گروه: اخبار استان خبر: 193199 / تاریخ انتشار : 1400/8/4 ساعت : 21:28

اخرین وضعیت کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 983 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته دو بیمار جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 227 بیمار در بیمارستان های استان بستری می باشند که 110 نفر مبتلای قطعی و 13 نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

 
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 76هزار و 558 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
 
وی بیان کرد: از 454 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت که شامل تست های PCR حدود  ٣٢ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و دنا و از 306 نمونه رپید تست 20 درصد مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و مارگون بودند.
 
یزدان پناه از مردم استان خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از رفتن به سفر‌های غیرضروری و مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرمستانها، بوستان‌ها و بازار خودداری کنند.
 
 
وی همچنین از مردم خواست که در اولین فرصت ممکن واکسیناسیون خود را انجام دهید تا در صورت گرفتاری به کرونا دچار عوارض شدید و مرگ ومیر نشوید .
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.