گروه: اخبار استان خبر: 192636 / تاریخ انتشار : 1400/7/23 ساعت : 13:01
آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد:

استفاده از جوانان نخبه ، متعهد و انقلابی در منصب های دولتی دراستان/پلیس کهگیلویه و بویراحمد مقتدرانه در هر عرصه‌ای حضور دارد

نماز عبادی-سیاسی و دشمن شکن جمعه در استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته نیز با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز عبادی-سیاسی و دشمن شکن جمعه در استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته نیز با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

پلیس کهگیلویه و بویراحمد مقتدرانه در هر عرصه‌ای حضور دارد

آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با تبریک فرا رسیدن سالروز امامت حضرت ولی عصر(عج) اظهار کرد: راه آسایش و آرامش در دنیا و آخرت تقوای الهی است خداوند وقتی دستور حرام حلال می‌دهد و مستحبات و مکروهات را بیان می‌فرماید همه در راستای سعادت و نیکبختی و مصلحت بندگان خداست خداوند خالق عالم بوده و نیک می داند چه چیزی برای انسان ها خوب و چه چیزی بد است اگر موجوداتی را آفریده راه به کمال رسیدن را به آن‌ها می آموزد پیامبران و ائمه را برای هدایت بندگان خود می‌فرستد.

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وجود برخی آدم‌ها ننگ است آدمی که تجاوز به ناموس دیگران می کند و مال دیگران برای او ارزش ندارد و عبادت و حیا و حجاب برای آنها بی‌ارزش است ننگ جامعه بشری هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت‌های مختلف هفته اشاره کرد و گفت: هفته پیوند اولیا و مربیان را داریم، سرمایه‌های ما همین فرزندان هستند آینده معنوی اخلاقی سیاسی اجتماعی و علمی کشور دست آنهاست اگر خوب تربیت شوند و رشد اخلاقی سیاسی و فرهنگی داشته باشند آینده روشنی خواهیم داشت و اگر دچار عقب ماندگی علمی و اخلاقی شوند و فهم سیاسی اجتماعی نداشته باشند آینده در خطر است.

امام جمعه یاسوج در همین خصوص گفت: باید پیوند خوبی میان اولیا و فرهنگیان و معلمان باشد والدین اطلاع کافی از وضعیت دانش آموزان خود در مدارس داشته باشند این پیوند به رشد تحصیلی و تربیتی کمک می کند و پایش خوبی صورت می‌گیرد.

امام جمعه یاسوج همچنین به روز تربیت بدنی و ورزش اشاره کرد و گفت: باید در ورزش و رشته‌های قهرمانی و تخصصی پیشرفت کنیم هر چه به ورزش همگانی توجه شود جوانان در فضای سلامت با آرامش خاطر ورزش می‌کنند تا جامعه به سوی سلامت روحی و روانی و جسمی پیش رود.

امام جمعه یاسوج به روز ولادت پیامبر عظیم الشأن اسلام و آغاز هفته وحدت اشاره کرد و گفت: یکی از ضرورت‌ها وحدت میان مسلمانان و امت اسلامی است دشمن از نبود وحدت در میان مسلمانان سوء استفاده کرده و آنها را به جان هم انداخته و حاشیه امن برای دشمنان جهان اسلام ایجاد کرده است.

وی افزود: غرب در سایه اختلاف حکومت می‌کند امروز وقتی جهان اسلام این اندازه سرمایه انسانی و مادی دارد اما به جای مقابله با صهیونیست ها و دشمنان در حال جنگ با خودی‌هاست خونریزی‌های آل‌سعود در یمن و خونریزی‌های صدام در جنگ با جمهوری اسلامی بود که همه در راه خدمت به دشمنان اسلام است.

حسینی گفت: سرنوشت کنونی عراق و سوریه و سایر بلاد اسلامی به دلیل ایجاد اختلاف میان مسلمانان است و نباید هر اختلافی منجر به درگیری شود ضرورتی به درگیری نیست در کنار هم باید زندگی کرد چرا که مشترکات زیادی داریم.

وی افزود: متاسفانه بعضی ها راه تکفیر را در پیش گرفتند با چنین تفکری باید مقابله شود از مذاکرات ایران و عربستان حمایت می‌کنیم تا از اختلافات جامعه اسلامی کم شود و اجازه خونریزی داده نشود اینها در سایه وحدت قابل تحقق است.

نماینده ولی فقیه به خطرات کرونا اشاره کرد و گفت: واکسیناسیون را جدی بگیریم ویروس همچنان می‌تازد راه مقابله با واکسیناسیون و رعایت دستورات بهداشتی است بعضی‌ها بعد از دو مرحله واکسن باز هم کرونا گرفتند.

حسینی با تبریک مجدد هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی شبانه روزی برای تامین نظم و امنیت اقدام می‌کند بدون امنیت زندگی ممکن نیست آب خوردن هم بدون امنیت امکان ندارد تا چه رسد به کارهای بزرگ در حوزه‌های سیاسی اقتصادی فرهنگی که نمی‌توان آنها را بدون نظم و امنیت انجام داد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: بدون امنیت کسی آسایش ندارد و کاری نمی توان کرد امروز در لبنان شاهد درگیری هایی هستیم که به دلیل نا امنی و بی نظمی است اما در کشور خودمان پلیس با قدرت نظم و امنیت را ایجاد کرده است.

وی افزود: پلیس در کشور و در استان ما برای ایجاد امنیت شهید داده مردم در کنار پلیس احساس امنیت می‌کنند و این سرمایه عظیمی برای نیروی انتظامی است.

امام جمعه یاسوج تاکید کرد: دشمن در داخل کشور بیکار نیست و به دنبال ایجاد ناامنی و بی نظمی است اما کسانی که به فکر برهم زدن نظم باشند با نیروی قدرتمند انتظامی سر و کار دارند که هر گونه اخلالی را سرکوب و متلاشی می‌کند.

*************************

استفاده از جوانان نخبه ، متعهد و انقلابی در منصب های دولتی دراستان

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد.

وی گفت: شهادت امام حسن عسکری(ع) همزمان با آغاز امام زمان(عج) آغاز یک غدیر دیگر است که این زمان موسوم عهد با امامت و ولایت است.

امام جمعه لنده تصریح کرد: سبک زندگی ما باید به سمتی باشد که جامعه ای منتظر داشته باشیم که بایداین فرهنگ تعالی شود.

وی تاکیدکرد: هفته ناجا و خداقوت به همه مجموعه پر تلاش و باصلابت نیروی انتظامی داریم چرا که اگر جامعه امنیت داشته باشد به پیشرفت می رسند ولی اگر امنیت نباشد هرج ومرج حاکم می شود و مردم ما امروز قدردان نیروهای مسلح هستند.

محمودی اصل گفت: امنیت مرزها توسط نیروهای مسلح ما با  سختی های مضاعف در حال دفاع هستند که برخی همسایگان ما فریب صهیونیستی ها را خورده که به دنبال ایجاد پایگاه نظامی هستند که قطعا نتیجه این خیانت ها را به عینیه خواهند چشید.

وی گفت: امروز ایران چنان قوی هست که علاوه بر تامین امنیت خود و مرزها می توانیم امنیت منطقه را نیز تامین کنیم فلذا دشمنان در هر سطحی که باشند را اگر کوچکترین خطای کنند را پاسخی راهبردی و دندان شکن دریافت خواهند کرد.

امام جمعه لنده گفت: انتصاب استاندار استان را تبریک می گوییم که امیدواریم در راستای جبران عقب ماندگی این استان را با یاری مردم و مسولان برای توسعه پایدار کمک کنند.

وی گفت: مردم دو مطالبه مهم از استاندار کهگیلویه و بویراحمد دارند که یک در انتصابات از مدیران جوان، متعهد و انقلابی استفاده کند و از سیاسیون استان می خواهند که فشار برای بکارگیری نیروهای خودشان پافشاری نکنند و بزرگتر ها میدان را به جوانان بدهند چرا که روحیه جهادی، انقلابی آنان را باید فراهیم کنند.

محمودی اصل تاکید کرد: جاده های روستایی، آبرسانی، مشکلات زیرساختی در روستاها باید سامان بخشیده شوند و از ظرفیت جوانان برای انتصاب در پست های کلیدی برای رفع این چالش ها نهایت استفاده را ببرند.

*************************

مردم در انتظار تحقق وعده‌های اقتصادی دولت هستند

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در خطبه دوم نماز جمعه دهدشت با اشاره به نقشه راه اقتصادی دولت سیزدهم اظهار داشت: در آخرین روزهای تبلیغات انتخاباتی دولت محترم نقشه راه اقتصادی مشخص کرد که البته بنا است در آذر ماه شروع شود

امام جمعه دهدشت بیان داشت: مردم منتظر تحقق وعده‌های اقتصادی هستند.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر گفت: مردم رأی دادند و مطالبه‌گری دارند برای تریبون نماز جمعه تفاوتی ندارد دولت اصلاح طلب باشد یا اصولگرا، آنچه که خواسته مردم است ما توقع داریم دولت به آن عمل کند.

وی مذاکرات برجام را یادآور شد و با بیان اینکه به تعبیر رهبر انقلاب برجام خسارت محض بود، ادامه داد: مع‌الاسف وزیر امور خارجه وقت اخیرا گفته بود که «دور آخر مذاکرات چهار بار کلمه تعلیق بکار رفت» انسان از این اعتراف تلخ «نوشداروی بعد از مرگ سهراب» حسرت می‌خورد!

خطیب نماز جمعه دهدشت گفت: رهبر انقلاب به مذاکره کنندگان اعتماد کردند، دلسوزان بارها گفتند دشمن از تعلیق استفاده کرده اما آنها را کاسبان تحریم و تندرو خواندند.

وی با بیان اینکه برخی سطح مذاکرات را به فضای تبریک کریسمس تنزل داده بودند، اضافه کرد: تجربه گذشته این را آموخت که دشمن غیر قابل اعتماد است دشمن را باید دشمن دانست.

وحدانی‌فر تصریح کرد: ایران برای مذاکره برجامی عجله ندارد ما به تعهدات عمل کردیم دشمن اما بهانه آورد.امروز تا وقتی دشمن به مذاکرات برنگردد تا اینکه برجام نه در کلام و بیان و کاغذ بلکه در واقعیت ملموس نشود ما هیچ مذاکره بی‌بهره برای وقت تلف کردن را از دولت نمی‌پذیریم.

وی تأکید کرد: اقدام دولت در عدم آغاز فوری مذاکرات، تنبیه طرف غربی و ایجاد بازدارندگی در برابر رویه قبلی است و عدم کرنش جمهوری اسلامی ایران در برابر خواسته‌های دشمنان است.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر اضافه کرد: به طرف‌های غربی این پیام را می‌رساند که پنجره مذاکرات همیشه باز نیست ایران اقدامات منفی آنها را بررسی می‌کند و اگر ضرری نداشت انجام خواهد داد.

خطیب نماز جمعه دهدشت ضمن محکومیت حادثه خونین در مسجد خان آباد افغانستان گفت: امریکا نشان داد همچنان دنبال احیای داعش در منطقه است، با تمام وجود به شهدا ابراز تکریم و لعن و نفرین ابدی را برای عوامل این اقدام هولناک و مسببان ابراز و محکومیت این فاجعه دردناک را از تمام مجامع بین المللی فریاد می‌کنیم.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر ولادت حضرت رسول اکرم»«ص» و هفته وحدت را تبریک گفت و افزود: هفته وحدت به معنای تقویت اشتراکات دینی شیعه و سنی در جهان اسلام است.

وی با اشاره به اصول مشترک شیعه و سنی از قبیل خدای واحد، کتاب واحد، پیامبر واحد، قبله واحد، موعود واحد و مناسک و احادیث مشترک گفت: دشمن این دو مشترک است، امروز بیشتر مسلمانان امریکا و اسراییل را دشمن مشترک خود می‌شناسند. وجود این دشمن زمینه بسیار مهمی برای پیدایش اتحاد در صفوف مسلمانان است.

وی، ارادت به صحابه منتجب و منتخب را از دیگر اشتراکات برشمرد و گفت:برای ایجاد اتحاد اسلامی نیازمند راهکار هستیم.در ابعاد مختلف راهکار وجود دارد مسوولان و علما در همه کشورهای اسلامی نسبت به وحدت اسلامی توجه کنند.


درحال بروز رسانی....

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.