گروه: اخبار استان خبر: 194362 / تاریخ انتشار : 1400/9/3 ساعت : 08:06
امام جمعه گچساران مطرح کرد؛

جهان‌خواران در مقابل تفکر بسیجی به زانو درآمده‌اند

امام جمعه گچساران گفت:به برکت سرمایه بزرگ بسیج،امروز آن ملتی که درجهان می تواند به دهان آمریکا بزند ایران اسلامی است و در حقیقت امروز جهانخواران دنیا مقابل تفکر بسیجی به زانو درآمده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، فرمانده سپاه ناحیه گچساران،نماینده ولی فقیه در سپاه به همراه جمعی دیگر از کارکنان سپاه ناحیه با امام جمعه شهرستان دیدار کردند.

سرهنگ باقر پسنده،فرمانده سپاه ناحیه گچساران در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت:تشکیل بسیج در پنجم آذرماه 58 به فرمان امام راحل صورت گرفت،بسیج در دوران دفاع مقدس به شایستگی از اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی حفاظت و صیانت کرد و در سایه ولایتمداری و تقدیم هزاران شهید حتی یک وجب از خاک کشورمان را به دشمن ندادیم.

وی افزود:هرچند رژیم منحوس پهلوی سراسر حلقه به گوش استکبار جهانی بود و حتی بخش هایی از کشورمان(بحرین) نیز حتی بدون شلیک یک گلوله در این رژیم از کشورمان نیز جدا شدند،اما با پیروزی انقلاب اسلامی طاغوت در این سرزمین سرنگون شد و در همان اوایل انقلاب حضرت امام فرمودند که نه غربی و نه شرقی، درحالی که هیمنه پوشالی آمریکا نیز شکسته شد.

 پسنده ادامه داد:امروز قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی برگرفته از تفکر بسیجی است،چرا که هیچ بن بستی برای تفکر بسیجی وجود ندارد،درگام اول انقلاب نیز نظام اسلامی تثبیت شد و انقلاب مان را صادر کردیم و امروز آزادی خواهان دنیا با الگو گیری از مکتب بسیج مقابل قدرت های بزرگ دنیا صف آرایی می کنند.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران بیان کرد:امروز مردم سالاری دینی درکشورمان مثال زدنی است و حضور پررنگ مردم درعرصه های مختلف انقلاب اسلامی نماد واضح این حرکت مردمی است،بنابراین درچله دوم انقلاب نیز بسیج وضعیت آفندی به خود گرفته است و اگر دشمن نیز غلطی بکند پاسخ دندان شکنی هم دریافت خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به  ویژه برنامه های اجرایی هفته بسیج در این شهرستان هم گفت:شهرستان گچساران در هفته بسیج جزو رتبه های برتر بوده است،این شهرستان در مسابقات تولید محتوای دیجیتال بسیج مقام اول استان را کسب کرد درحالی که در اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم جزو شهرستان های پیشتاز بوده است.

پسنده ادامه داد:در این هفته نیز برنامه های یادواره شهدای ورزشکار ،نشست های بصیرتی و روشنگری،اهدای جهیزیه به زوج های جوان و همایش بزرگ اقتدار بسیجیان در محل مصلی نماز جمعه از دیگر برنامه های هفته بسیج در این شهرستان خواهند بود.

حجت الاسلام سید امین الله حجازی،امام جمعه گچساران هم در ادامه این  دیدار ضمن تبریک هفته بسیج گفت:بسیج سرمایه بسیاربزرگی است که الحمدالله دشمن ازاین سرمایه ما غافل بود و دلیل اینکه دشمن از ایمان ملت ما غافل بود، چرا که دشمن حضرت امام(ره) را نشناخت.

وی افزود:دردوران دفاع مقدس تصور دشمن این بود که نیروهای مسلح ما توان و امکاناتی به جهت مقابله ندارند و دشمن نیز تصوراتی داشت که درمدت کوتاهی نظام جمهوری اسلامی ساقط خواهد شد، اما ملت بزرگ ایران اسلامی با تکیه برچنین سرمایه ای مقابل همه دنیای استکبار ایستادگی و مقاومت کرد درحالی که جنگ تحمیلی 8سال به طول انجامید و حتی یک وجب از خاک کشور هم به تصرف دشمن نیفتاد.

حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:با این وجود نیز نظام سلطه و در راس آمریکای جنایتکار انواع امکانات و تسلیحات نظامی پیشرفته را در اختیار رژیم بعث قرار داد تا نظام اسلامی را ساقط کند اما چون ملت ایران عقیده و ایمان راسخی داشتند هیمنه استکبار درهم شکست.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:به برکت سرمایه بزرگ بسیج،امروز آن ملتی که درجهان می تواند به دهان آمریکا بزند ایران اسلامی است و در حقیقت امروز جهانخواران دنیا مقابل تفکر بسیجی به زانو درآمده اند، درحالی که بسیج با تبعیت محض از امر ولایت فقیه در تمامی عرصه های انقلاب اسلامی نیز نقش آفرینی کرده است.

وی افزود:بنابراین گام دوم انقلاب نیز تثبیت شد درحالی که ترس و وحشت دشمن روزبه روز هم بیشتر می شود و  امید آزادی خواهان عالم نیز دو چندان، اگرچه سلیمانی های زیادی را تقدیم انقلاب کردیم اما دشمنان متوجه شدند که قدرت بازدارنده ای درجهان به مقابله با آنها پرداخته است.

حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:اما باید توجه کرد و نکته ضروری اینکه دشمن تلاش دارد تابسیج و سپاه ازدید مردم بیافتد،دشمن با فتنه های مختلف بدنبال تضعیف جایگاه ولایت است،بنابراین باید تلاش کرد که فرهنگ بسیجی که در حقیقت تلاش برای خدمت رسانی و حل مشکلات کشور را دارد ،بازهم صیانت و تقویت شود.

وی ادامه داد:با این حال دشمن متوجه شده که ازسنگر ایمان، اتحاد، اخلاص و ولایت مداری ضربه خورده است و هرکسی به نوبه خودش بایستی تلاش کند این سنگر روزبه روز نیز تقویت شود،بنابراین اگر فرهنگ و تفکر بسیجی تثبیت شود قطعا دشمن هیچ غلطی هم نمی تواند بکند.

حجت الاسلام حجازی در پایان گفت:امیدواریم دولت جدید هم بتواند با کار جهادی و بکارگیری مدیران انقلابی مشکلات مملکت را هرچه زودتر مرتفع کند، بنابراین برای نشر و گسترش عقیده باید تلاش کنیم چرا که دشمن تلاش دارد مردم را از نظام اسلامی دلسرد کند.

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.