گروه: اخبار استان خبر: 194226 / تاریخ انتشار : 1400/8/29 ساعت : 12:06

داماد کهگیلویه و بویراحمدی تصاویر خصوصی نامزدش را منتشر کرد

سرپرست پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری فردی که با ایجاد یک صفحه جعلی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی نامزدش نموده بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرهنگ فیض اله احمدی سرپرست پلیس فتا استان کهگیلویه وبویراحمد  در خصوص این خبر بیان داشت: در پی مراجعه خانمی 28 ساله و ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس که مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی برای وی و خانواده‌اش با انتشار تصاویر خصوصی ایجاد مزاحمت کرده است، رسیدگى به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

 

این مقام انتظامی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیه و با بررسی‌های اولیه و اقدامات پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با استفاده از شبکه‌های اجتماعی با ایجاد پروفایلی جعلی اقدام به انتشار تصاویرخصوصی شاکی بهمراه شماره تلفن وی نموده است که این موضوع سبب هتک حیثیت و ایجاد مزاحمت‎ برای شاکیه شده است.

 

سرهنگ احمدی خاطر نشان کرد: کارشناسان این پلیس پس از هماهنگی با دستگاه محترم قضایی، اقدام به دستگیری کردند، متهم پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود و اظهار پشیمانی کرد.

 

سرهنگ احمدی بیان داشت: طی ادعای متهم، شاکیه در زمان نامزدی به وی وفادار نبوده و انگیزه خانم جوان برای شکل گیری این رابطه، سوء استفاده از وی بوده است، به همین خاطر پس از پایان رابطه نامزدی، به هدف انتقام جویی و تنبیه شاکیه دست به این عمل مجرمانه زده است.

 

این مقام انتظامی هشدار داد: افراد در حفظ و نگهداری تصاویر خصوصی و خانوادگی خود دقت کنند و آگاه باشند که انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی زمینه را برای سوء استفاده افراد فرصت طلب فراهم می‌کند. برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

 

سرپرست پلیس فتا استان کهگیلویه‌و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیسی را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.