گروه: اخبار استان خبر: 194391 / تاریخ انتشار : 1400/9/3 ساعت : 14:04
امام جمعه گچساران مطرح کرد؛

بسیج، خنثی کننده تهدیدات دشمن/تفکر بسیجی کلید حل مشکلات است

حجت الاسلام حجازی گفت:امروز جریان مقاومت در منطقه نیز با اقتباس از مکتب بسیج قدرت های استکباری را زمین گیر کرده است،،هرچند از بعد نظامی قدرت بسیار پشیمان کننده ای برای دشمنان داریم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،حجت الاسلام سید امین الله حجازی، امام جمعه گچساران در همایش اقتدار بسیجیان که در مصلی بزرگ امام خمینی (ره)این شهرستان برگزار شد،با اشاره به جایگاه  بسیج در کشورمان گفت: امروز در عصری قرار داریم که عصر شرافت، سربلندی ،اقتداراسلام و مسلمین است،الحمدالله خداوند عنایت فرمودند که ملت بزرگ ایران اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عج)خواهد بود که لازم است بیشتر خودشناسی کنیم.

وی افزود:از بسیج به عنوان شجره طیبه و لشکر مخلص خدا نام برده می شود، بسیج کلید بسیار بسیار مشکل گشایی است که امروز جهان نیز متوجه این مسئله شده است، اگرچه تحلیلگران سیاسی و نظامی جهان متحیر مانده اند که انقلاب اسلامی با چه نیرویی اینگونه مقابل استکبار جهانی قدعلم کرده است.

حجت الاسلام حجازی بیان کرد:اینکه چگونه مملکتی که در دوران رژیم پهلوی به عنوان برده به شمار می رفت و استقلالی هم نداشت و در ابعاد گوناگون بسیار ناتوان و ضعیف بود،و هرگاه نیز تشری از سوی غرب و شرق زده می شد مملکت را دو دستی تقدیم می کردند،اما امروز با اقتدار و عزت مقابل دشمنان صف آرایی کرده است؛ این برای آنها سوال بزرگی است.

وی افزود:بنابراین دشمن به این نکته رسیده است که موتور محرکه ای بنام ولایت فقیه در این مملکت وجود دارد که مردم را آگاه و بیدار کرده است،چرا که نظام اسلامی تلاش دارد که بر پایه قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام عمل کند.

امام جمعه گچساران ادامه داد:البته مسیری که ملت بزرگ ایران اسلامی آنرا یافتند در حالی که یک جهان از آن غاقل بودند و آنهم هم تشکیل لشکر مخلص بسیج بود، لشکر نیرومندی که نه تهدید می شود و نه تطمیع ، چرا که اگر دشمنان تهدید کردند می گویند ما فرزند محرم و درس گرفته از مکتب عاشورا هستیم، و اگر تحریم کنند می گویند ما فرزندان رمضان هستیم و اگر تطمیع کنند بازهم می گویند ما پیرو پیامبر اکرم(ص) هستیم پس هیچ قدرت و تهدیدی توان شکست چنین لشکری را ندارد.

حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:امروز جریان مقاومت در منطقه نیز با اقتباس از مکتب بسیج قدرت های استکباری را زمین گیر کرده است، اگرچه تحلیلگران غرب هم به جهانخواران توصیه ها می کنند که هرگز با دم شیر بازی نکنیدچرا که ایران اسلامی کشور قدرتمندی است که هیچ کشوری یارای مقابله با آن را ندارد.

وی افزود:بنابراین باید توجه داشت که عاقل، هیچگاه دشمن را ضعیف تلقی نمی کند،هرچند از بعد نظامی قدرت بسیار پشیمان کننده ای برای دشمنان داریم، هرچند دشمن نیز بررسی کرده است که علت اقتدار این ملت همان نیروی ایمان ،عقیده و خداباوری است که تلاش دارد این سنگر را مورد هجمه قراردهد،دشمن تلاش می کند به انحاء مختلف بین مردم ونظام فاصله ایجادکند.

امام جمعه گچساران اظهارکرد:ترامپ در مطلبی گفته بود که اگر مجددا به من اجازه می دانند تا رئیس جمهور می شدم  طرحی داشتم که مردم  ایران را از نظام ناراضی کنم،بنابراین آنچه که دشمن دنبال می کند همان نقطه اقتدار و ایمان ملت است اما رسالت دینی و ملی همه ما این است که عقاید نسل جوان مان را تقویت کنیم.

حجت الاسلام حجازی گفت: دشمن علیه جایگاه ولایت فتنه ها می کند که باید تلاش کرد در هر میدانی دشمن را از پا دربیاوریم و برای امام زمان (عج) سرباز تربیت کنیم،با این وجود نسل جوان ما امروز بایدبا قرآن مانوس باشد و باید بصیر و با بصیرت باشد و به موقع هم تصمیم بگیرد.

وی ادامه داد:بنابراین وقت آن است که نسل جوان و نوجوان را دریابیم چرا که دشمن درفضای مجازی که یله و رها شده است، تلاش دارد ازحیث فکری و عقیدتی نسل جوان و نوجوان مان را خلع سلاح کند.

امام جمعه گچساران افزود:بایستی تحولی بزرگ برای اجرای گام دوم ایجاد شود،دشمن از بی توجهی به فرهنگ سوء استفاده کرد و اقداماتی هم انجام داد،اما انتظار از دولت و مجلس و بسیجیان این است که یک تحول بزرگ فرهنگی شکل بگیرد تا دشمن بازهم ناکام شود بنابراین هیات دولت انقلابی و جهادی عمل کنند تا امید و اعتماد به جامعه بازگردد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.