گروه: اخبار استان خبر: 193117 / تاریخ انتشار : 1400/8/3 ساعت : 11:03
دقایقی پیش صورت گرفت:

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس به کهگیلویه سفر کرد/ الیاس نادران: کوتاهی در تخصیص حقابه کهگیلویه از سد مارون مشخص است/ موحد: پروژه پمپاژ آب حومه غربی دهدشت تعیین و تکلیف شود + تصویر

دقایقی پیش استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه رئیس کمیسیون بودجه مجلس وارد شهرستان کهگیلویه شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دقایقی پیش استاندار کهگیلویه و بویراحمد،حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم شهرستان های چهارگانه،دکتر الیاس نادران رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس و جمعی از مدیران کل، مسئولان استانی و شهرستانی از پروژه های چهار شهر کهگیلویه بازدید کردند.

 

پروژه‌هایی که سال‌های سال راکد مانده و اگر کاری هم انجام شده مقطعی و به صورت نامستمر و بریده بریده بوده است.

 

پروژه آبرسانی به چهار شهر کهگیلویه و همچنین پروژه شریانی و حیاتی جاده ملی پاتاوه-دهدشت و یا پتروشیی دهدشت از جمله پروژه‌هایی است که مردم برای تکمیل آن ها سال‌های سال چشم انتظار هستند.

 

در اولین گام الیاس نادران و همکارانش با همراهی استاندار و نماینده کهگیلویه بزرگ از پروژه آبرسانی چهار شهر یازدید کردند و الیاس نادران رئیس کمیسیون تلفیق به موضوعی مهم و جفایی بزرگ در حق شهرستان کهگیلویه بزرگ اذعان کرد.

 

الیاس نادران در بازدید از سد مارون گفت: در تخصیص حقابه کهگیلویه از سد مارون کوتاهی شده است  قبل از احداث سد باید حقابه شهرستان مشخص می‌شد.

 

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: این موضوع را در مجلس بررسی می‌کنیم طرح چه ملی چه استانی سازمان برنامه و بودجه باید پیگیر باشد هر کاری لازم باشد برای تخصیص حقابه انجام خواهیم داد.

 

حجت‌الاسلام سید محمد موحد  در بازدید رئیس کمیسیون تلفیق از پروژه پمپاژ زمین های حومه غربی دهدشت گفت: این پروژه با گذشت ۱۴ سال هنوز اندر خم یک کوچه مانده است.

 

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس افزود: باید بررسی شود مشکل از کمبود اعتبار است یا پیمانکار، اگر اعتباری است برطرف و اگر کم کاری پیمانکار است تعیین تکلیف شود.

 

وی با بیان اینکه پروژه سالهاست تعطیل بوده و فعالیتی در آن صورت نگرفته است گفت: امروز می بینیم تحرک جزئی و غیر قابل قبول دارند.

 

موحد تصریح کرد: وضعیت پروژه مطلوب نیست با گذشت ۱۴سال تنها ۳۲درصد پیشرفت دارد.

 

الیاس نادران هم در بازدید از طرح آبرسانی به زمین های دهدشت غربی به فارس گفت: مشکل این طرح اعتباری نیست دلایل دیگری دارد که بررسی و پیگیری خواهد شد.

 
---
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.