گروه: اخبار استان خبر: 193886 / تاریخ انتشار : 1400/8/22 ساعت : 10:52

کهگیلویه و بویراحمد گرفتار در چنگال کرونا/ ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی شد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روز گذشته رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد به 1008نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در 24 ساعت گذشته 2 بیمار کرونایی جان خودرا از دست دادند تا ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی جدی تر از زمان های دیگر شود.

 

اگر چه بازگشایی مدارس، عادی انگاری ،تجمعات ،کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی،کاهش نظارت ها ، کاهش محدودیت ها بدون رعایت دستورالعمل ها ،کاهش سرعت واکسیناسیون و حضور مردم در مناطق پرخطر ازدلایل افزایش شیوع این ویروس معرفی شده است اما اگر مردم به فکر سلامتی خود نباشند باید شاهد افزایش مرگ و میرهای کرونایی در قبرستان ها باشیم.

 

بدون شک افزایش قربانیان کرونا به این معنی است که سطح رعایت پروتکل ها پائین آمده و خطر شیوع این ویروس در پیک ششم با توجه به مواردی که گفته شد بیش از پیش خواهد بود و مسئولان استانی باید اهتمام بیشتری در راستای مبارزه با کرونا در کهگیلویه و بویراحمد داشته و به برگزاری نشست های ستاد کرونا اکتفا نکنند.

 

مردم باید به اطراف خود نگاه کنند و ببینند آیا کسی در میان اقوام آنها هست که درگیر بیماری نشده باشد و یا فوت نکرده باشد.

 

 وضعیت نشان می دهد به قدری وخیم است که همه مردم باید در جریان شرایط سخت این روزها باشند و مسئولان محدودیت ها را اعمال کنند تا از پیک ششم عبور کنیم.

 

تکمیل و تسریع واکسیناسیون ، رعایت فاصله فیزیکی ، استفاده همگانی از ماسک ، نظارت کامل بر اصناف و ادارات و عدم حضور در تجمعات می تواند مهمترین عامل برای رهایی از چنگال کرونا در کهگیلویه و بویراحمد باشد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.