گروه: اخبار استان خبر: 193375 / تاریخ انتشار : 1400/8/8 ساعت : 22:50

دستگیری چهار نفر به همراه یک دستگاه گنج یاب در شهرستان گچساران

رئیس اداره میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان گچساران از دستگیری چهار نفر به عنوان افرادی سودجو در ارتباط با اشیاء تاریخی و فرهنگی خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، رحیم خردمند رئیس اداره میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان گچساران از دستگیری چهار نفر به عنوان افرادی سودجو در ارتباط با اشیاء تاریخی و فرهنگی خبر داد.


وی افزود:با رصد اطلاعاتی،پیگیری و هوشیاری نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان گچساران و همکاری مجدانه نیروی انتظامی ،تعداد  چهار نفر که به قصد تحصیل اشیاء تاریخی و فرهنگی وارد شهر شده بودند،دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی از طریق مراجع قضایی و انتظامی، یک دستگاه گنج یاب با تمام متعلقات از آنان کشف و به نفع دولت جمهوری اسلامی ایران به اداره میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان گچساران تحویل که پس از تشریفات قانونی به فرماندهی یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان انتقال داده خواهد شد.


آقای خردمند ادامه داد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی افراد سودجو ،در بحث حفاری‌ها ی غیرمجاز.تخریب یا تجاوز به آثار و ابنیه تاریخی وفرهنگی بدون از هیچ اغماضی مطابق با قانون با اینگونه افراد رفتار خواهد شد.


و همچنین آقای خردمندعنوان کردند، این اداره آمادگی دارد تا در صورت ارائه گزارشات مردمی و سایر منابع خبری موثق، برای حفظ و نگهداری مواریث تاریخی این مرز و بوم با متجاوزین برخورد جدی و قانونی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.