گروه: اخبار استان خبر: 192697 / تاریخ انتشار : 1400/7/24 ساعت : 22:16

واکنش گسترده مردم به قطع درخت 100ساله بلوط در روستای کتج لنده+تصاویر

قطع قسمت های از درخت 100ساله بلوط در جوار امام زاده شهسوار روستای کتج از توابع بخش مرکزی لنده با واکنش های گسترده مردمی در فضای مجازی و حقیقی همراه شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،سال های است که درختی با سابقه بیش از100 سال در جوار امام زاده شهسوار در روستای کتح از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده در فصول مختلف سال به دلیل گستردگی و سایه گستر بودن این درخت تنومند مکانی امن برای همه گردشگران و ساکنین این روستا بوده است.

بنا به گفته شاهدان عینی روز جمعه(دیروز)فردی با هویت معلوم با یک دستگاه اره برقی اقدام به قطع قسمت های از درخت 100ساله بلوط در این روستا کرده است که با انتقادات گسترده ای از سوی مردم روستای کتج و کاربران در شبکه های اجتماعی در شهرستان لنده همراه شده است.

این درخت سالانه به خصوص در ایان تاسوعا وعاشورا محلی برای تجمع عزاداران و اقشار مختلف مردم بوده است و در ایام نوروز نیز محلی برای گردشگران بوده است که از سایه سار آن استفاده می کردند.

ساکنین این روستا از ادارات ونهادهای مختلف به خصوص دادستانی ، فرمانداری و همه مسولان خواستار روشنگری در خصوص ماجرای قطع درخت 100ساله در روستای کتج شدند.

قطع قسمت های از درخت باعث وارد شدن خساراتی به دیوار و مزار این امام زاده شده است که امیدواریم این مهم مورد پیگیری قرار گیرد.

باتوجه به مشکل حادث شده حق پاسخگویی برای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده و استان کاملا محفوظ است .

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.