گروه: اخبار استان خبر: 193013 / تاریخ انتشار : 1400/7/30 ساعت : 18:02
از بنیاد شهید تا جهاد کشاورزی؛

آقای استاندار هر چه سریع تر مقصران حادثه خودسوزی فرزند شهید را به مردم معرفی کنید/اصل ماجرا چیست؟

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که از ابتدا دستور پیگیری ویژه بررسی این اتفاق را صادر کرده بود باید هر چه سریعتر نتیجه اقدامات صورت گرفته را به مردم اعلام و مقصران اصلی را به مردم معرفی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ماجرای خودسوزی و فوت فرزند یکی از شهدای گرانقدر استان کهگیلویه و بویراحمد و منطقه زیلایی در صدر اخبار این استان در روزهای گذشته بود؛ اتفاقی ناگوار که کام همگان را تلخ کرد و واکنش های زیادی را به دنبال داشت.

 

در پی این حادثه تلخ برخی از مدیران استانی از جمله مدیرکل بنیاد شهید استان و مشار امور ایثارگران استانداری کهگیلویه و بویراحمد برکنار شدند و موجی از اتفاقات را به دنبال داشت.

 

موضوع خودسوزی فرزند شهید باعث شد برخی به موضوع استخدام های بدون ضابطه در ادارات و عدم توجه به فرزندان شهدا اشاره کنند و خواستار بررسی کامل موضوع شوند هر چند به نظر می رسد بنیاد شهید فقط تکه ای از پازل مرگ جانگداز فرزند شهید در کهگیلویه و بویراحمد است.

 

شنیده ها و اخبار حکایت از این موضوع دارد که برخی ادارات دیگر نیز در این میان نقش داشته اند و شاید توجه به برخی نورچشمی ها باعث شده است این اتفاق غم انگیز رخ دهد که باید کاملا اساسی و با برنامه بررسی شود و نتیجه ان به مردم اعلام شود.
 

مدیرکل سابق بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد که مراسم تودیع وی امروز برگزار شد، در روزهای اخیر از قصور 16 دستگاه دولتی در عدم رعایت قانون استخدام ایثارگران و شکایت از آن ها صحبت کرده بود.

 

 منصور موسوی امروز نیز در حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: در بحث خودسوزی فرزند شهید فقط اداره کل بنیاد شهید و امورایثارگران مقصر نیست، مرحوم روح الله پرازیده نیروی جهاد کشاورزی بوده که قراردادش را تمدید نکردند و اخراجش کردند. جهاد کشاورزی هم مقصر است و به جای اینکه با جهاد کشاورزی برخورد شود با بنیاد شهید برخورد می‌شود.


اظهارات موسوی این بار نوک پیکان را به سمت جهاد کشاورزی نشانه گرفته است؛ موضوعی که می تواند موج جدیدی از اخبار را در روزهای آینده به دنبال داشته باشد و شاید پای سایر دستگاه ها به این ماجرا باز شود.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که از ابتدا دستور پیگیری ویژه بررسی این اتفاق را صادر کرده بود باید هر چه سریعتر نتیجه اقدامات صورت گرفته را به مردم اعلام کند و در بیان حقیقت با هیچ دستگاهی تعارف نداشته باشد و شاید کمترین کاری که می توان انجام داد برکناری افراد مقصر و سپس بازخواست ان ها باشد.

 

با توجه به مسائلی که در روزهای اخیر مطرح شده است و روایت های متعدد و مختلفی که از این ماجرا صورت گرفته است لازم است استاندار اصل ماجرای خودسوزی فرزند شهید و مقصران اصلی را به مردم معرفی کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.