گروه: اخبار استان خبر: 193162 / تاریخ انتشار : 1400/8/3 ساعت : 19:36

شمار جان باختگان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد از مرز 980 نفر گذشت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 981 نفر خبر داد و گفت: طی 24 ساعت گذشته دو بیمار جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 221 بیمار در بیمارستان های استان بستری می باشند که 100 نفر مبتلای قطعی و 13 نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.


یزدانپناه ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 76 هزار و 376 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: از 486 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت که شامل تست های PCR حدود 38 درصد موارد مثبت بودند بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و چرام و از 185 نمونه رپید تست 17 مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های دنا، بویراحمد و کهگیلویه بودند.


وی ابراز داشت: با توجه به روند افزایشی بیماری دراستان  ، لذا از مردم شریف استان خواهشمندیم با توجه به تزریق واکسن در سنین بالاتر از ١٢ سال ،به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند و واکسن را تزریق نمایند تا در موج های احتمالی جدید دچار حالت شدید بیماری و مرگ و میر نشوید. آگاه کردن و اقناع اقوامان و اطرافیان به فواید واکسیناسیون وظیفه شهروندان آگاه است تا بتوان ضمن تامین سلامت خودشان باعث آسیب به سلامت بقیه مردم نزنند .همچنین رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک ، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در هر نوع تجمع و دورهمی ، پرهیز از رفت و آمد در مکان های شلوغ و پرخطر مانند مراکز بهداشتی و درمانی، مطب ها، موسسات پزشکی و بیمارستان ها، بازار  ضروری است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.