گروه: اخبار استان خبر: 193244 / تاریخ انتشار : 1400/8/5 ساعت : 16:04

حواشی شورای اداری گچساران/از "آلترناتیو" فرماندار گچساران تا غیبت آقای نماینده+تصاویر

اتابک خطاب به مدیران شهرستان گفت: مدیران شهرستان با انگیزه و نیت خالص و بدون حاشیه ها کارکنند و نگران موضوع دیگری(تغییر و تحول) هم نباشید و تا موقعی که مسئولیت دارید باید کار کنید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ جلسه شورای اداری گچساران با حضور جمعی از مسئولین با دستورکار بزرگداشت یوم الله 13آبانماه ،لزوم توجه به پدافند غیرعامل،بحث مقابله با کرونا و پیگیری طرح های عمرانی درسالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام حجازی،امام جمعه گچساران در ابتدای این آیین گفت:دعا کنید یا زنگ بزنید که جناب نماینده‌ شهرمان زودتر به این جلسه بیایند و تا ایشان نیایند هم حرف های بنده تمام نمی شود چون با ایشان کار زیاد دارم که در همین ابتدای جلسه با پیشنهاد امام جمعه میکروفن دراختیار "یدالله مرادی" رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای عرض سخنانشان قرارگرفت.

مرادی در ادامه هم  با اشاره به هفته استکبار ستیزی گفت:این روزها بحث برگزاری دو مراسم مهم درگچساران را داریم یکی ۱۳آبانماه که نماد انقلاب اسلامی و دیگری هم ۱۹آبانماه که روز شهرستان گچساران است ، ۱۳آبان یک عامل مهم درتدام عزتمند انقلاب اسلامی است که با تبعید حضرت امام راحل درسال ۴۳آغازشد.

وی افزود:۱۳آبانماه ۵۷یک شاهکاردرتاریخ انقلاب  اسلامی رخ داد‌ و جمعی از جوانان و نوجوانان این سرزمین در مقابل دانشگاه تهران به خاک و خون کشیده شدند و ۱۳آبان ۵۸ هم تسخیر لانه جاسوسی آمریکا رقم خورد که شایسته است این مناسبت ها هم باید پاس داشته شوند.

وی افزود:اگرچه با پدیده شوم کرونا مواجه هستیم اما مناسبت های ملی بایستی پاس داشته شوند و ۱۳آبان امسال با برنامه های همچون راهپیمایی همراه خواهد بود اگرچه با توجه به شرایط کرونا تا این لحظه اینگونه برنامه ریزی شده است،بنابراین هفته مبارزه با استکبار جهانی را درپیش داریم و تبلیغات محیطی در سطح شهر و ادارات و دستگاه ها باید دردستور کار باشد.

مرادی درادامه تصریح کرد:اما مناسبت دیگری که درشهرستان داریم مناسبت ۱۹آبان است چرا که نماد قیام و مبارزه مردم گچساران است که درتاریخ ثبت شد و در استان مان قبل از ۲۲بهمن ماه ۵۷ هشت شهید تقدیم انقلاب شد که ۶شهید از شهرستان گچساران هستند که درمسجد شهیدان این شهرستان به شهادت رسیدند.

مرادی افزود:انتظار داریم امسال مراسمی باشکوه درمسجد شهیدان برگزار شود و این مراسم هم نیازمند حضور و همکاری سایر دستگاه ها است.

امام جمعه گچساران که در این جلسه منتظر حضور نماینده گچساران و باشت بود اما به ناچار برای حضور در جلسه دیگری به ایراد سخن پرداخت  و درادامه نیز گفت:ایام فرخنده ربیع الاول را به همه عزیزان تبریک و تحنیت عرض می کنم،مناسبت های بسیاری درآبانماه داریم که باید گرامی داشته شوند واما تقاضا دارم که هم ۱۳آبان و هم ۱۹اآبان درشهرستان بزرگ داشته شود هرچند مزاحمی بنام کرونا داریم که باید هم تابع دستوالعمل ها و شیوه نامه ها بهداشتی باشیم.

وی افزود:روایت شده است که انسان اگر به دوموضوع عمل کند سعادتمند خواهد شد، اینکه انسان نمی تواند بگوید که خالقی ندارم‌،پس باید تلاش کند که اول هدفش ‌مشخص شود پس اگر انسان درست مدیریت کرد و اختیار به عقل دهد از ملائکه هم بالاتر خواهد رفت،پس ایمان به خداوند و خدمت به خلق برای رضای خداوند بسیار ارزشمند است و باعث آبرمندی انسان دردنیا و آخرت خواهد شد.

فرماندار گچساران درادامه این نشست گفت:درابتدا از حضور به موقع همه مدیران در این جلسه قدردانی می کنم،دراین جلسه نیز مدیران جدید ادارات و دستگاه ها معرفی خواهند شد و از زحمات مدیران سابق هم به نوبه خودم تشکر وقدردانی می کنم.

اتابک گفت:بنابراین معرفی مدیران را با ذکر ارزشمند صلوات همراهی کنید تا در مسئولیت جدیدشان با صلابت تر نیز ظاهر شوند.

وی ادامه داد:با این وجود جلسه اداری شهرستان بعد از مدتی برگزار شد هرچند انتطارداریم بین دستگاه ها و ادارات شهرستان هم افزایی هابیشتری صورت بگیرید و شاهد همکاری ها و تعاملات بیشتری بین مدیران باشیم چرا که ما همه مسئولین نظام جمهوری اسلامی هستیم.

اتابک افزود:هر مدیر و فرد مسئولی، تا زمانی که ابلاغ دارد باید با تمام توان کار کند و شما طبق قانون موظف هستید و مسئولیت دارید که به وظایف تان به نحو احسن عمل کنید، بنده  هم تا زمانی که باشم باید کارم را درست و با انگیزه انجام دهم و باییستی خدمت مدیران یک خدمت مفید و براساس تعهد سازمانی باشد ،بنابراین هماهنگی بیشتری باید ر دستگاه های شهرستان  وجود داشته باشد.

فرماندار گچساران درادامه گفت:بنابراین مدیران شهرستان با انگیزه و نیت خالص و بدون حاشیه ها کارکنند و نگران موضوع دیگری(تغییر و تحول) هم نباشید و تا موقعی که مسئولیت دارید باید کار کنید.

اتابک تصریح کرد:روز ملی مبارزه با استکبار را در پیش داریم و همه می دانیم که دشمنان قسم خورده ای داریم، اما این مناسبت ها حرف هایی دارد و عزت و آزادی را به این سرزمین عنایت بخشیدند و دشمن از هر روزنه ای  هم می خواهد به ما ضربه بزندد و از گذشته تاکنون سر عناد با جمهوری اسلامی دارد.

فرماندار گچساران بیان کرد:دشمن استقلال و آزادی این مملکت را نمی خواهد چرا که ایران اسلامی در معادلات جهانی بسیار تاثیرگذار است و مقاومت ما در دنیا بخاطر همین ارزش های  و آرمان هایمان است اگرچه درمقابل نظام سلطه جانانه ایستادگی کرده ایم،پس روز استکبار ستیزی و روز دانش آموز از اهمیت بالایی برخوردار است.

اتابک تصریح کرد:با توجه به رنگ بندی شهرستان ها مناسبت های ۱۳آبان ماه نیز اعلام خواهد شد؛اما درحوزه های اداری بحث وظایف ذاتی و پیگیری پروژه های عمرانی با جدیت پیگیری و فعال شود،متاسفانه آن عزم  جدی را در برخی مدیران دستگاه ها نمی بینم درحالی که بودجه های خوبی هم به پروژه های عمرانی تزریق شده است.

فرماندار گچساران ادامه داد:امروز با جنگ نرمی مواجه هستیم که درهرحالتی باید یک آلترناتیو(جایگزین) داشته باشیم که به موقع بتوانیم پاسخ بدهیم،به عنوان مثال دربحث پمپ بنزین ها هم باید دانشی و ابتکارعملی در دست داشته باشیم که اینگونه متضرر نشویم و سریعا درمقابل مشکلات خود را وفق بدهیم و آمادگی برای هر اقدامی را داشته باشیم، بنابراین اهمیت پدافندغیر عامل بسیار مهم است.

اتابک افزود:بحث دیگر هم کرونا است که کمتر درجلسه شورای اداری به این  موضوع پرداخته شده است بنابراین گچساران دوران بلوغ را درمقابله با کرونا می گذراند و باید با حساسیت با این بیماری مقابله کرد و اکنون آمارمان نسبت به دیگرشهرستان ها خوب است اما نباید هم غافل شد.

وی تصری کر:بنابراین بحث تزیق دوز سوم مطرح شده است و باید به سمت واکسیناسیون برویم و آنچه  که نیاز است تلاش کنیم که به پیک برنگردیم چرا پیک دراین شهرستان سخت است البته جمعیت پنهان داریم و رفت و آمدها ر این شهرستا با توجه به شرکت های بزرگ زیاد هستند.

فرماندار گچساران ادامه داد:با این وجود نیز همه باید پیشگیری کنیم و تجمعات و نشست های غیرضروری کمتر شوند،تشکر ویژه داریم از همه عزیزان که دربحث مقابله با کرونا همت کردند،اما متاسفانه اتفاقاتی دراستان افتاد و اینکه نسبت به تکریم خانواده های شهداء و ایثارگر اهتمام ویژه ای داشته باشیم که نیاز است شما با آستانه تحمل بیشتری به این افراد توجه کنید و این عزیزان‌را کرامت کنید.

این در حالی است که جلسه شورای اداری شهرستان که قرار بود با حضور نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی همراه باشد، بدون حضو وی پایان یافت.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.