گروه: اخبار استان خبر: 193234 / تاریخ انتشار : 1400/8/5 ساعت : 13:22
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

عادی انگاری، عامل افزایش شیوع کرونا در کهگیلویه

فرماندار کهگیلویه از روند عادی انگاری کرونا در این شهرستان خبر داد و آن را تهدیدی برای سلامت جامعهو افزایش شیوع این ویروس عنوان کرد.

فرماندار کهگیلویه در خصوص وضعیت کرونایی این شهرستان و تمهیدات اندیشیده شده برای کنترل بحران پیش رو در گفتگو با خبرنگار صبح زاگرس گفت: وضعیت حال حاضر ناشی از عدم رعایت پروتکل های و دستورالعمل های بهداشتی، ساده و عادی انگاری بوده که متاسفانه همچنان روند افزایشی بیمار را در سطح شهرستان شاهد هستیم.

 
دارا کریمی نژاد واکسیناسیون را یکی از دلایلی مانع گسترش مرگ و میر عنوان کرد و افزود: در حوزه روستایی مردم توجه بیشتری به این امر نشان دادند.
 
وی تصریح کرد: در مرحله اول حوزه روستای بیش از ۸۰ درصد مردم موفق به انجام واکسناسیون شدند که در بخش شهری شاهد استقبال کمتری هستم و تا رسیدن به فاصله ۷۰ درصد، ۲ دُز مشکل داریم.
 
کریمی نژاد با اشاره به اینکه ۶۰ درصد حوزه روستایی دُز دوم را دریافت کردند ادامه داد: این روند برای بخش شهری ۳۵ درصد بوده که قابل قبولی نیست‌.
 
وی بیان داشت: هر چه تعداد واکسناسیون ما بیشتر باشد قطعا تعدا بستری بیماران در بیمارستان کمتر خواهد بود.
 
 مقام ارشد اجرایی دولت گفت: پایش ها و تجربه‌های اخیر نشان داده است، افرادی که واکسینه شدند کمتر به بیمارستان مراجعه کرده و حتی در مرگ و میر شاهد کاهش چشمگیری بودیم.
 
کریمی نژاد از مردم تقاضا کرد در اسرع وقت نسبت به واکسیناسیون خود و افراد خانواده اقدام کنند.
 
وی افزود: اول باید اقناع شهروندان برای واکسیناسیون انجام گیرد و در صورتی که رعایت نشود ، بازاریان و ادارات نیز تمکین نکنند و سلامت مردم را به خطر بیاندازند با چه کسانی که واکسیناسیون را جدی نگیرند برخورد خواهد شد.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.