گروه: اخبار استان خبر: 193024 / تاریخ انتشار : 1400/7/30 ساعت : 17:56

معارفه مدیرکل جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر

مراسم معارفه سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون فرهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ ظهر امروز مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد با حضور سردار سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید کشور برگزار شد.

سردار یعقوب سلیمانی، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور  در این آئین گفت :دفاع مقدس گنج و تجلی گاه حقانیت نظام و تفسیر آیه‌های آسمانی روی زمین است دنیا هنوز از بستر و پنجره دفاع مقدس دارد به نظام اسلامی ایران نگاه می‌کند. فکر و نگاه جهادی شهدا بود که ما الان دست برتر موشکی داریم. دنیا از پنجره دفاع مقدس دارد به ایران پهناور اسلامی نگاه می‌کند.


سلیمانی با بیان اینکه هر جا عملگرا بودیم، خروجی گرفتیم، اظهار داشت: منطقه زیلایی بیشترین رزمنده را دارد و نکته باید همواره مورد توجه قرار بگیرد.نه مسئولیت و نه میز و صندلی می‌ماند. آن چیزی که ماندگار است عمل انسان است. عملی که در چارچوب احکام اسلامی و الهی تعریف شده است. عملی که هدایت گر است برای روزی که باید پاسخگو باشیم. مسئولان زیادی آمدند و رفتند، چند تا رئیس جمهور آمد و رفت، بعضی‌شان خلف و بعضی هم ناخلف بودند.


وی در ادامه به صحبت‌های که در خصوص احتمال ایجاد حواشی و ناامنی هنگام مراسم تشییع فرزند شهید پرازیده به وجود می‌آید، اشاره کرد و گفت:در تهران حرف‌های را به ما می‌زدند، اما وقتی آمدم و خودم دیدم، متوجه شدم که چه مردم فهیم و نجیبی هستند. این مراسم امروز در آرامش کامل برگزار شد و علی رغم محدودیت‌های کرونایی خیلی از مردم حضور پیدا کردند.


 معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با اشاره به اینکه بعضی از دستگاه‌های دولتی به قانون حوزه ایثارگران بی توجهی می‌کنند، گفت: نمایندگان مجلس باید بر روی اعمال قانون حوزه ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا نظارت کند.اجرای قوانین مربوط به خانواده شهدا تنها وظیفه بنیاد شهید نیست بلکه همه دستگاه در برابر اجرای آن‌ها مسئول هستند.امید است این اتفاق تلنگری برای همه ما مسئولان باشد تا بیشتر قدرشناس مردم باشیم.

 سردار سلیمانی ابراز داشت: کهگیلویه و بویراحمد یکهزار و ۸۸۰ شهید، ۱۰ هزار جانباز و ۳۷۰ آزاده دارد و نجابت، صبوری و ولایتمداری این دیار زبانزد عام و خاص است. فرزند شهید پرازیده از اهالی محروم‌ترین نقطه استان کهگیلویه و بویراحمد با نام زیلایی بوده است که بیشترین رزمنده در دفاع مقدس از این منطقه بوده است.


 معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور بیان کرد: این منطقه ۷۳ شهید به انقلاب تقدیم کرده و جانبازان زیادی داشته است. افراط و تفریط در انجام امور نباید باشد و در دولت سیزدهم نگاه تحول گرایانه در بنیاد شهید خواهیم داشت.

این درحالی است که روزگذشته نیز معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حکمی «سید منوچهر فتاحیان» را به‌ عنوان «سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد» منصوب کرده بود.

 

---
 
---
 
---
 
---

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.