گروه: اخبار استان خبر: 193183 / تاریخ انتشار : 1400/8/4 ساعت : 13:21

دفاع تمام قد احمد زاده از انتصاب معاونت های استانداری/ تغییر مدیر کل بنیاد شهید به دلیل غفلت بود/عسکری: تحول اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد نیازمند مدیریت واحد است/صمیمی:آمارها از کاهش نرخ بیکاری در استان حکایت دارد/ رسانه های استان مظلوم هستند+ تصاویر

نشست شورای اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد با انتصاب 3 معاون جدید احمد زاده آغاز شد تا معاون اقتصادی استاندار تحول اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد را نیازمند مدیریت واحد و نقش آفرینی این مدیران بداند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استاندار استان در این نشست با تبریک هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام  گفت: وضع جلسه متاثر از کرونا است و از همه خواهان رعایت پروتکل های بهداشتی را داریم.


احمد زاده به وضع نامناسب کرونا در استان اشاره کرد و گفت:استان در لبه کرونا قرار دارد و دو شهرستان وضعیت قرمز دارد و مابقی زرد و نارنجی است از طرفی در آستانه پیک ششم قرار داریم.


وی به رعایت پروتکل ها و دستورات بهداشتی در ادارات تاکید کرد و افزود: در ادارات افرادی که واکسن نزدند بر تزریق واکسن تاکید شود و کسانی که مقاومت می کنند اعلام شود تا برخورد شود.


استاندار استان به سفر ریاست جمهوری اشاره داشت و افزود: ۲۱۷ طرح با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومان با امضای مخبر و وزرای مربوطه اعلام شد و  به دستگاه اعلام خواهیم کرد.وی به پای کار بودن مدیران اشاره داشت و افزود: از آثار دموکراسی انتخاب مدیران است بنابراین نوسانات علیه اشخاص نیست و این به معنای مشکل دار بودن افراد نیست مدیران افرادی پاک دست و شایسته هستند، مدیران گذشته مدیران شایسته ای بوده از طرفی مردم  رای به دولت داده‌اند و  انتظار می رود همراهی با دولت صورت گیرد .
وی توجه به اصل مردم سالاری را مهم دانست و افزود: اگر جا به جایی انجام می شود به عنوان وظیفه و تکلیف است و به دلیل ویژگی های خاص و ملاک های انقلابی است از طرفی ممکن است پروسه  تغییر برخی مدیران ممکن است ماه و حتی سال طول کشیده و اصرار بر تغییر فوری مدیران نداریم .
احمد زاده به خواست مردم برای تغییر مدیران اشاره کرد و گفت: از مدیران گذشته مانند صمیمی دوست تشکر می کنم از طرفی دکتر عسکری فردی شایسته بوده که در حضور   ریاست جمهوری نظرات کارشناسی ارایه دادند و یک نیروی درون استانی و فرهیخته استانی است از آقای صمیمی دوست برای مشاور استاندار برای پیگری طرح های ریاست جمهوری کمک خواهیم کرد.


وی به توانایی های تقی زاده و سوابق او برای انتصاب در حوزه مدیر کل امور روابط عمومی اشاره کرد و گفت: جمالی بازنشسته شد و در فارس هستند و از وی در مراسمی تجلیل خواهیم کرد.


وی با تاکید بر تمرکز بر کار و دوری از حواشی برای رشد و توسعه استان اشاره داشت و افزود: باید از اختلافات بین جریانات سیاسی پرهیز کرد و همکاران و مدیران پای کار باشند و اگر جا به جایی در استانداری صورت گیرد در مکان های دیگر از ظرفیت های آنها استفاده خواهیم کرد.


احمد زاده به شکایت خانواده شهدا و ایثارگران اشاره داشت و اینکه مدیریت جدید باید این موضوع را پیگیری کنند، گفت: تغییر مدیر کل سابق بنیاد شهید به معانی ضعف او نبود بلکه غفلت در عملکرد صورت گرفت هر چند  انتظار می رفت این فرزند شهید را همراهی کرده و خواسته های او را مورد بررسی قرار می گرفت تا مشکلات او برطرف شود.


وی افزود : خون مطهر شهدا و مجاهدت های آنان سبب شد انقلاب اسلامی مستحکم شود و امروز تکیه بر جایگاه های مدیریتی داده شود.

احمد زاده به عدم رعایت کف انتظارات ایثارگران اشاره داشت و گفت: رسیدگی به انتظارات ایثارگران در بخش های جذب، در حوزه سرمایه گذاری، تسهیلات به ایثارگران رسیدگی شود و به دنبال ظلم به دیگران نیستیم اما حق ایثارگران را باید در جایگاه خودش مورد توجه قرار داد.


 وی به طرح بازگشایی مدارس اشاره داشت و اینکه ۳۰ درصد دانش آموزان درگیر کرونا هستند، گفت: از نظر نوع ورود به مدرسه باید تجدید نظر شود و شهرستان چرام در شرایط حاضرتعطیل شود همچین تعداد دانش آموزان در مناطق دیگر باید تقلیل داده شوند تا وضعیت  به یک وضعیت نرمال تغییر پیدا کند.


احمدزاده گفت: اگر کسی در اثر کرونا جان خود را از دست دهد و ما در این راستا کوتاهی داشته باشیم ضامن مردم هستیم.

استاندار به عدم اطلاع از پیک ششم کرونا اشاره داشت و گفت : پیک ششم ممکن پیک قبلی نباشد و در اثر تغییر ژنتیکی ممکن است شناسایی ها و راهکارهای درمانی به اسانی صورت نگیرد بنابراین باید توجه ها و رعایت پروتکل ها با همراهی مردم و مسئولان مردم توجه قرار گیرد.وی به نگرانی از آمار فوتی ها در استان اشاره داشت و افزود: همه مسئولان و مردم پای کار کرونا و مردم باشند


احمدزاده  بر اینکه رسانه ها برای مبارزه با کرونا حضور داشته باشند تاکید کرد.

 

هاشمیان  مدیر کل سیاسی استاندار در ابتدای این نشست گفت: با تکیه بر وحدت و رهنمودهای نماینده ولی فقیه و همچنین حضور اقشار مختلف مردمی باید در راستای رشد و توسعه استان گام برداشت .


عسکری سرپرست معاونت اقتصادی استاندار گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب به اهداف تمدن اسلامی توجه شده است، پس از ظهور انقلاب  در سومین و چهارمین مرحله در آغاز راه قرار داریم و اینکه چرا گام های تمدنی برداشته نشده است به حوزه رویکرد برمی گردد.وی دستیابی به اهداف نظام اسلامی را با تحول در اندیشه ها امکان پذیر دانست و گفت: اقتصاد ایران نتوانسته است در شاخص های انقلاب اسلامی گام بردارد و این موضوع نیازمند رویکرد جدید است.معاون اقتصادی استاندار به رویکرد اقتصادی اشاره داشت و افزود: در مسیر تحول اقتصادی تک تک مدیران باید بتوانند نقش واحدی ایفا کنند و سبب تحول شوند.

 

 معاون سابق اقتصادی  استانداری استان گفت: در طی دو سال گذشته در حوزه معاونت اقتصادی در کنار مشکلات مانند تحریم و بیماری منحوس کرونا تلاش شد از ظرفیت ها برای توسعه استان گام برداشته شود.صمیمی دوست گفت : نرخ بیکاری در سال ۹۷, ۱۳ و سه دهم و در سال ۹۸ هفده درصد بوده است و جز استان های بودیم که در راستای کاهش نرخ بیکاری گام برداشته شد.وی به استفاده از ظرفیت های روستایی و دریافت ۳ هزار تسهیلات اشتغال زایی روستایی اشاره کرد و گفت:  افزایش درآمدهای مالیاتی به ۲۷۱ میلیارد در سال ۹۷ و در پایان  سال ۹۹،  بالای ۴۸۹ میلیارد تومان رشد مالیاتی در استان  مشاهده شد.صمیمی دوست به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با ۵۵ جلسه و بالای ۸۰۰ مصوبه اشاره داشت و افزود: کارخانه فولاد بویراحمد یکی از کارخانه های مهمی بود که به چرخه تولید بازگشت.وی به کارگروه اشتغال، سرمایه گذاری و تلاش ها در این رابطه  اشاره داشت و افزود  : انعقاد تفاهم نامه با برنامه و بودجه و سازمان تعاون از اقدامات مهم است.


صمیمی دوست گفت: تلاش شد تعداد ۱۳۳ طرح اقتصادی در عرصه اقتصادی و گردشگری به  با حجم بالای ۶۰ هزار میلیاردی  به بهره برداری برسد.


وی افزود : در گیاهان دارویی مجوز دپارتمان ملی اخذ شد، ایجاد دهکده های دارویی از دیگر موارد و‌تلاش ها است.صمیمی دوست گفت: ایجاد طرح آنتی بیوتیک ها دارویی که جز طرح های دانش بنیان است از ظرفیت های استان محسوب می شود.وی به راه اندازی  گیاهان دارویی با اعتبار ۶۰ میلیاردی اشاره کرد و افزود: تلاش برای گسترش زنجیره تولید بر اساس ظرفیت های استان از دیگر اقدامات است.

 

عبدالعزیز تقی‌زاده در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدرداتی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد به دلیل انتصاب خود به عنوان مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری گفت: بار بسیاری از مشکلات استان بر دوش اصحاب رسانه و خبرنگاران است که گاها مظلوم واقع شده‌اند.

 

وی گفت: باید جایگاه اصحاب رسانه نمود بیشتری پیدا کند که برنامه‌های فراوانی  برای ارتقاء جایگاه آنها داریم تا به رسانه توجه بیشتری شود.

 

تقی‌زاده بیان کرد: رهبری معظم و امام راحل و رئیس جمهور فرمایشات زیادی در خصوص اطلاع‌رسانی از کارها دارند آنجا که امام(ره) می فرمایند؛ کارها را به مردم بگوید که شیاطین فکر نکنند در کشور کاری نشده است.

 

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل گفت: دست یاری به سوی همه همکارانم در رسانه‌ها می‌کشم و امیدواریم بتوانیم در  کنار هم به استان خدمت کنیم و اقدامات انقلاب اسلامی را به خوبی به سمع و نظر مردم برسانیم.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.