گروه: اخبار استان خبر: 193001 / تاریخ انتشار : 1400/7/29 ساعت : 22:08
پیام شهردار اسبق یاسوج به مناسب هفته تربیت بدنی؛

دستی بجنبانید قبل از آنکه جوانی از میدان ورزشی فراری شود/اشتباه عجیب بهرامی در تبریک به مدیرکل!+عکس

شهردار اسبق یاسوج در صفحه مجازی خود مطلبی در خصوص هفته تربیت بدنی و لزوم توجه به این مقوله مهم منتشر کرد و نقدی هم بر عدم توجه به برخی ورزشکاران و عدم حمایت از آن ها داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد بهرامی شهردار اسبق یاسوج در صفحه مجازی خود مطلبی در خصوص هفته تربیت بدنی و لزوم توجه به این مقوله مهم منتشر کرد و نقدی هم بر عدم توجه به برخی ورزشکاران و عدم حمایت از آن ها داشت.

 

بهرامی نوشت: در اهمیت و نقش و کاربرد ورزش نزد ایرانیان همین بس که در بین کشورهای مشرق زمین ، مفتخریم که بدانیم ایران اولین کشوری بوده ، که ورزش در نظام تعلیم و تربیتش جایگاه داشته است و همواره توصیه ی بزرگان ، اندیشمندان ، پزشکان ، معلمان ، بزرگان مذهبی ، والدین و هنرمندان بوده است ؛
ز نیرو بود مرد را راستی
زسستی کژی زاید و کاستی

سلامتی جسم و جان و روان ، تقویت روحیه جوانمردی و پهلوانی و اخلاق گرایی ، شوق به کار و تلاش و تحمل سختی ها و صبر بر بی قراری ها ، گسترش پایگاه اجتماعی و بزرگتر شدن دایره دوستی ها ، دوری از آسیب های اجتماعی ،
پررنگ شدن نور امید به زندگی ، نزدیک شدن به خانواده بواسطه ورزش های همگانی ، تقویت اراده ، کسب افتخارات فردی و میهنی از مزایا و فواید ورزش کردن است که هر کدام در جای خود نعمت گرانبهایی است .


به راستی کدام پدیده و اتفاق این همه برای انسان ارمغان بهتر زیستن دارد ؟
 
بنده همواره مشوق ورزش کردن و ورزشکاران بودم و از این تکرار خسته نخواهم شد و تا انجا که بتوانم از هر قلم و تریبونی از ورزش و ورزشکاران خواهم گفت و اگر بتوانم بستری برای به عرق نشاندن پیشانی ورزشکاری فراهم کنم بی شک دریغ نخواهم کرد .

فواید و مزایای ورزش در تحقیقات محققان روز به روز بیشتر و تازه تر می شود و این امر سبب گردید که نه تنها یک روز بلکه یک هفته را به نام هفته تربیت بدنی ( از ۲۶ مهر تا ۲ آبان ) در تقویم کشورمان بگنجانیم .


به همین مناسبت بنده نیز هفته تربیت بدنی را به ورزشکاران و مدیران و دست اندرکارانی که دغدغه ورزش دارند و در این راه میدان و توپ و تور و امکانات و یا برنامه و جشنواره و مسابقه ای مهیا میکنند تبریک عرض می نمایم ، به ویژه به جوانان هم استانیم که این روزها پرچم افتخار استان و کشور را پی در پی به احتزاز در می آورند.ضمن تبریک این هفته به مدیر کل تربیت بدنی استان ( احتمالا منظورشان مدیرکل ورزش و جوانان بود ) و همکارانشان و آرزوی موفقیت در مسیرو پیش رویشان ، استدعا دارم طرحی نو دراندازند ؛ متاسفانه با وجود تلاشهای انجام گرفته درد دل ورزشکاران استان سینه ها را لبریز کرده است . امکانات موجود جوابگوی استعداد و تلاشهای جوانانمان نیست . این سرمایه های جوان ما از فقر ندیدن مدیران ، دلخورند و معترض . از تفاوت امکانات رقیبان با خود ، در میدان مبارزه احساس بی پناهی میکنند .


با ناراحتی تمام باید عرض کنم که این روزها شاهدیم که ورزشکاران بین المللی ما برای شرکت در مسابقات اسیایی و جهانی ، هزینه لازم را ندارند و به خاطر علاقه و احترام به تلاش
‬‏‪و هدفشان گاها مجبورند از دوستان و آشنایان و حتی در فضای مجازی از مردم درخواست حمایت داشته باشند ! و این معنایی تلخ و گزنده و درد آور دارد . بی گمان حق این شایستگان و نخبگان و بلند پروازان که رویای سربلندی مهینشان را دارند این همه ندیدن نیست . مهمترین سرمایه ی وجودی ورزشکار عزت نفس است و کشور جوانان پر غرور و بلندهمت می خواهد . لطفا فکری بکنید و دستی بجنبانید قبل از آنکه جوانی از میدان ورزشی فراری شود و آشنای میدان تنبلی و خطا گردد


انتهای پیام/
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.