهنگی را بر بازار و اماکن گردشگری ضروری ارزیابی کرد و افزود: ساده انگاری و سهل انگاری ها نباید سبب اتفاقات ناگوار کرونا شود.


هاشمی با بیان اینکه مصوبات ستاد کرونا باید اجرایی شود و دستگاهی که کوتاهی کند باید مورد مواخذه قرار گیرد، گفت: پذیرش مسافر در مسافرخانه ها و هتل ها با ارائه کارت واکسیناسیون پذیرش داشته باشند.

 

 
 
 
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.