گروه: اخبار استان خبر: 194139 / تاریخ انتشار : 1400/8/27 ساعت : 18:19

با این ۵ راهکار زندگیتان را از این رو به آن رو کنید

در دنیای امروز دوری از انجام آنچه واقعا برای شما مهم است و باعث پرت شدن حواستان می‌شود، بسیار آسان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  بتوانید این عوامل پرت شدن حواستان را به حداقل برسانید و وقت خود را روی آنچه برایتان مهم است متمرکز کنید، تأثیر زیادی در کل زندگی شما خواهد داشت و به تغییر زندگی‌تان کمک می‌کند.

یک عادت ۵ دقیقه‌ای وجود دارد که می‌تواند تأثیر بسزایی در زندگی شما بگذارد. این بسیار ساده است: شما باید مشخص کنید که زمانتان کجا می‌رود.

صرف روزانه ۵ دقیقه برای نوشتن برنامه روزانه می‌تواند به شما در جهت رسیدن به اهدافتان کمک کند، زمان تلف شده برای فعالیت‌های غیر مهم را کاهش داده و به شما کمک کند مطمئن شوید که روز‌های خود را صرف انجام امور مهم می‌کنید.

در ادامه چند نکته برای به حداکثر رساندن قدرت نوشتن برنامه روزانه و متعاقبا تغییر زندگی آورده شده است.

۱- زمانی را برای انجام کاری که دوست دارید اختصاص دهید

هر روز، زمانی را برای کاری که خیلی دوست دارید بگذارید، حتی اگر فقط ۵ دقیقه باشد. وقتی برای انجام منظم کار‌هایی که شما را شاد می‌کند وقت بگذارید، تغییر زندگی را تجربه خواهید کرد و افراد اطراف شما نیز تغییر خواهند کرد.

۲- اطمینان حاصل کنید که اولویت‌های اصلی را قید می‌کنید

نوشتن برنامه روزانه می‌تواند به فرد کمک کند تا در مورد آنچه واقعا در زندگیش مهم است متمرکز باشد. هنگامی که برنامه خود را یادداشت می‌کند، مطمئن شود که اولویت‌های اصلی را قید می‌کند.

۳- کار‌های مشابه را با هم گروه‌بندی کنید

هنگامی که برنامه خود را یادداشت می‌کنید، کار‌های مشابه و یا مواردی که مستلزم قرار گرفتن در یک مکان خاص هستند را با هم دسته‌بندی کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند زمان صرف شده برای انتقال از یک فعالیت به فعالیت دیگر را به حداقل برسانید، که می‌تواند به افزایش بهره‌وری‌تان کمک کند.

۴- برای خودتان مهلت تعیین کنید

ضرب الاجل بسیار موثر است، زیرا می‌تواند به افزایش قابل توجه تلاش‌مان کمک کند. وقتی برنامه خود را یادداشت می‌کنید، محدودیت زمانی را برای کار‌های خود در نظر بگیرید. وقتی احساس می‌کنید کار باید در مدت زمان مشخصی به اتمام برسد، از به تعویق انداختن پرهیز کرده و متمرکز کار خواهید کرد.

۵- گام کوچکی به سمت یک هدف بزرگ را در برنامه روزانه خود بگنجانید

برای اینکه به طور منظم به سوی اهداف بزرگ خود پیشرفت کنید، متعهد شوید که هر روز یک اقدام کوچک در جهت تحقق آن بردارید. هر روز، گام عملی را که روز بعد برمی‌دارید، بنویسید تا به رویاهایتان نزدیک شوید.

نوشتن برنامه روزانه یک کار بسیار ساده است، با این وجود می‌تواند زندگی را تغییر دهد. وقتی به زمان خود می‌گویید کجا برود، زندگیتان را روی آنچه واقعا برای شما مهم است متمرکز می‌کنید. به این ترتیب رضایت بخشی بیشتری در زندگی‌تان خواهید داشت. با عادت نوشتن برنامه‌تان، تغییر زندگی را تجربه خواهید کرد. تردید نکنید و از همین امروز این عادت مفید و موثر پنج دقیقه‌ای را شروع کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.