گروه: اخبار استان خبر: 191894 / تاریخ انتشار : 1400/7/9 ساعت : 14:21
آغاز شورای اداری گچساران با حضور وزیر نفت؛

حجازی: یک چهارم نفت و گاز کشور در این شهر است اما بیکاری بیداد می کند/حسینی پور:حق مردم گچساران است که از نفت هم بهره مند شوند/اوجی:اولویت با نیروهای بومی است+تصاویر

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: گچساران ابرمخزن نفتی خاورمیانه است و حق مردم گچساران است که از نفت هم بهره مند شود و باید پای شعار عدالت هم بمانیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،جواد اوجی امروز هممزان با سفر هیئت دولت به شهر نفت خیز گچساران سفر کرد و پس از ادای احترام به شهدای این شهر ، از سد چمشیر نیز بازدید کرد و هم اکنون در شورای اداری این شهرستان شرکت کرده است.

 

فرماندار گچساران در این جلسه گفت: این شهرستان به نام بام نفت ایران معروف است و نیاز به زیرساخت های فراوان دارد هرچند پروژه های زیادی هستند که پیشرفت های فیزیکی بالایی دارند اما برای تکمیل نیازمند اعتبارات جدیدی هستند و قطعا دولت خدمتگذار بر تکمیل پروژه ها هم تلاش دارد.


علیرضا اتابک ادامه داد: جوانان این شهرستان همه تحصیل کرده  هستند انتظار داریم در این تاسیسات بکارگیری شوند.


وی افزود: جهت تکمیل طرح های ابرسانی به شهرستان گچساران که شامل منطقه امامزاده جعفر،لیشتر،رودبال،باباکلان و دیگر مناطق این شهرستان می شود و اشتغالزایی بالایی  نیز به همراه دارد به یک هزار میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان اعتبار نیاز دارند.


اتابک ادامه داد: یک منطقه ویژه اقتصادی درهیات دولت تصویب شد و کار شناسایی زمین اجرا شده و نیاز است شهرک های صنعتی دراین طرح دیده شود، و استارت کار نیز زده شود.


وی ادامه داد: کارخانه ماشین سازی ظرفیت خوبی دراین شهرستان است که با راه اندازی خط تولید می تواند اشتغالزایی کند،متاسفانه نرخ بیکاری شهرستان بالاتراز نرخ متوسط کشوری است و از استان و کشور هم بالاتر است.

 

اتابک در ادامه گفت: تکمیل تونل دیل هم معضل شده و معروف به انرژی هسته ای گچساران شده است، یک هزارو ۲۰۰متر کار شده مشکلی از نظر کمبود اعتبارات دارد‌ و انتظار این است درهیات دولت نیز مطرح شود.


فرماندار در پایان گفت: قرارداد نیروهای نفتی و مسائل مربوط به تیم های ورزشی از دیگر مشکلات است؛ قابلیت نفت وگاز ظرفیت بزرگی دارد و بایستی دولت کمک کند و امروز نباید مردم جلوی وزیر را بگیرند و دست و پای وزیر را برای حل مشکلش ببوسد چرا که این مردم با عزت هستند.
 

 

امام جمعه گچساران نیز در این جلسه گفت:در این چند سال که محضر عزیزان هستم یاد نگرفته ام که تملق گویی کنم،ما بدهکار پاهای جامانده و سرها و پیکرهای مطهر جامانده ایم،کاش کتاب نماینده محترم باید " پایی که ماند باشد " پایی که ماندگار آن اندیشه و تفکر هم ماند تا امروز با جرات بگوییم دولت انقلابی و مردمی که تکیه گاهش اهل بیت است.

 


حجت الاسلام و المسلمین حجازی در ادامه گفت: جناب اوجی عزیزلذت بردم ازابنکه اعتقاد شما را امروز دیدم وقتی مردی ،زنی نگران بودو مشکلات داشت شما از جایگاه وزارت استفاده نمیکردیو و از جایگاه یک مومن بهره بردید و در دل شما را دعا کردم.


وی افزود: خیلی تلاش شد این انقلاب و نظام زمین بخورد و مردم داشتند ناامید می شدند که انقلاب را به گونه ای برخی ها میگفتند که در سراشیبی سقوط قرار دارد که بدون امریکا نمی شود زندگی کرد به نوعی سر مردم را با رقاصی و با ولنگاری گرم میکردند.


حجازی ادامه داد: امروز مردم بیدارشدند که مشکلات بیکاری دارند نه مشکل رقاصی و ولنگاری؛ آقای وزیر انتظار ی که ازدولت اسلامی می رود اینکه همه مدیران خودشان را موظف بدانند که زیر چتر نظام اسلامی هستند و حقوق مستضعفین رعایت شود و پارتی بازی و تبعیض نباشد و توقع این است که عدالت رعایت شود .


وی افزود: در روایات داریم هرکسی تلاش کند مشکل برادر مومنش را حل کند توفیق شفاعت خواهد گرفت، رهبری فرمودند خدمت رسانی به مردم کار اصلی  ماست و باید به طبقه محروم و مستضعف جامعه بیشتر یاری کرد .


حجازی گفت: برخی ها به طور نرم تلاش کردند نظام را به مخاطره بیاندازند و خطر بزرگ نفوذ است از الان باید توجه داشت که خطر نفوذ خیلی بزرگ است.


وی ادامه داد: بخش زیادی از مشکلات بیکاری با تکمیل پروژه ها و بهره برداری مرتفع می شوندیک چهارم نفت وگاز کشور دراین شهر است اما بیکاری بیشتر از متوسط کشوری است و چرا باید این وضعیت درگچساران حاکم باشد.


امام جمعه گچساران گفت: سالها قبل به آقای رئیسی گفتم اگر گچساران نیایید شکایت شما را به امام رضا می کنم ،اما به خاطر وضعیت خاص گچساران منتظر حضور ایشان هم درسفرهای های بعد هستیم .


وی ادامه داد: شخصیت های بزرگی در شهرستان و استان داریم که می توان از انها در مسئولیت های مختلف کشور نیز بهره برد.


حجازی در پایان گفت: باید برای مردم کار و خدمت کرد و برای رضای خداوند باید به بندگان خدا کمک کرد،اقتصاد مقاومتی و اتحاد و انسجام ملت و تبعیت محض از امر ولایت می تواند حلال مشکلات کشور باشد.

 

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این نشست گفت: سال ها پیش در منطقه کهگیلویه دختری بخاطر نداشتن پول دارو وفات میکند ان روزها سخنگوی دولت مشغول سازماندهی چهار وزارت خانه برای پیگیری یوزپلنگ های اسیایی بود؛ خبرنگاری از اقای رمضان زاده پرسید و نظرش را جویا شد ودرپاسخ گفت خانم دوگروه شهروند داریم شهروند درجه یک و شهروند دو  هاجر ۱۵ساله هم شهروند درجه دو بود.


ناصر حسینی پور خطاب به وزیر نفت ادامه داد: از نگاه برخی حاکمان برخی ها شهرونددرجه دو هستند و ازگچساران و باشت خودم حرف میزنم با این همه منابع نفت و گاز، این همه ارباب رجوع دارد و از قِبَل شهر من، خیلی ها چاق و چله شده اند.


وی افزود: الان که قریب به دوماه و اندی به عنوان خادم مردم هستم از همان روزاول تحقیق و تفحص از پتروشیمی گچساران را کلید زدم و الان پرده دری نمیکنم تا براساس استدلال صحبت کنم.


حسینی ادامه داد:برای یکبار عرض کردم به مدیر عامل نفت و گاز نه زنگ زدم و نه زنگ زده و نه دیده و نه دیده ام او را ،یکی از شاخص ها این است اگر روزی در این شهر کاندیدا بودم و عمل نکردم اعتراض کنید.


وی افزود: اجازه ندهید مجموعه های فنی سیاسی شود؛ این مجموعه فنی نباید سیاسی شود و اگر چنین کسی کنارم بود مرا بی آبرو کنید.


حسینی ادامه داد: گچساران ابرمخزن نفتی خاورمیانه است و حق مردم گچساران است که از نفت هم بهره مند شود و باید پای شعار عدالت هم بمانیم.

 

وزیر نفت در ادامه این نشست گفت:سفرهای دولت سیزدهم از سه هفته پیش شروع شد و اولویت هم با مناطق محروم است،هدف از این سفرها دید و بازدید و شنیدن مشکلات و دغدغه های شما مردم عزیز است.


جواد اوجی گفت: مشکلات را پیگیری خواهیم کرد و دغدغه های شما را هم شنیدیم و انچه که درحوزه کاری بنده است مطمئن باشید پیگیر خواهم بود و انچه که در حوزه دولت باشد  هم مطرح و منعکس می شود و پیگیری خواهیم کرد که مرتفع شوند.


وی با اشاره به این که خداوند به استان شما نعمت و ذخایر نفتی خوبی داده است ادامه داد: بارها به همین شهرستان آمده ام و به وضعیت استان و شهرستان هم آشنایی داریم،
۱۳درصد ازذخایر نفتی کشور در همین شهرستان است و روزانه ۶۲۰هزار بشکه نفت تولید دارد،امروز قول میدهم که پروژه های پتروشیمی و پلی اتیلن تا نیمه های سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.


اوجی ادامه داد: توسعه و حفظ نگهداشت سه میدان نفتی برای افزایش تولید نفت هم دربرنامه است که قطعا اشتغال خوبی در پی خواهد داشت و از توان و ظرفیت استان هم باید بهره برد.


وی افزود: مجتمع ماشین سازی پازس نیز راه اندازی سود و شهرک های صنعتی ظرفیت خوبی هستند و اگر قرار است هر صنعتی دراستان رشد کند باید از توان همان شهرستان بهره برد؛ پروژه های نیمه کاره و ناتمام نیزتعیین تکلیف می شود و پروژه های اولویت دار در همین دولت سیزدهم تکمیل خواهند شد، هرجایی که وزارت نفت کار می کند باید مردم همان منطقه از ان پروژه نیز بهرمند شوند و بیش از ۶۲پروژه عام المنعفه در حوزه های مختلف وزارت نفت تقبل کرده که بخشی امسال و بخشی هم سال بعد عملیاتی خواهند شد، درحوزه گازرسانی نیز ۸۲روستا را دردستور کار داریم که تا پایان امسال به بهره برداری برسد.


اوجی بیان کرد: پروژه سد چمشیر نیز از پروژه های ارزشمند است، قول می دهیم مشکلات پروژه پبگیری شود و تلاش خواهیم کرد به زودی نیز آبگیری شود و با ۱۵۰ میلیارد تومان نیز این پروژه به بهره برداری برسد.


وزیر نفت ادامه داد: درحوزه پتروشیمی نیز با همتی که وجود دارد قول می دهیم تا شهریور ۱۴۰۱ این پروژه نیز به بهره برداری برسد که اشتغال زایی خوبی خواهد داشت چرا که تولیدات اتیلن است که بخشی هم خوراک دیگر مجتمع ها خواهد بود.


اوجی گفت: در بحث میادین نفتی پروژه جدید را دردستور کارداریم و با توجه به اینکه بالغ بر ۲۶۰میلیون یورو حجم سرمایه گذاری ظرف سه سال دارد که مردم گچساران هم طعم این موضوع را بچشند.


وزیر نفت در ادامه بیان کرد: بالغ بر ۱۳مدیر جهادی را در بخش های مختلف وزارت نفت منصوب کردیم و شبانه روزی پیگیر مشکلات مردم هستند، عزم دولت برای رفع مشکلات مردم است به فضل الهی و با حرکت جهادی و کمی صبر مشکلات هم حل خواهد شد.

در حال تکمیل...

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.