گروه: اخبار استان خبر: 194285 / تاریخ انتشار : 1400/9/1 ساعت : 08:47
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد:

واکنش علوم پزشکی به کمبود داروی نئوتیگازون و راکوتان در کهگیلویه و بویراحمد/ حذف دلار 4200 تومانی عامل کمبود دارو در استان

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در واکنش به کمبود دارو در برخی از داروخانه ها گفت:بیماران می توانند تا زمان تسهیل توزیع نمونه های خارجی از برند های داخلی استفاده کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از شهروندان در تماس با این رسانه و مطالبه گری در خصوص کمبود دارو در داروخانه های 2 شهر یاسوج و گچساران و بیان این موضوع که  داروی نئوتیگازون و راکوتان در دروخانه ها موجود نیست ماجرا را خبرنگار ما با مراجعه به داروخانه های سطح شهر یاسوج پیگیری کرد تا صحت موضوع تایید شود .

 

این شهروند با بیان اینکه از مسئولان امر خواهان پیگیری برای تامین این دارو هستیم، گفت: نئوتیگازون و راکوتان داروی سرطان محسوب نمی شود که به دست آوردن آن مشکل باشد.

 

کمبود این دارو را از طریق دکترافشار معاون غذا و دارو پیگیر شدیم تا او در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص کمبود 2 داروی نئوتیگازون و راکوتان عنوان کند: این داروها وارداتی بوده و نمونه های داخلی آن موجود است.

 

وی اذعان داشت: متقاضیان بر استفاده از نمونه های خارجی تاکید دارند و از آنجایی که وزارت بهداشت برندهای خارجی را وارد می کند بنابراین این مشکل در داروخانه ها مشاهده شده است.

 

معانت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه داروهایی که سهمیه ای و وارداتی هستند بر اساس سهمیه وارد استان می شود، اظهار داشت: داروهایی که تولید داخل هستند تامین آنها مشکلی ندارد اما 2 داروی راکوتان و نئوتیگازون داروهای خارجی هستند بنابراین بر اساس سهمیه بین استان ها توزیع می شود.

 

وی بیان کرد: سهمیه دارویی نئوتیگازون برای استان مشخص شده است و تا پایان این هفته توزیع می شود.

 

عقیل عابدی با بیان اینکه داروی راکوتان برند خارجی دارد و به علت حذف ارز دارویی وارد کشور نشده است، گفت: نمونه های داخلی و برندهای ایرانی راکوتان با نام های نورم اکسین و آکنوترن در داروخانه ها موجود است و کمبودی وجود ندارد.

 

این مسئول با بیان اینکه داروی نئوتیگازون به تازگی و بعد از یک سال وارد استان شده است، گفت: داروی نئوتیگازون از  داروخانه دولتی امام جعفر صادق  (ع) تهیه شده و بین بیماران توزیع می شود.

 

وی در ادامه افزود: داروهایی که به آنها نیاز است در حال وارد شدن است و آنهایی که در مرحله دوم است برخی از انها در حال قیمت گذاری یا در حال تولید است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.