گروه: اخبار استان خبر: 194320 / تاریخ انتشار : 1400/9/2 ساعت : 08:58
بسته خبری سومین روز از هفته بسیج در کهگیلویه و بویراحمد:

در سومین روز از هفته بسیج در استان چه گذشت؟

سویمن روز از هفته بسیج با اجرای برنامه های مختلف در سطح استان پایان یافت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در سومین روز از هفته بسیج برنامه های مختلفی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که در زیر برخی از آن ها را می خوانید.

آزادی ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت هفته بسیج در کهگیلویه و بویراحمد
 
به مناسبت هفته بسیج ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد در استان کهگیلویه و بویراحمد از زندان آزاد شدند.
 
،در سومین روز هفته بسیج، که به نام عدالت و مبارزه با فساد نامگذاری شده است جلسه ای در قالب " آئین آزادسازی زندانیان معسر، جرائم غیر عمد مالی-نهضت خدمات مؤمنانه بسیج" با حضور مسئولان کشوری به صورت ویدئو کنفرانس با حضور حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج و سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور و با ارتباط تصویری با سپاه‌های استانی - و در استان کهگیلویه و بویراحمد - با حضور " سردارخرم دل فرمانده سپاه فتح استان، بیژنی مدیرکل سازمان زندان ها و اقدامات تامینی استان، احمدی مسئول ستاد دیه استان، سرهنگ علیزاده مسئول بسیج حقوقدانان استان و سایر مسئولان در سالن فرماندهی سپاه فتح استان برگزار شد.
 
حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور آزادی زندانیان را امر بسیار خدا پسندانه‌ای دانست و گفت: بسیج دو هزار و ۶۸ زندانی را سال گذشته آزاد کرد و امسال نیز تعداد زیادی زندانی معسر را آزاد می‌کند که جا دارد با همه وجود از آنها سپاسگزاری کنیم.
 
دادستان کل کشور گفت: همه کمک کنند تا ما بتوانیم زندانیان غیر عمد و کسانی که به دلیل بدهی گرفتار شده‌اند را از بند اسارت آزاد کنیم.
 
وی با اشاره به هفته بسیج گفت: در هفته بسیج قرار داریم هفته‌ای که یادآور کسانی است که از جامعه بسیج در دفاع از قرآن و ارزش‌ها به شهادت رسیدند. از وجود این عزیزان شرمنده هستیم چون نتوانستیم دِین خود را به آنها به درستی ادا کنیم.
 
دادستان کل کشور افزود: بسیج شجره طیبه‌ای است که امام راحل نهال‌اش را غرس کرد و اکنون بعد از گذشت ۴۰ سال آثار و ثمرات آن قابل مشاهده است به نحوی که دنیای اسلام و مردم کشورمان از این شجره طیبه میوه می‌چینند.
 
منتظری ادامه داد: یکی از خدمات ارزشمندی که مشاهده می‌کنیم کمکی است که بسیج به گرفتاران در حوزه‌های مختلف می‌کند. روزی این کمک به گرفتاران در سیل و زلزله و کمک‌های مومنانه بود و امروز در قالب کمک به آزادسازی زندانیان معسر صورت می‌گیرد
 
سردار سلیمانی در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: نهضت خدمات مومنانه از ابتدای سال گذشته آغاز شد و بسیج، آزادسازی زندانیان معسر را در برنامه خود قرار داد.
 
وی ادامه داد: با خواست خداوند متعال و همراهی خیرین و ستاد دیه و قوه قضائیه توانسته‌ایم در این عرصه قدم برداریم.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین اقدامات بسیج در عرصه خدمات مومنانه را بسیار موثر دانست و افزود: حرکت بسیج در عرصه خدمات مومنانه در عرصه‌های مختلف از جمله آزادی زندانیان معسر ادامه خواهد داشت.
 
بیژنی مدیر کل زندان ها و نائب رئیس ستاد دیه استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت که زندانیان جرائم غیر عمد بنا به اتفاق و ناخواسته مرتکب جرائم می‌شوند و گاهی اوقات این افراد بنا به کمبودها و تحت تأثیر شرایط خاص دچار مشکل می‌شوند و به حبس رفتن این افراد باعث ایجاد هزینه‌های گزاف برای دولت و نظام و نیز باعث تأخیر در پرداخت بدهی خود می‌شود، پس شایسته است که طلبکاران و شاکیان با تکیه بر رأفت اسلامی با این افراد برخورد کنند.
 
وی ابراز داشت؛ به مناسبت هفته بسیج در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد با مبلغ بدهی چهار میلیارد ریال آزاد شدند.
در پایان این مراسم، از خیرین، مسئولین و فعالان گروه های جهادی بسیج حقوقدانان استان با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
 
تصاویر:
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
 
خبر دوم:
 
بررسی مشکلات کارخانجات شهر یاسوج به مناسبت هفته بسیج
 
 
به مناسبت هفته بسیج مسائل و مشکلات کارخانجات شهر یاسوج مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.
 
 
بازدید جهادی جهت عارضه یابی و احصای مشکلات از کارخانه تولید درب بطری پت و کارخانه جهان نایلن با حضور سرهنگ پاسدار یعقوب محسنی خواه مسؤل سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه فتح، سرهنگ پاسدار عطا یزدان خواه مسؤل سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه فتح ،سروان پاسدار هادی طاهری فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدای کارگری یاسوج ، روح الله باقری معاون بازرسی سازمان صمت استان و مهندس زاد پرور از شرکت شهرک های صنعتی استان انجام گرفت.
 
در این بازدید یعقوب محسنی خواه مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه فتح هدف از انجام این بازدید ها را بررسی و عارضه یابی و احصای مشکلات کارخانجات و واحد های تولیدی دانستند .
 
در ادامه این بازدید مهندس باقری فر معاون بازرسی شازمان صمت استان با اشاره به اینکه سپاه و بسیج نقش موثری در رفع موانع تولید دارند از حضور مسول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه فتح و مسؤل سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه فتح قدر دانی و  تشکر  کرد.
 
در این بازدید مقرر شد در جلسه ای با حضور مسولین بانکها و سازمان ها در کارخانه مشکل واحد تولید بطری پت مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.
 
بازدید از کارخانه جهان نایلن
 
دومین کارخانه ای که مورد بازدید قرار گرفت کازخانه جهان نایلن بود .
 
سرهنگ پاسدار یعقوب محسنی خواه مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه فتح بعد از تبریک به مناسبت هفته بسیج یاد آور شدند که کارخانه جهان نایلن خدمات شایانی در ارتباط با گروههای جهادی و در اختیار قرار دادن یک سوله برای گروههای جهادی سپاه فتح برای انبار سازی نقش مهمی ایفا کرد.
 
در ادامه این بازدید مهندس صدقی مدیر کارخانه جهان نایلن به کمک در رفع مشکلات این کارخانه توسط سازمان های بسیج کارگران و کارخانجات و بسیج مهندسین صنعتی اشاره کرد.
 
در پایان این بازدید نیز مقرر شد در جلسه ای با حضور سردار فرمانده خرم دل فرمانده سپاه فتح و مسئولین بانکها و سازمان ها در سپاه فتح مشکل این واحد تولیدی مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.
 
تصاویر خبر در زیر امده است:
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
خبر سوم:
 
خدمات سپاه و بسیج به کشور ستودنی است
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت؛ سپاه و بسیج امید انقلاب و نظام است هستند و خدمات فراوانی در نقاط مختلف کشور به مردم ارایه می دهند که قابل تحسین و ستودنی است.
 
به مناسبت هفته بسیج فرمانده سپاه فتح به همراه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح و جمعی از  معاونت ها و فرماندهان نواحی با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد دیدار و گفت و گو کردند.
 
نماینده، ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: جمهوری اسلامی ایران نظامی مقدس با آرمان‌های معنوی است.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی افزود: تمام قوانین کشور ما بر اساس مکتب اهل بیت است و شورای نگهبان از قانون اساسی و ارزش‌های اسلامی محافظت می‌کند.
وی با بیان اینکه هزینه‌های سنگینی برای برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی داده شده است گفت: یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی بسیج و سپاه پاسداران می‌باشد که باید از آن‌ها حفاظت و حراست شود.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی با اشاره به اینکه صاحب این انقلاب مردم هستند افزود: سپاه و بسیج در بطن مردم جای گرفته است و هم نقش حفاظتی و امنیتی دارد و هم به مردم خدمات رسانی می کند.
وی با بیان اینکه سپاه و بسیج امید انقلاب و نظام است اضافه کرد:خدمات این دو نهاد انقلابی به مردم در سطح کشور قابل تحسین و ستودنی است.
 
حجت الاسلام والمسلمین حسینی ابراز داشت؛ پاسداران و بسیجیان تاکنون با روحیه ای سلحشوری که دارند ضربات سنگینی بر پیکره دشمنان ایران اسلامی وارده کرده اند.
فرمانده سپاه فتح استان هم در این دیدار که در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد گفت:هفته بسیج با شعار بسیج پاره تن مردم است از از ۲۹ آبان آغاز و تا ۵ آذر ادامه دارد.
 
سردار حمید خرم دل به ویژه برنامه‌های این هفته اشاره کرد و افزود: دو ویژه برنامه به صورت سراسری در کشور و همزمان در استان اجرا می‌شود که روز چهارشنبه یک همایش به شکل ویدئو کنفرانس و روز جمعه هم گردهمایی صالحین و گردان‌های مختلف در مصلای یاسوج برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در مجموعه سپاه و بسیج استان اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده است گفت: رویکرد سپاه پاسداران خدمات رسانی به مردم است.
 
فرمانده سپاه فتح استان همچنین اضافه کرد : دو مجموعه بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی که در حال حاضر پنج روستا را تحت پوشش دارد در کهگیلویه و بویراحمد فعال است.
سردار خرمدل با اشاره به سفر سردار سلیمانی به استان هم اشاره کرد و گفت: در این سفر یک مجموعه‌ای از ماشین آلات سنگین را در اختیار سپاه استان گذاشتند تا در زمینه‌های خدمات رسانی فعالیت کنند.
 
سردار خرم دل بیان داشت: در زمینه تهیه جهیزیه در هفته بسیج ۴۵۰ سری جهیزیه در استان و در شهرستان دنا هم ۱۵۰سری جهیزیه توزیع می‌شود که از سال گذشته تاکنون بیش از ۲ هزار سری جهیزیه تهیه و به زوج‌های نیازمند تحویل داده شده است.
 
وی همچنین به فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی نیرو‌های سپاه اشاره کرد و گفت: یک مرکز مجهز صوتی و تصویری وفضایی برای ساخت انیمیشن برنامه‌های مختلف تدارک دیده شده است.
وی همچنین به بحث محرومیت زدایی اشاره کرد و گفت: یک درمانگاه در گچساران افتتاح شده و یک درمانگاه هم در بهمئی در حال ساخت است و مجوز درمانگاه‌های شهر‌های دهدشت، مادوان و چرام نیز اخذ شد.
 
---
---
---
---
---
---
خبر چهارم:
 

مسئول سومین رویداد استارت آپی بسیج در کهگیلویه و بویراحمد در آئین اختتامیه این رویداد گفت: شهر یاسوج ۱۲ الی ۱۴ آبان میزبان تیم های تولید محتوا از سراسر استان بود و محتواهای ارزشمندی در رشته پویانمایی، بازی های موبایلی و نرم افزارهای ویژه تلفن همراه تولید شد و گروه های برتر با داوری کارشناسان مطرح در هر حوزه مشخص شد.


محمود محمدی با اشاره به اینکه ؛ در مدت زمان کمی اجرای رویداد آغاز شد اما در نهایت محتوای بسیار ارزشمندی توسط گروه ها تولید شد گفت: تیم ها در  این رویداد  ۴۸ ساعته به صورت شبانه روز به رقابت پرداختند و برگزیدگان به رویداد سراسری اعزام می شوند.


او با تاکید بر اینکه دوران بزن در رو در فضای مجازی تمام شده و اگر دشمن یکی بزند صدها سیلی در فضای مجازی می خورد تصریح کرد: فعالان فضای مجازی در استان هم پیش رونده و پیش برنده هستند هم مواجهه و مقابله کننده هستند.


مسئول سومین رویداد استارت آپی بسیج در کهگیلویه و بویراحمد افزود: اگر خیال خام دشمنان این است که برای چند ساعتی صفحات نمایشگر را هک میکنند اما خوب هم می دانند که ما نیز اطلاعات محرمانه حساس ترین وزار آنها را به راحتی منتشر میکنیم.


محمدی در ادامه گفت: بیش از 70 نفر شرکت کننده در رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال استان داشتیم که قریب به 15 اثر تولید محتوایی داشتند که خود از قابلیت بالایی برخوردار بودند.


سرتیپ دوم پاسدار حمید خرمدل در آئین اختتامیه سومین رویداد استارت آپی بسیج در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه چه بخواهیم چه نخواهیم فضای مجازی امروز در زندگی ما حلول و نفوذ کرده است تاکید کرد:اینکه دنیای بدون فضای مجازی داشته باشیم قابل تصور نیست.


وی بیان کرد: این روزها در سخنرانی های مختلف می شنویم که استکبار و آمریکا رو به افول است اگر عمیقا به این موضوع نگاه نکنیم ممکن است خیلی ها بگویند اینگونه نیست و آمریکا هنوز اقتصاد دنیا را دارد .


فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه همه تمدن ها در دنیا تدریجی شکل می گیرد، بنابراین افول شان نیز تدریجی است افزود: قبل از انقلاب اسلامی آمریکا به سمت هر کشوری می رفت ان کشور ساقط می شد و با یک اراده شاه را تغییر می داد و در اوایل انقلاب جنگ را نیز به جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرد .


وی خاطر نشانت کرد: آمریکا می‌خواست نگذارند که ایران انقلاب اسلامی را صادر کند اما امروز گستردگی جبهه مقاومت گویای صادرات انقلاب جمهوری اسلامی ایران به سراسر دنیا است.
خرمدل اذعان داشت: آمریکا سیاست تغییر رفتار را پیش گرفت و عنوان می کرد ایران نباید در خصوص خیلی از موضوعات منطقه اظهار نظر کند اما این نقشه آنها هم راه به جایی نبرد.


فرمانده ارشد نظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه آمریکا اکنون آن هیمنه قبل را ندارد و کسی که می خواهد غرق شود دست و پا میزند تاکید کرد: امروز آمریکا رو به افول است و در حال غرق شدن دست وپا میزند .


وی ابراز داشت: فقر و فلاکت در آمریکا و اروپا قابل مشاهده است و این کشور از درون در حال نابود شدن است و بر خلاف آن امروز اقتصاد چین در حال رشد است.


فرمانده سپاه فتح با تشریح وضعیت آمریکا در سوریه ،یمن، عراق و فلسطین گفت: امروز جریان مقاومت پرچم دار اصلی غرب آسیا است و هر کجا مسلمانان متحد شوند حتما نصرت الهی شامل حالشان می شود .


او در جمع فعالین فضای مجازی و برترین های رویداد تولید و محتوای بسیج در یاسوج با اشاره به اینکه امروزه شاهد جنگ سخت،نیمه سخت و نرم در دنیا هستیم  و این ها شبانه روزی است گفت:  در پس توها اتفاقات بسیار سنگینی درغرب آسیا در حال شکل گیری است.


وی اظهار کرد: دشمن از هر فرصتی برای توطئه و ضربه زدن به ایران استفاده می کند و وظیفه فعالان فضای مجازی مواجهه با این توطئه ها است.


این فرمانده نظامی با تاکید بر اینکه در حوزه جنگ سخت خیال همه آسوده باشد چرا که هیچ ابر قدرتی جرات مواجهه با نیروی نظامی را ندارد گفت: ایران اسلامی از مرحله بازدارندگی گذشته ،دشمن را تعقیب و اگر یکی بزند ده تا می خورد.


خرمدل با بیان اینکه اگر دشمن کشتی می گیرد ما در مقابل کشتی می گیریم و اگر موشک بزنند موشک می خورند و فهمیده اند در حوزه سخت نمی توانند کاری انجام دهند تصریح کرد:یکی از ابزارهای اصلی جنگ های امروز فضای مجازی و فناوری های نو است  وبه این توانایی نیز دست یافته ایم.


وی ابراز داشت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران می‌خواهندبه افکارعمومی ناکارآمدی نظام را القا و مردم را ناامید کنند تا نقشه هایشان را از طریق جنگ نرم با موضوع مهم افکار عمومی اجرایی کنند.


خرمدل افزود: ما امروز باید نه تنها مردم خودمان را بلکه مردم دنیا را از جنایت های این رژیم پلید مطلع کنیم  و باید به سمتی برویم که از حالت پدافندی خارج شویم در این حوزه باید تهاجمی برخورد کنیم .


فرمانده سپاه فتح اذعان کرد: باید واقعیت های جامعه غرب را هم برای مردم خودمان و هم برای مردم غرب بگوییم چرا که غرب از درون پر از فساد فقر و فلاکت است و اینها را باید به مردم بگوییم.


سردار خرمدل گفت:هرجا امروز دچار بحران هستیم میراث رژیم شاهنشاهی است  و فعالان فضای مجازی باید در این عرصه نیز فعال و با وحدت رویه این اراده را داشته باشیم که پیش رویم  و در مقابل توطئه ها برنده شویم.


این فرمانده نظامی تاکید کرد:وضعیت عادی نیست واقعیت این است و در فضای مجازی و مرزها شاهد یک جنگ تمام عیار هستیم و ما باید هم خودمان را مجهز کنیم و هم  تهاجمی ورود کنیم.

گفتنی است در این آئین از برترین های سومین رویداد تولید و محتوای بسیج در کهگیلویه و بویراحمد که به مدت 48 ساعت مداوم از 12 تا 14 آبان برگزار شد تجلیل به عمل آمد تا گروه های برتر به رویداد ملی تولید و محتوای بسیج در تهران اعزام شوند همچنین با حضور مسئولان استانی 2 نرم افزار موبایلی بازار استان و سرزمین مادری رونمایی شد.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
در سومین روز از هفته بسیج جمعی از  کارکنان ؛ بسیجیان و پیشکسوتان بسیج سپاه ناحیه بویراحمد با حضور در اداره انتقال خون استان بخشی از خون خود را اهدا کردند و در طرح نذر خون شرکت کردند.
---
---
---
---
---
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.