گروه: اخبار استان خبر: 193248 / تاریخ انتشار : 1400/8/6 ساعت : 07:41

بعد از سینما، شهر بازی یاسوج به تاریخ پیوست + تصاویر

شهربازی یاسوج که روزگاری محل شادی و نشاط بود امروزه به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی به شهر ارواح تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پدیده شهرنشینی دو دهه است که در استان کهگیلویه وبویراحمد با سرعت در حال جلو رفتن است و همین امر نیز باعث رشد و گسترش شهر نشینی در استان کهگیلویه و بویراحمد به خصوص شهر یاسوج شده است.

موضوع شهر نشینی باعث تغییر در نوع تفریح و گذراندن اوقات فراغت شهرنشینان شده به طوری که مردم در گذشته برای گذراندن اوقات تفریح و فراغت خود به باغ ها و زمین های کشاورزی خود پناه می بردند ولی امروزه باغ ها جای خود را به پارک ها، بوستان ها و شهربازی ها داده اند.

سال هاست که شهر یاسوج از نداشتن سینما رنج می بردو این بار نوبت به شهربازی عمومی رسید با تخریب و برچیده شهر بازی دومین مکان تفریح و سرگرمی مرکز استان برای همیشه تخریب شد تا این شهر بعد از سینما این بار از داشتن شهر بازی های عمومی  محروم شود.

شهر بازی یاسوج  در سال ۹۲ و با اعلام شهردار وقت محمدعلی جاوید به دلیل غیر استاندارد بودن وسایل برای همیشه برچیده شد و این پایانی تلخ برای شهربازی یاسوج بود که فقط چند سال از ساخت آن می گذشت.


این موضوع قضیه تکراری و تلخی را باز گو می کند غیر استاندارد بودن وسایل یعنی هدر رفت، هزینه، زمان و مکان در شهری که یکی از ضروریات /ان داشتن مکان ای تفریحی است.

عدم استاندار سازی و رعایت اصول ایمنی قصه نا نوشته در کشور ما بوده که این بار نوبت به شهر یاسوج و شهربازی آن رسیده تا به دلیل غیر استاندارد بودن بعد از چند سال از ساخت شهر بازی مرکز استان برای همیشه برچیده شده و فقط نمایی از وسایل خرابه بجای مانده از آن برای همشهریان باقی بماند.

همان گونه که در تصاویر نیز قابل مشاهده است جز خرابی ویران شده هیچ چیزی از شهر بازی یاسوج باقی نمانده است.

با گذری در مکان شهر بازی مرکز استان می توان خاطرات تلخ و شهیرین بسیاری را باز گو کرد،  شهر بازی یاسوج نه اولین مکان است که به دلیل غیر استاندارد بودن برچیده می شود و نه آخرین مکان و این داستان همچنان ادامه دارد.

 


عدم توجه مسئولین نظارتی به استاندارد های ایمنی باعث شد تا هزینه گزافی به بیت المال تحمیل شود همچنین مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد بعد از فقدان سینما این بار شهر بازی خود را نیز از دست بدهد.

متاسفانه بعد از برچیدن شهر بازی شهر یاسوج هیچ گونه تلاشی برای بهسازی و نصب وسایل استاندارد در مکان شهر بازی سابق صورت نگرفته است و محل آن به متروکه ای از وسایل برچیده شده تبدیل شده است.

تصاویر تکمیلی از آخرین وضعیت شهر بازی سابق یاسوج در زیر آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.