گروه: اخبار استان خبر: 193586 / تاریخ انتشار : 1400/8/15 ساعت : 11:09
در نشست ستاد استانی کرونا مطرح شد:

48 درصد دانش آموزان دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کردند/استاندار: بازار استان بدون نظارت و رها شده است+فیلم

نشست استانی ستادکرونای کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز با حضور سید علی احمد زاده استاندار این استان در سالن دولت برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدانپناه در این نشست با اشاره به اینکه شاخص نمونه گیری ها در کشور  ۴۳ درصد و  در استان ۴۹ درصد است، گفت:دانش آموزان در مرحله اول ۸۴ درصد و در مرحله دوم ۴۸ درصد واکسن تزریق شده است.


وی با بیان اینکه افراد بالای ۱۲ سال در استان ۶۰ درصد و ۸۰۳ هزار دز واکسن تزریق شده است، افزود: در روزهای گذشته  ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دز واکسن تزریق شد و انتظار این بود در استان  ۱۶ هزار دز واکسن تزریق شود اما ۲ هزار دز تزریق شده است.وی به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف اشاره کرد و  اینکه صنعت و معدن و اصناف باید نظارت بیشتری داشته باشند ، گفت: عمل های تخصصی  و فوق تخصصی از روز چهارشنبه شروع شده است و حدود ۸۴ میلیارد تومان از سالیان گذشته تا امروز تجهیزات خریداری شده است.

 

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان در این برنامه گفت: ۲۰۴ بازدید از اصناف صورت گرفت که ۱۳۰ صنف معرفی و ۲۴ مورد پلمپ شد از طرفی امارها نشان از کاهش پروتکل ها دارد.استاندار استان به عادی انگاری و عدم استفاده از ماسک در دیشموک اشاره کرد و افزود: در تجمعات پروتکل های بهداشتی و ماسک در دیشموک مشاهده نشده است.

 

مدیر کل تعزیرات استان به گشت های مشترک و پلمپ واحد‌های متخلف اشاره کرد و گفت: در دو نوبت صبح و عصر گشت های مشترک در نقاط مختلف استان در بررسی وضعیت بازار و‌ رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گرفت.


استاندار استان خطاب به تعزیرات و صمت گفت: بازار رها شده است و مردم خواستار حضور مأموران نظارتی در بازار هستند زیرا گلایه های از نرخ های غیر متعارف در بازار وجود دارد و تعزیرات و صمت جدیتی در بازار ندارند.

 

استاندار با اشاره به اینکه ریاست جمهوری بر آموزش حضوری تاکید دارد، گفت: آموزش ها در استان حضوری است اما پروتکل ها باید رعایت شود.


احمد زاده به افزایش آمار وضعیت قرمز کرونا  از ۲۹ شهر به ۳۳ شهر اشاره داشت و گفت: استان از نظر بروز بیماری کرونا در جایگاه ۵ و وضعیت مناسب نیست.


وی به افزایش میزان مرگ و میرها اشاره کرد و افزود: ورودی ادارات الکل و ماسک وجود داشته باشد و کارمندان از ماسک استفاده کنند و این موضوعات برای ارباب رجوع وجود داشته باشد.

استاندار به رابطه سن با مرگ و میر و افزایش مرگ و میر در افراد بالای ۶۵ سال اشاره داشت و گفت: بهداشت و درمان از افراد دیابتی و کسانی که دچار سرطان هستند و افراد دارای بیماری خاص مراقبت و نگه داری بیشتری داشته باشند.


وی با بیان اینکه افراد بالای ۶۰ سال ۳۳ درصد بستری هستند گفت: در استان میانگین بستری ۴۳ سال است.

احمدزاده به ضرورت جدی اجرا شدن طرح شهید سلیمانی برای حضور و مشارکت در امر کرونا اشاره کرد و گفت: همه دستگاه ها آمادگی لازم در صورت بروز پیک ششم را داشته باشند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.