گروه: اخبار استان خبر: 192799 / تاریخ انتشار : 1400/7/26 ساعت : 17:30
در واکنش به خبر صبح زاگرس مطرح شد

واکنش مدیر کل منابع طبیعی به جولان آفت درختان بلوط در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از مبارزه با آفت پروانه برگ خوار در جنگل های کهگیلویه وبویراحمد خبر داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در واکنش به خبر صبح زاگرس (آتش به جان جنگل های بلوط کهگیلویه و بویراحمد افتاد ) از مبارزه با آفت پروانه برگ خوار در جنگل های کهگیلویه وبویراحمد خبر داد و افزود: به دلیل کاهش بارندگی و خشکسالی‌های پی در پی جنگل های بلوط زاگرس دچار خسارت از آفت پروانه برگ خوار سفید بلوط شده است.


غلامحسین حکمتیان اصل تصریح کرد: ۱۹ دستگاه تراکتور تانکردار عملیات زمینی مبارزه با آفت پروانه برگ خوار سفید در سطح استان  را بر عهده دارد.


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: عملیات مبارزه با پروانه برگ خوار سفید بلوط با محلول پاشی و با استفاده از محلول BT است.


حکمتیان اصل ادامه داد: در جنگل‌های این مناطق که دچار خسارت آفت پروانه برگ خوار سفید بلوط هستیم، از روش محلول‌پاشی استفاده می‌شود که سازگار با محیط زیست است و ضرر و زیان برای موجودات و محیط زیست ندارد.


وی با تاکید بر اینکه آفت پروانه برگ خوار سفید بلوط به عنوان یک تهدید برای جنگل‌های بلوط  است، عنوان کرد: امسال درختان بلوط منطقه چهار راه گشین، تلخاب بیدک، تلخاب میرعلی بخش، پنبه‌ زار، نارگ موسی، تلچگاه، آبدگاه، مِلِیتُم و کوه دهک دچار آفت پروانه برگ خوار سفید شدند.


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به خاطر تخصیص اعتبارات لازم در خصوص محلول پاشی درختان بلوط زاگرس، خاطر نشان کرد: از ۱۲ تیرماه برای  مبارزه با آفت جنگل های بلوط  در سطح ۶۸۶۳ هکتار محلول پاشی را انجام دادیم وهمچنین در سطح ۹۸۰۰ هکتار از جنگل های استان که دچار پروانه سفید برگ خوار شده بودند محلول پاشی انجام دادیم واین محلول پاشی تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ ادامه داشت و در حال حاضر با محلول پاشی تا حدودی از پیشروی این بیماری به خوبی جلوگیری شده است.‌

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.