گروه: اخبار استان خبر: 191953 / تاریخ انتشار : 1400/7/10 ساعت : 13:56
استاندار کهگیلویه و بویرحمد در نشست استانی کرونا مطرح کرد:

واکسیناسیون دانش آموزان بالای ۱۲ سال استان انجام شود/علوم پزشکی مراقبت های سیر نزولی کرونا را مورد توجه قرار دهد+فیلم

علی احمد زاده با اشاره به سیر نزولی کرونا در استان و مورد توجه قرار دادن این وضعیت توسط علوم پزشکی گفت: واکسیناسیون دانش آموزان بالای ۱۲ سال استان انجام شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست استانی کرونا به ریاست احمد زاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مدیران استان صبح امروز در سالن دولت  برگزار شد.

 

استاندار در این جلسه به جدی گرفتن توصیه ها و دستورالعمل ستادکرونا توسط ادارات و کارمندان  تاکید کرد  و گفت: کسانی که در جهاد دفاع از سلامت مردم هستند  امری بسیار ارزشمندی را دنبال می کنند.علی احمد زاده با بیان اینکه قدردان کادر درمان، نیروهای خدماتی و پزشکان هستیم، گفت: خبر خوشحال کننده این است که فوتی در چند روز گذشته وجود نداشته است.


وی به شرایط مناسب به نسبت فوتی های در ۴ روز گذشته اشاره داشت و افزود: سیر نزولی بیماری کمتر شده است و این موضوع باید توسط علوم پزشکی مورد توجه باشد.استاندار به برگشت زوار اربعین و پایش آنها در مرزها و کنترل آنها اشاره کرد و گفت: مصوب شود تمام کسانی که به عتبات مشرف شدند کد ملی انها ثبت وضعیت سلامت آنها مورد پایش قرار گرفته شود.وی افزود: افراد و زوار اربعین به کادر بهداشت و درمان مراجعه کنند تا سلامت آنها مورد بررسی قرار گیرد و سلامت آنها تست شود.وی افزود: افراد و کارمندان   که وارد کشور می شوند تا ۵ روز باید قرنطینه خانگی باشند  این موضوع برای سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع آن است.


احمدزاده افزود: کشور سیر نزولی دارد و ۱۶ استان قرمز است،  مابقی نارنجی است، در برخی شهرستان ها سیر نزولی ادامه پیدا کرده است و کهگیلویه و بویراحمد سیر نزولی دارد.  


وی به دسترسی کارمندان به الکل در ادارات اشاره کرد و گفت: تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس در دستور کار قرار گیرد و همه دانش آموزان بالای ۱۲ سال واکسینه شوند.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان در این نشست گفت: ۲۷۰۴ بازدید از صنوف در استان صورت گرفت در این راستا  ۷۹ صنف به مراجع قضایی معرفی و اخطار گرفتند و ۱۳ مورد پلمپ شد.

بانشی به خطرات جشن های عروسی اشاره کرد و گفت: واکسینه کردن به موقع شهروندان سبب کنترل شیوع بیماری کرونا در مراسمات احتمالی برای جشن های عروسی می شود.


وی به ۲۴ هزار واکسینه دانش آموز ک اشاره  کرد و افزود: موجودی و  محوله ۵۰ الی ۱۰۰ هزار واکسن کرونا به استان وارد خواهد شد.

 

بانشی ادامه داد: به نظر می رسد متصدیان اصناف ، تالارها و دانش آموزان بدون تزریق  واکسن نباید  بازگشایی شوند.وی افزود: کارمندان لیست افراد خود را می توانند تحویل دهند تا واکسن دریافت کنند.مدیر کل ارشاد استان گفت:جشنواره فیلم کودک و نوجوان  به صورت حضوری و غیر حضوری برگزاری می شود در این مراسم ۳۰ درصد حضور فیزیکی با حضور دانش آموزان برگزار می شود.مدیر کل آموزش و پرورش استان در این نشست گفت: ۴۱ درصد مدارس زیر ۱۵ نفر است و بر اساس الگوی مدارس در شرایط کرونا  آموزش حضوری بلامانع است.زارع پور افزود: از نیمه اول آبان ماه به صورت تدریجی و به صورت نوبت بندی و ترکیبی آموزش حضوری آنها شروع می شود.وی افزود: ۱۳ هزار و ۹۷۵ نفر  دز اول واکسن کرونا را تزریق کردند و ۹ هزار و ۹۶۲ نفر دز دوم را دریافت کردند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.