گروه: اخبار استان خبر: 192681 / تاریخ انتشار : 1400/7/24 ساعت : 11:53

معرفی 4 تصفیه خانه و 3 بیمارستان استان به مراجع قضایی / رونمایی محیط زیست از تخلفات شهرداران در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت : در راستای قوانین و مقررات زیست محیطی، 4 تصفیه خانه و 3 بیمارستان استان به مراجع قضایی به دلیل تخلفات زیست محیطی به مراجع قضایی معرفی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید اسدالله هاشمی گفت : مطابق با قانون ، پس از بازدید در صورت آلودگی، برای  صنعت مربوطه اخطاریه زیست محیطی مدت دار صادر می شود ، چنانچه پس از فرجه تعیین شده ، برای رفع آلودگی اقدامی ننماید مسئول یا مالک آن صنعت به مراجع قضایی معرفی خواهد شد .


وی افزود : براساس ارزیابی عملکرد سال 99 در شاخص های اختصاصی و عمومی محیط زیست با کسب امتیاز 1000بعنوان دستگاه برتر  در استان معرفی و مورد تشویق قرار گرفت که در همین راستا در حوزه نظارات و پایش کلیه صنایع استان بصورت مستمر و دوره ای مورد بازدید و پایش قرار گرفتند .


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: در شش ماهه نخست سال جاری 4 تصفیه خانه بدلیل عدم تصفیه مناسب فاضلاب و عدم رعایت استانداردها پس از اخطاریه های صادره و رفع نکردن آلودگی ها به مراجع قضایی معرفی شدند .


هاشمی افزود: در ارتباط با پسماند ، پساب و آلودگی صنایع ، یک  شهردار بدلیل عدم دفن و دفع اصولی پسماندهای تولیدی ، شهردار دیگر بدلیل پساب  کشتارگاه ، شهردار دیگری  بدلیل پساب کارخانه تولیدی شن و ماسه و شهردار دیگری بدلیل عدم رعایت استانداردهای زیست محیطی و ایجاد آلودگی ، علاوه بر معرفی بعنوان صنایع آلاینده به مراجع قضایی نیز معرفی شدند .


هاشمی به نظارت بر پسماندهای پزشکی ، صنعتی و ویژه اشاره کرد و گفت : در این راستا 7 شهردار 16 دهیار بعلت انباشت و رها سازی پسماند در معابر به مراجع قضایی معرفی شدند .


هاشمی افزود : در راستای نظارت و پایش پسماندها و پساب تولیدی مراکز بیمارستانی بهداشتی و درمانی نیز 3 بیمارستان بدلیل عدم رعایت مسائل زیست محیطی و ایجاد آلودگی به مراجع قضایی معرفی شدند .


وی گفت : به پزشکان هشدار می دهیم در راستای مدیریت پسماند چنانچه مسائل زیست محیطی در مطب ها رعایت نگردد  در گام بعدی پزشکان متخلف را به مراجع قضایی معرفی خواهیم کرد .

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.