گروه: اخبار استان خبر: 192868 / تاریخ انتشار : 1400/7/27 ساعت : 14:41
در گفتگو با رئیس شبکه بهداشت شهرستان دنا مطرح شد؛

امیدواری دانش آموزان دنا به بازگشایی مدارس قوت گرفت/ ۹۴ درصد دانش آموزان در مقابل کرونا واکسینه شدند

رئیس مرکز بهداشت شهرستان دنا با اشاره به رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال که اغلب دانش‌آموزان هستند گفت: امید است با واکسیناسیون کامل این افراد در آبان ماه مدارس بازگشایی شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس مرکز بهداشت شهرستان دنا در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون در این شهرستان گفت: شهرستان دنا همچنان پیشرو در امر واکسیناسیون در کشور و استان است به گونه ای که آمار تزریق نوبت اول به ۸۸ درصد رسیده است و همچنین ۵۷درصد افراد بالای ۱۲ سال نیز نوبت دوم را دریافت کرده اند.

 
 
شایان با اشاره به رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال که اغلب دانش‌آموزان هستند گفت: امید است با واکسیناسیون این افراد در آبان ماه مدارس بازگشایی شود، با توجه به اینکه وضعیت آبی در شهرستان دنا داریم و ۹۳،۵ درصد از جمعیت ۳۱۸۸ نفری دانش آموزان واکسینه شده اند و امیدوار هستیم به واسطه رابطه خوبه آموزش و پرورش با شبکه بهداشت بتوانیم نهایتاً تا ۱۵ آبان واکسن نوبت دوم دانش آموزان را تزریق کنیم که مشکلی برای بازگشایی مدارس به وجود نیاید.
 
وی گفت:در ستاد کرونا شهرستان به دنا مصوب شد مدارسی که دانش آموزان هر کلاس آن تا ۱۵ نفر هستند در آبان ماه می توانند شروع به کار کنند.
 
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دنا افزود: خوشبختانه اولین شهرستانی هستیم در استان که به بالای ۹۰ درصد تزریق رسیده ایم، در بحث واکسیناسیون دانش آموزان یعنی سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه دوم کشور را دارد که این رتبه مرهون شهرستان دنا بوده است.
 
 
شایان با تاکید بر لزوم واکسیناسیون معلمین و فرهنگیان گفت: بالای از ۹۲ درصد معلمین شهرستان دنا یعنی حدود ۱۰۶۰ نفرواکسینه شده اند که تا قبل از بازگشتیی مدارس باید مابقی معلمین که تعداد آنها کم است نیز واکسینه شوند.
 
 
وی با تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی توسط مردم گفت: شروع فصل سرما، تقارن با بازگشایی مدارس و  شیوع آنفولانزای فصلی پرندگان دلایلی است باعث شده تا پیک ششم پیک خطرناکی باشد، خوشبختانه تا این تاریخ بحث واکسیناسیون را به خوبی پیش برده ایم و اولین شهرستانی هستیم که به زودی جشن بالای ۹۰ درصد واکسیناسیون در استان را خواهیم گرفت.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.