گروه: اخبار استان خبر: 192699 / تاریخ انتشار : 1400/7/25 ساعت : 07:03
واکنش رئیس اداره منابع طبیعی لنده به ماجرای قطع درخت100ساله در روستای کتج:

اگر هرس درخت100ساله بلوط صورت نمی گرفت از بین می رفت/دوستداران طبیعت در آتش سوزی ها مارایاری کنند+تصاویر

رئیس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان لنده به خبر قطعی درخت100ساله بلوط در روستای کتج این شهرستان واکنش نشان داد.

ذبیح الله محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به خبرمنتشر شده در فضای مجازی و برخی رسانه ها در خصوص قطعی درختی در روستای کتج لنده گفت: در سالهای گذشته در نتیجه اعمال سخت گیری های حفاظتی در جنگلهای شهرستان و برخورد با متخلفین ،بسیاری از درختان بلوط شاه و برگ زیادی تولید و بار بسیاری از آنها سنگین شده و بعضاً واژگون و ازبین رفتند.

وی در ادامه افزود:به عنوان مثال در سال ۱۳۹۸ در اثر سیل بهاره ،بیش از ۳۰۰  درخت بلوط بزرگ در جنگلهای شهرستان واژگون و ازبین رفتند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: برای نجات چنین درختانی بصورت موردی در مناطق جنگلی شهرستان ،پس از بازدید کارشناس و با حضور نیروی حفاظتی،درخت مورد نظر هرس می شوند .

محمدی گفت: درخت مورد بحث نیز یکی از درختان کهنسال موجود در روستای کتج می‌باشد که خطر واژگونی و سقوط آن پیش بینی می شد و پس از درخواست یکی از افراد محلی و بازدید کارشناس و تایید وی ،درخت فوق هرس گردید.


وی در ادامه تاکیدکرد: اگر در خصوص این درخت و هرس آن افرادی با هدف خاص پیگیر این کار بودند ما از آن بی اطلاع هستیم چرا که هدف نهایی ما نجات درخت فوق از نابودی کامل بود .
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تاکیدکرد: انشالله در فصل رویش جدید درخت فوق سرحال و شاداب تر از گذشته رشد خواهد کرد و عمری طولانی تر خواهد داشت.

محمدی گفت: ضمن تشکر از حس طبیعت دوستی همشهریان عزیز،امیدوارم این عزیزان در شرایطی که این اداره با کمبود نیرو به جنگ آتش در مناطق جنگلی می‌رفتند همکاری میکردند تا بتوان درختان زیادی را از خطر نابودی نجات دهیم.

وی تاکیدکرد: در ادامه تصاویری از سنگینی بار درختان بلوط و شکستگی و از بین رفتن آنان به دلیل عدم هرس به موقع باعث شد حجم  زیادی از درختان از بین بروند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.