گروه: اخبار استان خبر: 193172 / تاریخ انتشار : 1400/8/4 ساعت : 09:48

پیام عجیب یک فعال محیط زیستی برای نماینده مردم بویراحمد و دنا/چه کسانی از شما سوال می پرسند؟

یوسف مرادی که خود را یک فعال محیط زیستی عنوان می کند توئیت عجیبی خطاب به نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی منتشر کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هادی حسینی - این روزها سد تنگ سرخ پرکاربرد ترین کلید واژه در میان خبرهای استان کهگیلویه و بویراحمد است؛ موضوعی که چالش‌های زیادی را به دنبال داشته و حواشی زیادی را در دل خود جای داده است.

 

بحث احداث یا عدم احداث سد تنگ سرخ محل بحث و تبادل نظر در فضای رسانه‌ای و سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد است در این میان افراد زیادی اظهارنظرهایی داشتند که از نمایندگان مجلس گرفته تا فعالان محیط زیستی، رسانه های مختلف و چهره های سیاسی را می توان نام برد.

 

یکی از افرادی که در سال های اخیر خود را به عنوان فعال حوزه محیط زیست معرفی کرده است یوسف مرادی است که فعالیت گسترده ای در فضای مجازی در مخالفت با احداث سد تنگ سرخ انجام می دهد و سعی دارد با نشان دادن عواقب زیست محیطی احداث این سد، از ساخت آن جلوگیری کند.

 

در جدیدترین توییتر خود خطاب به نماینده بویراحمد و دنا نوشته بود " شما درباه نامه کمیسیون اصل 90 مبنی بر درخواست برای حذف ردیف بودجه جاده یاسوج-سیسخت هیچ واکنشی نشان ندادید اما در عوض علیه نامه ای در خصوص حذف ردیف بودجه سد تنگ سرخ توسط همان مرجع که آب مردم بویراحمد و دنا را انتقال می دهد با توجه وجود اعتراض کرده اید."

 

اما نکته جالتر توئیت مرادی این است که نوشته است " آیا مردم سی سحت مهم تر است یا سد تنگ سرخ ؛ مردم می پرسند آیا شما نماینده مردم سی سخت هستید یا نماینده شیراز؟ " ؛ اکنون این سوال پیش می آید که " مردمی " که یوسف مرادی از ان ها نام می برد دقیقا کدام مردم هستند؟ چه کسانی از یوسف مرادی سوال می پرسند سد تنگ سرخ مهم تر است یا سی سخت؟

 

آیا مهدی روشنفکر نماینده منتخب همین مردم نیست؟ آیا مردمی که به صورت مستقیم نماینده خود را انتخاب کرده اند نمی توانند مستقیم خودشان حرف خود را با نماینده در میان بگذارند؟

به نظر می رسد یوسف مرادی باز هم در بیان مصادیق دچار اشتباه شده است و با استفاده از بازی با کلمات به فعالیت خود در خصوص مسائل محیط زیستی ادامه می دهد.

بازی با واژگان به خصوص " مردم " شاید ساده ترین اما در عین حال پرکاربردترین و اثربخش ترین شیوه برای جلب نظر آرای عمومی است که بسیاری از سیاسیون انجام می دهند و مرادی هم از این قضیه مستثنی نیست.

---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.