گروه: اخبار استان خبر: 192346 / تاریخ انتشار : 1400/7/18 ساعت : 11:22
در گفتگو با رئیس مرکز بهداشت و درمان بویراحمد مطرح شد:

آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در بویراحمد/شمار فوتی های کرونا در بویراحمد به 378 نفر رسید

رئیس شبکه بهداشت شهرستان بویراحمد گفت: درصد تزریق واکسن کویید در شهرستان بویراحمد نوبت اول ۶۷ درصد و نوبت دوم ۳۳درصد رسیده است.

  رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت تزریق واکسن کرونا در این شهرستان گفت: یا شیوع بیماری کرونا در دنیا و به تبع کشورمان ایران همه افراد جامعه به نوعی تحت تاثیر این بیماری قرار گرفتند، از جمله تعطیلی صنوف و مراکز تجمعی مثل پارکها و ...همه و همه به نوعی متاثر و متضرر از وضعیت موجود شده اند و در این بین بیشترین فشار کاری، روحی و روانی بر کادر بهداشت و درمان کشور وارد شد .


یزدان پناه افزود: پیک های متعدد کرونا علاوه بر مردم عادی گریبانگیر کادر سلامت شد و متاسفانه عزیزان زیادی را در سراسر کشور از دست دادیم .


وی گفت: حوزه بهداشت با رسالت پیشگیری قدم به عرصه مبارزه گذاشت و از بدو ورود بیماری به کشور با  غربالگریهای متعدد و انجام تستهای تشخیصی و  شناسایی افراد علامت دار و ارجاع به سطوح بالاتر جهت درمان بار سنگینی را از دوش کادر درمان برداشتند . هر چند که عزیزان حوزه درمان نیز با ایثار و از جان گذشتگی تا کنون لحظه ای میدان را خالی نکرده اند اما پیشگیری و غربالگری کادر بهداشت تا حد زیادی از حجم کاری کم کرد.


رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد بیان داشت: در حال حاضر در حوزه بهداشت همچنان به موازات واکسیناسیون سراسری و شبانه روزی کار بیماریابی و  غربالگری با انجام تست pcr و رپید تست را در برنامه کاری  دارد تا با پیشگیری هر چه بهتر و با کیفیت تر در مقابل بیماری کرونا تا پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون با کمترین تلفات بیماری را پشت سر بگذاریم همچنین آموزش در مورد بیماری توسط همکاران روزانه در حال انجام است و لحظه ای متوقف نشده است.


یزدان پناه ادامه داد: در شهرستان بویراحمد در واحد کوید با میانگین روزانه ۲۵۰ تست در ماه جاری همکاران کار بیماریابی را همچنان با جدیت و کیفیت پیش میبرند همچنین رهگیری موارد مثبت در مراکز نیز همزمان در مراکز شهری و روستایی در حال انجام است و افراد خانوار بیمار مثبت جهت تست به مراکز معرفی می شوند و در اسرع وقت نسبت به انجام نمونه گیری اقدام میشود.


وی افزود: علاوه بر مراکز ۱۶ ساعته واحد کوید با تشکیل تیم سیار نسبت به نمونه گیری از سازمانها و نهادها و شرکتهای خصوصی و دولتی نسبت به بیماریابی در حال انجام وظیفه اند و تلاششان زمان و مکان نمی شناسد .

 یزدان پناه بیان کرد:  با توجه به مراسمات عزاداری که در ماه جاری و همچنین با توجه به روز اربعین و سفر هموطنان به کربلا واحد کوید پس از فراخوانی اقدام به نمونه گیری از زوار کرد تا بتوان واکنش سریعی جهت پیشگیری از گسترده شدن بیماری انجام داد.


وی گفت:  واحد کویید با اطلاع رسانی بموقع و سریع  گزارش نتایج تستها از آزمایشگاه مرجع به ارباب رجوع بصورت پیامکی باعث شد تا حد زیادی از رفت و آمدها و حتی هزینه ها بکاهد همچنین ارایه عملکرد بصورت هفتگی و بررسی نقاط ضعف و نقاط قوت توانست در پیشبرد اهداف مفید واقع شود و با تکیه بر توان همکاران واحد کویید بیشتر نقاط ضعف شناسایی و رفع شوند.


 رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در خصوص آخرین ضعیت واکیسناسیون در این شهرستان گفت: کل واکسن  تحویل داده شده کرونا ۲۷۴ هزار و ۹۷۷ دُز و تعداد واکسن های تزریقی ۲۳۶ هزار و ۴۵۶دُز است و  درصد تزریق واکسن نوبت اول ۶۷ درصد و نوبت دوم ۳۳درصد است.

 یزدانپناه عنوان کرد: بیشترین آمار تزریق واکسن در استان به این شهرستان تعلق دارد.

وی گفت : تا امروز ۸۲هزار و ۷۸۶مورد نمونه گیری پی سی ار گرفته شد که نمونه پی سی آر تعداد ۳۱هزار و ۲۴۷بیمار مثبت مشاهده شد، همچنین از مجموع ۲۸هزار و ۶۲۶نمونه تست رپید در این شهرستان ۴هزار و ۰۹۱نمونه مثبت اعلام شده است.

این مسئول به فراخوان برای تزریق واکسن کرونا از طریق سامانه پیامکی اشاره کرد و گفت: کل موارد فوتی این شهرستان به ۳۷۸ نفر رسیده است.

گفتنی است محل های مشخص شده برای تزریق واکسن در شهر یاسوج از ساعت ۸ الی ۱۲ همچنین ۱۵ الی ۲۰ آماده خدمات رسانی  به شهروندان هستند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.