گروه: اخبار استان خبر: 194336 / تاریخ انتشار : 1400/9/2 ساعت : 11:12
در گردهمایی علما و روحانیون مطرح شد؛

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح؛روحانیون طلایه دار عرصه بسیج هستند/آیت الله حسینی؛ روحانیون باید دردها و مشکلات مردم را بیان کنند

حجت الاسلام و المسلمین حکمتی نیک در گردهمایی علما و روحانیون استان به مناسبت سالروز تشکیل بسیج طلاب و روحانیون به فرمان امام راحل (ره )گفت: روحانیون طلایه دار عرصه بسیج بوده و نقش بصیرت بخشی دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان به هفته بسیج و فرا رسیدن ۵ آذر مبنی بر صدور تاریخی امام (ره) بر تشکیل بسیج اشاره کرد و گفت: طلاب در تبلیغ و تبیین و بصیرت جامعه هدف و بسیج خدمت می کنند.


حجت الاسلام حکمتی نیک به عینیت بخشی حضور مردم در پاسداری از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در کنار هدایت امام امت نقش مردم انکار ناپذیر است در دوران دفاع مقدس نقش مردم حیاتی بود در هیچ جنگی وجود ندارد که مانند مردم ایران اسلامی نقش اثر گذاری داشته باشند این موضوع ناشی از صدور پیام تاریخی امام در تشکیل بسیج بود.وی به حفاظت مردم از ارزش های الهی و انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در مجموع اقشار روحانیون طلایه دار عرصه بسیج بوده است نقش روحانیت  ویژه و خاص است نقش بصیرت بخشی آگاهی بخشی، تبیین روحیه جهادی و حفظ روحیه بسیجی توسط طلاب بسیجی  دنبال می شود.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم به رسالت روحانیت در طول  تاریخ  مبنی برای اینکه یک رسالت سنگین است، گفت: روحانیت تلاش داشتند راه های معرفت و هدایت و راه گرانقدر انبیاء را ادامه دهند.


آیت الله حسینی با اشاره به اینکه روحانیون تلاش های زیادی برای یک قانون همگانی بر اساس اسلام داشتند، اشاره کرد و گفت: در عصر امام خمینی (ره) با تلاش علما و روحانیون یک حکومت دینی با ارمان های الهی شکل گرفت، امروز قانون جمهوری اسلامی قانون خداست و مصوبات آن برخواسته قانون است که شورای نگهبان تلاش دارد قوانینی مخالف اسلام تصویب نشد.


وی به عزت و شوکت ملت ایران با پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد. و گفت : روزی حیثیت عزت ملت ایران لکه دار می شد اما در انقلاب اسلامی هر ایرانی می تواند بیان کند من ایرانی هستم در قبل از انقلاب بیان ایرانی بودن عیب و‌ عار محسوب می شد‌.


وی با بیان اینکه در ملل مختلف دنیا با افتخار به ملت ما نگاه می کنند، گفت: دشمنان به دنبال شکست اسلام در ابعاد سیاسی ، فرهنگی و حکومتی هستند و بیان کنند این اسلام برای جامعه بشری ناکارآمد است امروز انقلاب اسلامی ادعا دارد اسلام می تواند در ابعاد مختلف بشر را هدایت کند.


آیت الله حسینی به بیاناتی از رهبر انقلاب برای دستیابی به قله های علم‌ با فراگیری زبان فارسی برای ملل مختلف دنیا اشاره کرد و افزود: غربی ها اعتراف دارند اگر به آنها اجازه داده می شد ملت ایران در ابعاد مختلف علمی پیشرفت داشتند اما تحریم ها اجازه نداد امروز  پیشرفت های مختلف دفاعی، موشکی ، پزشکی و هوا و فضا وجود دارد و تغییر ارمان ها و افکار و اندیشه ها از ارزش های اخروی انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه تغییر ارمان ها برای حرکت به سمت ارزش های معنوی و الهی در انقلاب اسلامی محقق شد و سبب ارزش و اعتبار انسان شد، گفت: حکومت پهلوی درهای فساد و فحشا را بر روی انسان باز کرده و درهای تعالی و عروج به سمت ارزش های الهی را بست و انسان ها را به انحراف و فساد سوق می داد بنابراین در  سراسر حکومت پهلوی این موضوع بود.

وی به ضرورت تبیین مفاهیم انقلاب و دفاع از آن و بیان آن برای مردم و مطالبه گری از دولت را از وظایف طلاب دانست و گفت: روحانیون باید دردها و مشکلات مردم را بیان کنند و از سوی دیگر از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی و خدمات ارایه شده دفاع کنند زیرا طلاب و روحانیون همیشه مردمی هستند.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.